Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Stahovani okynek na dalku + automaticke zamykani po rozjezdu

Prišli ste na dobrú vec? Podeľte sa s vašou skúsenosťou s ostatnými...

Stahovani okynek na dalku + automaticke zamykani po rozjezdu

Poslaťod buky » Pia Júl 09, 2010 6:21 pm

Ahoj kluci,


koupil jsme mazdu 6 z roku 2003, 2.0 diesel 100 KW a zajímá mne, zda se dá v komfortní jednotce naprogramovat možnost otevření/zavření okýnek pomocí dálkového ovládání.

Druh věc co mě zajímá, zda jde nastavit automatické zamknutí dveří po rozjezdu a jejich odemknutí po vypnutí motoru a vyndání klíčku.


Díky za rady
buky
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto Nov 25, 2008 9:34 pm

Poslaťod Peacemaker » Sob Júl 10, 2010 2:24 pm

Toto by teda zaujímalo aj mňa. Ale myslím si, že sa to dá riešiť jedine inštaláciou prídavných modulov atď.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Martin791203 » Pon Júl 12, 2010 9:30 pm

buky píše:Ahoj kluci,


koupil jsme mazdu 6 z roku 2003, 2.0 diesel 100 KW a zajímá mne, zda se dá v komfortní jednotce naprogramovat možnost otevření/zavření okýnek pomocí dálkového ovládání.

Druh věc co mě zajímá, zda jde nastavit automatické zamknutí dveří po rozjezdu a jejich odemknutí po vypnutí motoru a vyndání klíčku.


Díky za rady



No mne ide to otvaranie aj zatvaranie okien,ked odomknes auto a pridrziš asi 3s tlacitko tak ti ich stiahne,pri zamknuti to iste a zas ich zatvori.To by som este pochopil ze je to dobra vec,len sa chcem spytat na čo je dobre aby sa ti zamkli dvere po nastartovani a naopak.Pytam sa zo zvedavosti lebo v tom nevidim nejaky učel.
MAZDA 6 GG r.v.2006
Obrázok užívateľa
Martin791203
Prispievateľ
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:41 am
Bydlisko: ZASKOV prechodne BRNO

Poslaťod Peacemaker » Pon Júl 12, 2010 11:52 pm

Účel je praktický. Stáva sa totižto, že ako stojíš na červenej, tak ti skejter otvorí dvere spolujazdca a uchmatne tašku čo tam máš položenú na sedadle. Nemáš šancu ho chytiť. Alebo aj cikán ti otvorí odzadu kufor. Ak máš sedan. Preto je dobré sa zamknúť. Bývalý spolužiak (problémový chlapec) tak prisadol ku jednej pani na červenej. Proste si otvoril dvere ako stála, priložil nôž a povedal: Hybaj tam a tam.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod leichnam » Uto Júl 13, 2010 8:32 am

Presne tak, to je velmi dobra vec, uz som videl par pocernych so skusali predavat vonavky na semaforoch a otvarali si sami :ho:
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Uto Júl 13, 2010 9:32 am

leichnam píše:Presne tak, to je velmi dobra vec, uz som videl par pocernych so skusali predavat vonavky na semaforoch a otvarali si sami :ho:

Tak toto som ja teda ešte nevidel :lol
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod buky » Uto Júl 13, 2010 10:52 am

Martin791203 píše:
buky píše:Ahoj kluci,


koupil jsme mazdu 6 z roku 2003, 2.0 diesel 100 KW a zajímá mne, zda se dá v komfortní jednotce naprogramovat možnost otevření/zavření okýnek pomocí dálkového ovládání.

Druh věc co mě zajímá, zda jde nastavit automatické zamknutí dveří po rozjezdu a jejich odemknutí po vypnutí motoru a vyndání klíčku.


Díky za rady



No mne ide to otvaranie aj zatvaranie okien,ked odomknes auto a pridrziš asi 3s tlacitko tak ti ich stiahne,pri zamknuti to iste a zas ich zatvori.To by som este pochopil ze je to dobra vec,len sa chcem spytat na čo je dobre aby sa ti zamkli dvere po nastartovani a naopak.Pytam sa zo zvedavosti lebo v tom nevidim nejaky učel.



Jo to otvirani by se mi libilo takto jak to mas....ted jak jsou ty vedra tak se alespon auto trosku vyvetra nez do nej clovek sedne.

To zamykani presne jak pisou kluci...jezdim s taskou na zadni sedacce nebo v kufru a nechci o ni prijit nekde na krizovatce ;-)
buky
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto Nov 25, 2008 9:34 pm

Poslaťod majki » Uto Júl 13, 2010 11:20 am

Stve me, ze ty autookna nemam na Dvojce. Pritom to mela ve vybave druha nejlevnejsi verze Mazdy3 prvni generace :( , Mazda setri na spatnych mistech a zbytecne.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Uto Júl 13, 2010 11:40 am

No já to (dálkové stahování oken) asi nemám ani v GTA.
dej-f mi říkal že to tam není.
V návodu to je.
Ale nezprovoznil jsem to :-(
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Uto Júl 13, 2010 12:42 pm

Suky: takze prijdes k zamcenemu autu, vemes do ruky dalkove, dlouze (3-5sec) podrzis tlacitko pro odemceni (aniz bys otevrel dvere) a okna to nestahne? :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Uto Júl 13, 2010 5:11 pm

Ne, teď jsem to po příjezdu zkoušel, ne.
I když je to v návodu pro použití.
Ale dej-f mne na to výslovně upozorňoval, takže to museli zrušit nedávno, jinak by o tom nemluvil.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod buky » Str Júl 14, 2010 10:52 am

Suky píše:Ne, teď jsem to po příjezdu zkoušel, ne.
I když je to v návodu pro použití.
Ale dej-f mne na to výslovně upozorňoval, takže to museli zrušit nedávno, jinak by o tom nemluvil.



me to prave taky nic nedela...ale mozna to je jen nastaveni jednotky...nevim v mazdach se nevyznam mam svou prvni. Vim ze u skodovek to jde aktivovat v komfortni jednotce...staci to napichnout na pocitac a naprogramovat ty spravne veci..stejne tak to zamykani.


to tady na foru neni zadnej mazda guru, kterej ma tu elektroniku zmaklou ? to se mi snad ani nechce verit ;-) na skodovackym foru si pamatuju ze chodili stabilne lidi kteri tohle meli zmakle a presne vedeli u kterych modelu jde co aktivovat v komfortni jednotce :-D
buky
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto Nov 25, 2008 9:34 pm

Poslaťod Vladky » Str Júl 14, 2010 10:02 pm

Mám novú M3 GTA a to sťahovanie mi funguje. Len je sranda, že v zime sa mi sťahovalo len vodičovo auto a teraz v tých horúčavách sa stiahne vodičovo a spolujazdcovo okno a zadné sa stiahne iba pravé.
Čo sa týka zamykania, všimol som si, že keď stojím a mám stlačený brzdový pedál, tak nejde otvoriť kufor. Viackrát sa mi stalo, že som ostal sedieť v aute s nohou na brzde a kamoš chcel vybrať niečo z kufra a nešiel mu otvoriť. Až keď som pustil brzdu, kufor otvoril. V manuále som to nenašiel, alebo som to prehliadol.
Mazda 3 (2010) GTA
Vladky
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Jún 09, 2010 7:58 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod majki » Str Júl 14, 2010 10:06 pm

Chm, mi sa kufor "odomkne" az po tom, co pri zapnutom motori zatahnem rucnu brzdu. Ale tiez som na prvykrat nechapal, co sa deje a v navode to nenasiel :o) , uz som tu o tom dakde pisal.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod buky » Pia Júl 16, 2010 10:48 am

hmm diskuse sice pekna ale rada zadna :(
buky
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto Nov 25, 2008 9:34 pm

Ďalší

Späť na Tipy a triky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron