Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

tachometr "vs" ridici jednotka, dotaz

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

tachometr "vs" ridici jednotka, dotaz

Poslaťod runner » Str Nov 23, 2005 2:37 pm

mam dva dotazy - da se na aute, co mam ja (mazda 626 gw) manipulovat s tachometrem (natoci min beo vic), aniz by to bylo poznat , nebo se to da zjistit pri napichnuti na diagnsotiku ? nevim, co vsecko ridici jednotka registruje a v autech se nevyznam -- da se na tomto aute pretacet tachec pomoci vrtacky nebo cim se to dela ?

hadali jsme se o to s kamaradem a potrebujem rozsoudit :))
Ja tudy jen prochazim ...
Obrázok užívateľa
runner
Prispievateľ
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pia Jan 14, 2005 6:25 pm

Poslaťod Suky » Str Nov 23, 2005 2:42 pm

To by mne taky velmi zajímalo, mám takové podezření, že...

Dej-f, co na to experti?
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Str Nov 23, 2005 3:05 pm

Si piste ze sa da...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Str Nov 23, 2005 3:07 pm

ad prva otazka: GF/GW ma v riadiacej jednotke ulozeny realny pocet najazdenych kilometrov - preto napr. znackovy servis by mal vediet tento pocet kilometrov vyzistit (info od Ruda).
ad druha otazka: GF/GW ma uz digitalny tachometer, ktory sa nestaca vrtackov (to plati len u analogovych, posledny rad GE), ale pripojenim notebooku a prepisanim pamatoveho miesta s poctom kilometrov. Je to este jednoduchsie ako vrtacka, ked clovek vie, ako na to (videl som reportaz, kde stocili Mercedes S za cca. minutku :lol
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Suky » Str Nov 23, 2005 3:49 pm

Ad obě otázky - reálný počet km v řídící jednotce je rozdílné paměťové místo než v tachometru?

Tzn, že tachometr lze stočit a ŘJ ne?

A propo, já jako zástupce fy P.... nedokážu přepsat Mh v jejich motoru, přestože mám všechno vybavení, ale nemám heslo s patřičnou úrovní.
Ale tvůrce SW firma R.. to dokáže.

Předpokládám tedy, že to "nějak" půjde i u normálních osobáků.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Str Nov 23, 2005 4:00 pm

Suky píše:Ad obě otázky - reálný počet km v řídící jednotce je rozdílné paměťové místo než v tachometru?

Ano, su to dve rozdielne pamatove miesta - stav km je v (asi) EEPROMke priamo v tachometri. A myslim, ze sa stacaju len tachometre, na RJ sa kasle.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Black » Str Nov 23, 2005 11:06 pm

Bylo by super :hura , kdyby na příští EMM někdo tuto informaci mohl na našich Mazdičkách zjistit. :pray
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Štv Nov 24, 2005 3:55 pm

Black píše:Bylo by super :hura , kdyby na příští EMM někdo tuto informaci mohl na našich Mazdičkách zjistit. :pray

Mas potuchy, co stoji taky diagnosticky pristroj? Budes musiet zohnat veeeelmi dobreho sponzora... Zadarmo ti to nikto spravit nepride...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Štv Nov 24, 2005 5:40 pm

TomAnt píše:
Black píše:Bylo by super :hura , kdyby na příští EMM někdo tuto informaci mohl na našich Mazdičkách zjistit. :pray

Mas potuchy, co stoji taky diagnosticky pristroj? Budes musiet zohnat veeeelmi dobreho sponzora... Zadarmo ti to nikto spravit nepride...
Já nevím, ale v Brně je diagnostika za 200Kč, tak to mě jako velká cena nepřijde a ten přístroj si po akci zase odvezou :jamaica :lol .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Black » Štv Nov 24, 2005 5:43 pm

Nebo uděláme EMM 2006 v Brně a domluvím tu diagnostiku v AB auto Brno, když jim tam přijede 100 Mazd, tak snad dají slevu :pray :lol .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod runner » Pia Nov 25, 2005 11:23 am

Black: dobry napad :)))), mozna by se dalo neco zkusit na pristim ofic. brne. srazu

Dabel: no ja ziram, znas nekoho, kdo to umi ? chtel bych to videt - cteni i prenastaveni
Ja tudy jen prochazim ...
Obrázok užívateľa
runner
Prispievateľ
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pia Jan 14, 2005 6:25 pm

Poslaťod dabel » Pia Nov 25, 2005 11:33 am

runner píše:Dabel: no ja ziram, znas nekoho, kdo to umi ? chtel bych to videt - cteni i prenastaveni

No taaaakto - poznam jedneho cloveka (nebudem menovat), co takychto ludi pozna. A to, ako sa to robi, som videl natocene skrytou kamerou ;)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Pia Nov 25, 2005 11:33 am

Black píše:Nebo uděláme EMM 2006 v Brně.

Black, dievca zlate, nemas potuchy o com vravis :ho:
Len tak mimochodom, len na zohnatie vyznamnejsieho sponzora na taku akciu je uz v tomto momente neskoro... Vsetky firmy uz maju budgety porobene, vacsina aj poschvalovane...

A skor nez zacne niekto protestovat, ja aspon viem o com hovorim, presli sme si celym tym procesom pred rokom... :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod runner » Pia Nov 25, 2005 11:55 am

dabel: a kolik takova sranda stoji ?
Ja tudy jen prochazim ...
Obrázok užívateľa
runner
Prispievateľ
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pia Jan 14, 2005 6:25 pm

Poslaťod dabel » Pia Nov 25, 2005 12:04 pm

runner píše:dabel: a kolik takova sranda stoji ?

Neviem kolko u nas, ale v Nemecku zalezi od ceny auta (za MB-S si uctuju viac, nez za Ford Fiesta). Ale co si pamatam, boli to ceny okolo 200EUR.
Jo a v Nemecku je to od tohto mesiaca deklarovane ako trestny cin.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť