Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

buchotanie na spodku auta

Fórum, jeho funkcie, možnosti a nastavenia.

buchotanie na spodku auta

Poslaťod eva84 » Uto Feb 08, 2011 8:15 am

kupila som si mazdu 6 2003. posledne dva dni sa mi zda, akoby na spodku auta nieco buchotalo ked prejdem cez nejaky spomalovac. Nevie mi niekto poradit co to moze byt????? Dakujemmmm
eva84
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto Feb 08, 2011 8:10 am
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod TomAnt » Uto Feb 08, 2011 11:13 am

Skus prejst cez spomalovac zo sikma. Nie naraz oboma kolesami, ale tak aby slipostupne. Ak to v takomto pripade nebude buchat, tak sa na to buchanie vykasli a pusti si hlasnejsie radio. Alebo teda mozes vymenit tycky stabilizatorov (nie je to moc drahe), ale o chvilu ich vybuchas aj tak znova...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod leichnam » Uto Feb 08, 2011 12:11 pm

Rozebane ramena, spojky stabilitatora alebo ulozenia, nic nove u 6tiek, v poslednom case sa sem zacali dovazat v katastrofalnom stave s povodnymi napravami :)

Tom, ty co mas s tymi kazdu chvilku vybitymi stabilizatormi? Mam ich uz roky a stale su povodne bez klepotu :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod TomAnt » Uto Feb 08, 2011 12:59 pm

Leich, ale ty s tym nejazdis dennodenne po BA, ja som s tym chodil kazdy den trasu Petrzalka - Raca a naspat... si niekedy prejdi tu cestu a pochopis :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod roman9848 » Uto Feb 08, 2011 3:53 pm

TomAnt píše:Leich, ale ty s tym nejazdis dennodenne po BA, ja som s tym chodil kazdy den trasu Petrzalka - Raca a naspat... si niekedy prejdi tu cestu a pochopis :)

...mozem iba potvrdit, osobna skusenost s touto trasou a vlastne celou blavou :jo
Mazda 6 GG 2.3i Hatchback Sport 2002 Yellow Canary
Obrázok užívateľa
roman9848
Prispievateľ
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Str Jan 21, 2009 8:24 pm
Bydlisko: Nové Zámky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Maco222 » Štv Feb 10, 2011 12:04 am

roman9848 píše:
TomAnt píše:Leich, ale ty s tym nejazdis dennodenne po BA, ja som s tym chodil kazdy den trasu Petrzalka - Raca a naspat... si niekedy prejdi tu cestu a pochopis :)

...mozem iba potvrdit, osobna skusenost s touto trasou a vlastne celou blavou :jo

Mne sa paci usek Bajkalskej pred troma vezami :)
4.266 cm3 => 1.139 cm3 => 2.148 cm3 => 2.148 cm3.. Co bude dalej? Ze by 4.134 cm3 TDI?
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Rainbow » Štv Feb 10, 2011 12:32 am

Chutovka je aj Svatoplukova... alebo okolie stavby Centralu. To je nielen slalom, ale casto sa treba rychlo rozhodnut, ktora diera je menej nebezpecna, lebo vsetkym sa vyhnut neda. Kazdopadne mne tie tycky drzia celkom dobre, nic nebucha.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lukasbritzz » Uto Máj 12, 2015 10:50 am

Tlmiče/ výfuk. Pred pár dňami som riešil tento istý problém, v servise spravili prehliadku a výfuk bol odtrhnutý (teda jedna úchopka), všetko sa dalo rýchlo a jednoducho opraviť...
lukasbritzz
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str Apr 29, 2015 1:11 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pedro70 » Uto Máj 19, 2015 4:12 am

TomAnt píše:Skus prejst cez spomalovac zo sikma. Nie naraz oboma kolesami, ale tak aby slipostupne. Ak to v takomto pripade nebude buchat, tak sa na to buchanie vykasli a pusti si hlasnejsie radio. Alebo teda mozes vymenit tycky stabilizatorov (nie je to moc drahe), ale o chvilu ich vybuchas aj tak znova...

toto jakt super rada."DAJ SI HLASNEJSIE RADIO"
Takto od pc je tazko poradit.moze to byt x veci.
treba to auto dat na zdvihak a pomikat s tiahlami,stabilizatormi a pod a ist vylucovacou metodou.
ja osobne to vidim na stabilizatori.
Mazda 3 BK 2008 1.4/62kw 78 tkm
Obrázok
Toyota Yarris 1.33/74kw 2011 17tkm
Obrázok užívateľa
Pedro70
Prispievateľ
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Sob Mar 08, 2008 8:09 pm
Bydlisko: BRATISLAVA
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Fórum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť