Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nova Mazda5

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Nova Mazda5

Poslaťod majki » Str Jan 20, 2010 11:36 am

Mazda Motor Europe uvolnila prvni kuse informace a fotografie nove generace uspesneho MPV Mazda5, vice nize:

Svetova premiera nove generace Mazdy5 v Zeneve
Praha, 20. ledna 2010 – Jednou z nejvýznamnějších událostí letošního autosalonu v Ženevě v březnu tohoto roku, bude světová premiéra zcela nové Mazdy5, která bude ideálním vozem pro evropské rodiny s aktivním životním stylem.
“U nové Mazdy5 bylo naším hlavním cílem vytvořit nové vozidlo segmentu C-MAV, které bude kombinovat skvělé ekologické parametry, které jsou v současné době žádány a stylový design,” říká Hideki Matsuoka, programový manažer vozu Mazda5.
Zcela nový model ještě více rozvíjí tradiční funkčnost Mazdy5 – posuvnými dveřmi na obou stranách a sedmi sedačkami s flexibilním systémem Karakuri – a zároveň vůz obléká do designu, který je atraktivní a v tomto segmentu opravdu unikátní. Tento vzhled, který používá elementy ze známého designového jazyka Mazdy “Nagare Flow” je velmi funkční a přispívá také k maximální úspoře ve spotřebě tím, že autu dodává velmi nízký koeficient aerodynamického odporu vzduchu.
Zcela nová Mazda5 bude osazena nově vyvinutým benzinovým motorem 2,0 DISI1, se systémem i-Stop a šestistupňovou manuální převodovkou – která si s tímto motorem skvěle rozumí. Tento nový benzinový motor s přímým vstřikem má skvělé výkonové vlastnosti a je zábava jej řídit. Díky němu bude také nová Mazda5 jedním z nejhospodárnějších a „nejčistších“ vozů segmentu C-MAV na trhu. Nový motor totiž snížil emise CO2 o zhruba patnáct procent ve srovnání s motorem 2,0i, který nahrazuje. Nová Mazda5 bude také nabízena s benzinovým motorem o objemu 1,8 l se šestistupňovou manuální převodovkou.
Zcela nová Mazda5 bude v Evropě uvedena na trh na podzim tohoto roku. Je jedním ze tří premiérově odhalených vozů při tiskové konferenci společnosti Mazda na Autosalonu v Ženevě, na jejím stánku v hale 5, 2. března 2010.
# # #
Mazda Motor Europe

mazda5_2010_1__jpg72.jpg
Nova Mazda5

mazda5_2010_2__jpg72.jpg
Nova Mazda5

mazda5_2010_3__jpg72.jpg
Nova Mazda5

mazda5_2010_4__jpg72.jpg
Nova Mazda5

mazda5_2010_5__jpg72.jpg
Nova Mazda5
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Str Jan 20, 2010 3:38 pm

Pzn.: C-MAV = kompatkni MPV
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Str Jan 20, 2010 5:05 pm

Zajimalo by me, co budou ty dva dalsi premierove odhalene vozy...
Tipuju to na Mazda2 F/L pro Evropu a pripadny koncept nastupce RX-8...nebo ze by konecne Mazda1? :)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Str Jan 20, 2010 6:44 pm

Tie krivky su fantasticke :palec
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Jan 20, 2010 7:52 pm

To bolo prve, co ma fascinovalo, boky su naprosto uchvatne, predok je z Trojky...nuz, len zadok mi akosi evokuje staru Hondu liznutu Peugeotom a Mercedesom R.
A interier sa mi velmi paci, spicata kaplicka, pekny volant, dobre vyzerajuce materialy...

Btw., povedal by som, ze tymto dost zaskocili caly svet kompaktnych MPV. Ved Mazda5 je na trhu od Februara 2005, cize zivotny cyklus 5 rokov nie je zas tak vela..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod solino2 » Str Jan 20, 2010 8:12 pm

prve taketo auto co sa mi aj paci :o)
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Štv Jan 21, 2010 10:20 am

Tak dle informaci na auto.cz by se melo v Zeneve na stanku Mazdy objevit nasledujici:
Mazda zde bude kromě nové řady 5 předvádět také faceliftovanou šestku, či roadster MX-5 ve výroční edici k dvacátému jubileu (prodej první generace NA na starém kontinentě byl zahájen v roce 1990). Ekologické vozy bude zastupovat Mazda 5 Hydrogen RE Hybrid, tedy s palivovými články. Technickou stránku pak reprezentují nová generace zážehových motorů s přímým vstřikováním SKY-G, čisté diesely SKY-D, automatická převodovka SKY-Drive a konečně agregát MZR 2,0 DISI se systémem i-stop jako model v řezu.

http://news.auto.cz/nove-modely/mazda-5 ... eneve.html
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod laki » Štv Jún 24, 2010 5:02 pm

Taaaak som sa docital, ze Nagare design - vlniace hrany, uplatneny na new M5, je prva-posledna bezna Mazda, na ktorej sa objavil.
Designeri Franz von Holhausen odisiel do Tesla Motors a Laurens van Acker do Renault.
.
Prichádza éra tzv. Thrusting Motion.
Predstavenie asi na jesen v Parizi.
:drby
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pia Jún 25, 2010 3:12 pm

Achjo :( ...tak mozna se dockame te RX-9 slibene...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pon Jún 28, 2010 10:55 am

Kompletni predstaveni nove Mazdy5, vsechny nove featury a provedene zmeny oproti predchozi generaci...tak hura do cteni :o)

http://mazda.chummy.org/klub/new_m5/All ... cs_pdf.pdf

PS: nejvetsim prekvapenim je asi prepracovany zazehovy ctyrvalec 1.8l (snizeni vykonu o 3kW, pridan 6 kvalt):
• Modernizovaný zážehový motor MZR 1,8 l poprvé se 6stupňovou manuální převodovkou
• Delší převodový poměr šestého stupně pomáhá snížit spotřebu a hlučnost
• Jednotka MZR 1,8 l vyvine nejvyšší výkon 85 kW (115 k) v 5300 ot./min. a nejvyšší točivý moment 165 Nm v 4000 ot./min.
• Snížení spotřeby o 4 % na 7,2 l/100 km
• Snížení emisí CO2 o 6,1 % na 168 g/km, motor splňuje normu Euro V
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod laki » Pon Jún 28, 2010 11:32 am

Na jar som odskusaval newM3 2.0 DISI i-stop s 6 qualtom.
6-ty qualt je podla mna pouzitelny jedine, ak na dialnici.
5-ty qualt je asi tiez natiahnuty oproti starsej prevodovke, kvoli Euro V.
i-stop je vyuzitelny jedine, ak pocas dopr. spiciek vo velkomestach. Komplikovane riesenie, pre nic za nic, aspon pre mna.
Radsej sa drzim 5qualtu, aby to este malo, ake-take zrychlenie a kroutak, ak je treba.
Plati to samozrejme pre benzin.
Takze Mazda5 1.8 nebude asi predmetom mojho zaujmu. :nene
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pon Jún 28, 2010 1:06 pm

Ja som tiez na jar testoval M3 2.0 DISI i-stop sedan a musim povedat, ze som bol spokojny, nadseny...
i-stop super, presiel som si tehda peknu zapchu v Ostrave a paradne to fungovalo, akceleraciu to ma slusnu, a ano, sestka je len na dialnicu, prip. mimo mesto, kde sa da ist aspon 80km/h tacho, ale prave od teho ta sestka je, no nie? :o) (a ne jak na mojom starom Punte, ze som na sestku chodil po meste :ho:

Inac ani u M5 nebude u 1.8 i-stop ;), ten zostane vyhradeny len pre dvojliter.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Pon Jún 28, 2010 2:38 pm

Vsetko super...akurat tak trochu pochybujem o pravdivosti hore/dole/uved. vyroku :ho:

"Jednou z nejvýznamnějších událostí letošního autosalonu v Ženevě..."
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod potkan » Štv Aug 12, 2010 12:26 pm

mazda 5 4x4, ohlaseny predaj v japonsku, ohlaseny nasledny predaj aj na ostatnych trhoch

http://www.autoevolution.com/news/mazda ... 23237.html
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod majki » Pon Aug 23, 2010 10:44 am

Nova Mazda5 v Parizi 2010:
V Parizi se nova Mazda5 (ktera se podle poslednich informaci na CZ trh dostane az na sklonku tohoto roku) predstavi s:
- uplne novou pohonnou jednotkou, a to diesel 1.6 MZR-CD (5.2 l/100km, 115 koni) - stejny bude predstaven v Mazde3
- to bude znamenat -15% CO2 emisi ve srovnani s 2.0 MZR-CD
• nova lehci 6-stupnova manualni prevodovka
• naprosto neobvykly design v C-MAV segmentu (to uz ale vime z Zenevy :o) )
• vylepseny system Karakuri a dvoji posuvne zadni dvere (to uz ale taky vime z Zenevy)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron