Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Planujem si dat neony pod auto

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Poslaťod Black » Štv Nov 24, 2005 6:00 pm

TomAnt píše:Ja to poviem takto... radsej nech ma auto na ceste neony, ako rozd..ane brzdy...
Souhlas :tlesk: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod runner » Pia Nov 25, 2005 11:10 am

George píše:Ty si asi stejný pako jako zbytek lidí kteří když viděli že mám v autě DVD a monitor v úrovni volantu tak mudrovali že budu za jízdy čumět na filmy a ne na silnici. Miluju lidi kteří vidí v kufru zesilovač a kecaji že neuslyším záchranku a že sem sobec když si to pouštím nahlas a ohrožuju jiný (aniž by vůbec tušili jak nahlas si to vůbec pouštím). Jako viděl sem hafo aut s neonama na silnici a žádný mě za jízdy nerozptylovalo. Jestli tebe rozptylují tak sorry ale nemáš na silnici potom co pohledávat.


O tom ty nastesti nerozhodujes. Ostatne je to logika na hlavu, podobnou argumentaci pouzivaji kuraci - ja jsem na ulici, muzu si delat co chci. Je to otazka urcite urovne - ja tim, ze neco nedelam (nekourim, nezdobim auto neonama) nikomu neskodim. Kdybych to delal a vedel, ze tim nekomu vadim, necham toho - tomu se rika slusnost. A pro lidi, kteri nevi, co to je, jsou tu zakony - vyhlaska pokud vim nepovoluje svitici blbinky na aute.

Co se tyce teb konkretne, je mi jendo, co mas vedle volantu monitor a dvd, taky tam treba nejaky monitor dam, no a ? Divats e na film za jizdy je jasna kravina - pokud ti to nekdo rekl .. no je tvuj problem, s jakyma lidma se stykas, ze. S tim zesilovacem je to jinak - myslel bych si, ze mas vylagrovany usi, pokud potrebujes zesilovac, osobne bych radeji investoval do odhlucneni, nicmene dokud to neuslysim rvat na ulici, klidne si tim zakladej treba zalej kufr i se zadnima sedadlama. Doma na dvorku si to mej treba na plny kule, poznas za deset, dvacet let, co ti to udela s usima.

To, ze si myslis, ze te svetylka navic nerozptyluji, jeste neznamena, ze to tak neni. Vim neco o ergononii a o tom, jak se chova oko-mozek v reakci na urcite podnety. Jestlize cely den hledim do monitoru, dostavaji moje oci zabrat, takze na blbecky s neonama a silnyma, spatne serizenyma svetlama jsem obzvlast alergicky, zvlast v noci.

Nejsem odpurce tuningu ani stylingu. Jsem odpurce fuseriny, kyce a lidske blbosti - dnes do toho vrta kazdy, kdo ma do prdele diru a vysledky jsou tristni. Ano, videl jsem nekolik dobre nastylovanych aut, jedno z nich byla dokonce oktavka, coz jsem do te doby pokladal za nemozne, bohuzel bych je spocital na prstech jedne ruky. Bezny, tuctovy tuningar, nebo spis tuzer, postrada vkus, smysl pro detail i kvalitni remeslne zpracovani - heslem je co nejvetsi efekt za co nejmin penez. Nevim, proc by zrovna v tomhle oboru nemelo platit :"Kdyz to neumis, tak to nedelej". Nicmene, pokud to nesnizuje bezpecnost na silnici, je to jeho majetek a penize.
Ja tudy jen prochazim ...
Obrázok užívateľa
runner
Prispievateľ
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pia Jan 14, 2005 6:25 pm

Poslaťod Enzo » Pia Nov 25, 2005 12:00 pm

runner píše:,takze na blbecky s neonama a silnyma, spatne serizenyma svetlama jsem obzvlast alergicky, zvlast v noci.


Takže každý, kto má podsvietené auto je blbeček???????????????????
Váž slová než niečo pustíš do fóra!
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod George » Pia Nov 25, 2005 12:07 pm

Srovnávat kouření který škodí zdraví s neonama je asi stejný, jako když srovnám zapomenutý dálkový s braním drog. Prostě naprostá hovadina.

Doma na dvorku si to mej treba na plny kule, poznas za deset, dvacet let, co ti to udela s usima.


Presně typ člověka kterej musí neustále do někoho rejt. Copak ty víš jak si to pouštím? Co když si to za jízdy pouštím potichu a mám to jen na soutěže? Taková alternativa tě kámo nenapadla? Jasně že ne protože u tebe je každej tuner s muzikou vymaštěnej což. Nechápu proč je tak těžký pochopit že ne každej kdo má v autě pořádnou muziku a ne tovární rádio si to musí pouštět za jízdy na maximum.

S tim zesilovacem je to jinak - myslel bych si, ze mas vylagrovany usi

Zajeď se někdy podívat na DB drag nebo emmu. Bez zesilovače moc bodů nedostaneš.

osobne bych radeji investoval do odhlucneni

Mám auto odhlučnění takovým způsobem o kterým se tobě ani nezdá.To mi věř.


Jsem odpurce fuseriny, kyce

Nejsem zastánce neonů. I když je sám mám, nezapnul jsem je snad ani jednou. Ale co je pro tebe kýč, je pro druhé hezký. Kupříkladu neony na podvozku když jsou instalovaný pořádně se mě osobně líbí. O diodách v ostřikovačích a pod. si myslím své ale zrovna neony na podvozku moje estetické cítění nijak nepobuřují.

Bezny, tuctovy tuningar, nebo spis tuzer, postrada vkus,

Divné. Mám spoustu kamarádů tunerů a můžu za sebe říct že bych jejich auta zrovna nepokládal za ostudu. Ostatně takový mistrovství evropy a plno pohárů hovoří za vše. A jsou to normální tuctoví tuneři.
Tuzer je uměle vytvořené slovo blbečků kteří krom kritiky sami nedokážou vůbec nic.
Víš co je divné. Kopa lidí mě na internetu nazvalo tuzerem a já se ptám proč? Mám auto z venku krom kol naprosto seriové. To sem tuzer za 15" ALU, nebo sama Mazda je továrna na tuzing když jezdím s venku seriovým autem?


Jinak se budu opět opakovat. Neony nesvítí víc než tlumený světla a řekl bych že mnohem míň. Pokud tě to rozptyluje tak že ti to vadí, nebo máš potřebu být vůči těmhle lidem agresvní tak odevzdej řidičák a jezdi vlakem. Lidi které rozptylují neony ( a ať už si proto najdou jakou chtějí výmluvu) že se nemohou soustředit na jízdu na silnici nemaji co dělat. Aby tě za chvíli nerozptylovala i mlhovka za špatného počasí.
Naposledy upravil George dňa Pia Nov 25, 2005 12:15 pm, celkovo upravené 2
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Pia Nov 25, 2005 12:10 pm

Mna neony pod autom ktore stretnem na ceste nerusia o nic viac ako poulicne osvetlenie, vyklady, neonove reklamy a podobne...
Nechapem co z toho robite taku kauzu...

Minule som siel za 120kou, ktorej uhol zadnej napravy sa blizil k 45 stupnov voci kolmici. A to myslim uplne vazne... Nad takymito by ste sa mali zamyslat... Alebo nad takymi, ktori sa mi rano na Novom moste, kde je vysoky prepoklad namrazy, lepia na kufor tak, ze keby som mal Georgovo DVD v aute, tak si mozu pozriet film... Toto je problem a nie nejake neony...

Alebo typek v klobuku vo Felici, ktory je lenivy odhrnut si rano poriadne okna, a pozera z auta priezorom
ako z tanku... A potom si ma nevsimne ze som vedla a bez smerovky si to zacne sinut mojim smerom... Toto je problem a nie nejake neony...

Alebo dochodcovia na ulici, ktori si myslia ze ked je vo vyhlaske povinnost zastavit pred prechodom, tak to auta dokazu aj vtedy, ak je na ceste namraza a auto vzdialene 2 metre. Toto je problem a nie nejake neony...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Enzo » Pia Nov 25, 2005 12:12 pm

Ser na to Georgi. Nemá zmysel sa tu s niekym hádať. Máš tam ikonku ignore.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Enzo » Pia Nov 25, 2005 12:13 pm

Plný súhlas Tome.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod George » Pia Nov 25, 2005 12:17 pm

Osobně mě teda více štvou lidi s mlhovkama než s neonama.
Obvzláště dementi co si v noci zapnou parkovací světýlko a mlhovky a jedou. Za to bych třeba já bral řidičák na půl roku.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Pia Nov 25, 2005 12:22 pm

George píše:Osobně mě teda více štvou lidi s mlhovkama než s neonama.
Obvzláště dementi co si v noci zapnou parkovací světýlko a mlhovky a jedou. Za to bych třeba já bral řidičák na půl roku.


Prosim vysvetlit... co je na tom zle (nie ze by som tak jazdil, len sa pytam, lebo mi to nie je celkom jasne)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Enzo » Pia Nov 25, 2005 12:25 pm

Máš nešťastnú povahu. Vydržíš byť dlho nasratý. Kašli už na to. Ja tam idem tiež inštalovať neóny (2x90 a 2x125) a nejaká nemiestna poznámka na fóre ma teda neodradí a ani nenasere.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Enzo » Pia Nov 25, 2005 12:28 pm

TomAnt píše:
George píše:Osobně mě teda více štvou lidi s mlhovkama než s neonama.
Obvzláště dementi co si v noci zapnou parkovací světýlko a mlhovky a jedou. Za to bych třeba já bral řidičák na půl roku.


Prosim vysvetlit... co je na tom zle (nie ze by som tak jazdil, len sa pytam, lebo mi to nie je celkom
jasne)



Hmlovky sa používajú len za zníženej viditeľnosti. Inak pokuta 500 Sk v meste podľa sadzobníka PZ

Čiže kombinácia parkovačiek a hmloviek nie je určená na zniženú viditeľnosť, takže hmlovky sú vtedy používané neopodstatnene.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod George » Pia Nov 25, 2005 12:28 pm

Nejsem naštvanej.

To Toamnt: Tobě přijde v pořádku potkat přes den a hlavně vnoci auto, které svítí pouze obrysovkama a dole mlhovkama?
Obrysovky jsou ty malé žárovky, parkovačky. Mimo jiné jízda pouze s obrysovými světly je zakázána vyhláškou.

To Enzo: Nejde mi ani tak o mlhovky jako že nějaký pako jezdí v noci jen z parkovačkama a myslí si že s pomocí mlhovek bude hrozně vidět (nehledě na fakt že sám vidí kulový)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Enzo » Pia Nov 25, 2005 12:34 pm

Jj. A keď kukneš na šoféra, tak vieš koľká bije.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Doktor » Pia Nov 25, 2005 2:39 pm

TomAnt píše:
Prosim vysvetlit... co je na tom zle (nie ze by som tak jazdil, len sa pytam, lebo mi to nie je celkom jasne)


Hmlovky su konstruovane tak, aby podsvedcovali hmlu/snezenie. Preto su umiestnene v co najmensej vyske nad vozovkou. Umiestnenie v svetle (Octavia I, M6) je super z hladiska estetiky a trvanlivosti, ale funkcne... Ked ich pustis za jasneho pocasia, svetlo sa odraza od cesty a svieti ti to priamo so tvare. Najlepsie sa o tom presvedcis, ked s nimi stretnej niekoho za dazda. Takze predne hmlovky - tma, hmla snezenie. Cez den len pri hustom.

Podla ceskych pepikov na D1 je zadna hmlovka najlepsia: za jasnej noci, v dazdi. Naozaj super. Takze zadna sluzi na zviditelnenie teba - den, sneh, hmla. V noci musi snezit alebo byt hmla very heavy, aby si to zapol.

Nez sa do mna pustite, berte to prosim iba ako orientacny navod, ako postupovat.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Pia Nov 25, 2005 6:58 pm

Přední mlhovky oslňujou - daleko víc než normální potkávačky, za jejich rozsvícení mimo potřebnou dobu bych dával mastný pokuty.
Zadní mlhovka oslňuje taky, takže dtto. Ale zase zkuste, až se vám nějaký blbec bude lepit na kufr, zapnout zadní mlhovku - hned přibrzdí.
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť