Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda3 3. generace

Mazda správy zo Slovenska, Čiech a celého sveta.

Re: Mazda3 3. generace

Poslaťod lakilaki » Pia Sep 20, 2013 10:23 pm

lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod pali3x » Pon Sep 30, 2013 2:15 pm

Zdravím všetkých mazďákov. Som tu nový... Prečo? Lebo si myslím, že práve Mazda robí autá pre mňa = jedno mi v neďalekej budúcnosti vyrobia :). A práve nová Mazda 3 sa mi neskutočne páči a myslím si, že jej technika je úplne geniálna. Podobné auto nie je na trhu = výkon, spotreba, vzhľad, jazdné vlastnosti... Dnes je to len samý motorček nízkeho objemu s turbom, ktorý oproti 2,0 l v Mazde sľubuje len problémy...

Dnes som našiel cenník pre SK - ak by ste ho ešte nevideli:
http://www.mazda.sk/upload/country/sk-S ... K_MY13.pdf

A poviem, že to auto nie je vôbec drahé... Mne osobne by stačila M3 2,0 (88 kW) Challenge za tých 16 990€. Nie je to málo (na plat Slováka), ale to auto má všetko čo potrebujem- dokonca aj viac a vyššie výbavy majú naviac hlavne elektronické hračičky ako automatické svietenie, rôzne senzory, iné svetlá... Druhá výbava má ale všetko podstatné.
Zaujímavé je, že u nás sa predáva 5 výbav a napr v Nemecku len 3. Zato už 2. výbava je o dosť drahšia - cez 20 000€ (oproti nášmu trhu).

Už sa teším na skúšobnú jazdu, pretože súčasné Mazdy sú všade len vychvaľované.
Mimochodom - Mazdu som ešte nemal osobne... Momentálne brázdim cesty na Opli Astra, ktorý je v pohode, ale to bol kúpený ako nový (mal len kozmetické chyby = pazvuky v interiéri...). Je už ale čas sa poobhliadnúť po niečom novom. Bude to "Japonec" a bude to Mazda! :) Páči sa mi ich štýl, smerovanie a filozofia.

Osobne som sa však s Mazdou raz stretol - mal ju známy v 1992 roku. Bola to zelená 626-ka a vtedy stála nekresťanské prachy... On vtedy podnikal... Bolo to na tú dobu super auto - vtedy som v lepšom nešiel - štandardom bol Favorit, Škoda 120... :).
pali3x
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon Sep 30, 2013 1:59 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Pon Sep 30, 2013 2:36 pm

Vitaj a striehni ako my na skusobnu jazdu :)
Ja by som po nej zacal poskulovat, ked ju zacnu robit ako MPS :) Alebo keby niekto chcel moju zabu a dal by sa nu dobre peniaze :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod pali3x » Štv Okt 03, 2013 6:27 am

Ja som pokukoval po CX-5. Je to síce dosť veľký rozdiel CX-5 a M3, ale rázvor majú obe 2700 mm. Na druhej strane CX-5 nie je až taká obrovská. U nás (PO) majú mať Mazdu 3 v Októbri, tak som sa dohodol, že sa ozvem potom a preveziem a na nej, aj na CX-5.
Ja som pokukoval po Aurise, Civic-u, Lancere, ale všetky mali chybu... Auris - taká trochu nudná Toyota, Civic - trochu premodernelý dizajn a majú malý výber motorov, kde 1,4 je slabá a 1,8 drahá. Lancer je už dlho vyrábaný model a ja chcem po skúsenostiach s Astrou niečo, čo za 2 roky nezostárne.
Mazda je dizajnovo nádherná a ponúka skvelú techniku = nie je čo riešiť. Pre mňa nie je momentálne iná značka, ktorú by som kúpil. Mali by ste vidieť ako sa tvária poniektorí kolegovia, ktorí fandia VW a Škode :lol Podľa nich má jednoznačne japonec najdrahší servis a za dielmi sa čaká mesiace...
Ale ak by som mal M3, tak mám to najkrajšie auto vo firme, ktoré by "vyprášilo kožuch" nejednému TDi-čku a TSI-čku :o)
pali3x
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon Sep 30, 2013 1:59 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Štv Okt 03, 2013 2:28 pm

He he, najdrahsi servis a diely a cakacky.
Takto.

Nasi si kupili Fabiu.
Cca v tom obdobi som si kupil Xedosa. Potom 2ku a teraz CXku.

Ak neratam Xedosovu prevodovku (proste smola, majitel asi nemenil olej, alebo co), tak nasi do tej Fabie na servisoch a prehliadkach a dieloch napchali viac penazi, ako ja do svojich Mazd.

To su tie predsudky...

Co sa tyka dodacich lehot na diely, Mazda deklaruje 2-3 dni, mam dojem ze teraz to uz beru z Viedne, kde by mal byt nejaky vacsi centralny sklad... Predtym brali z Leverkusenu...

Inak, viem o 7kovom bavoraku, co uz 2 mesiace stoji v servise a caka na sviecky...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Štv Okt 03, 2013 3:34 pm

Kia/Hyundai - 3 měsíce čekací lhůta na blatníky atd. A ceny astronomické. Takže zlatá mazda. Jelikož dělám mezi auty již dost dlouho a mám i přístup k náhradním dílům, tak můžu říct, že je úplně jedno jaké auto člověk má (autorizované servisy jsou si všechny rovny).

Pokud člověk řeší vlastní díly, tak v Brně nemají problém je použít, jenom dají do zakázky, že si zákazník přinesl vlastní díly a trvá na jejich použití a že neručí za jejich kvalitu. Záruku drží na odvedenou práci.

Takže můžu říct, že např. na moji mazdu 6 vyjde průměrně servisní prohlídka včetně vlastního oleje do 3000,- Kč. Pokud si poručím geometrii atd., tak víc jak 4000,- jsem zatím neplatil.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod pali3x » Štv Okt 10, 2013 8:46 am

Presne tie predsudky. Hneď má každý nejakého známeho, ktorý čakal na diely na "Japonca" a dokonca ani tak nebol s tým autom spokojný, lebo... Ale ten, čo mi to hovorí má väčšinou Škodu :).
A keď poviem, že Japonci robia to najlepšie na trhu, tak poniektorí na mňa divne pozrú, lebo vedia, že najlepšie autá robí koncern VW :o) ... My Slováci sme nepoučiteľný. Ja chcem Mazdu preto, lebo je veľmi pekná, má atmosferický motor s viac než dobrým výkonom, nízkou spotrebou a má perfektné jazdné vlastnosti. Akosi som dospel k tomu ,že Mazda trafila presne môj vkus :).
A že niekomu sa nebude páčiť, že to nie je VW - to mi je jedno :).

Na stránke Mazdy v cenníku som pozeral, že silnejší motor (120 kW) sa nebude dodávať s manuálnou prevodovkou. Je to pravda, alebo som niečo prehliadol? Zdá sa mi, že v nemeckom cenníku taká varianta bola. To by bola škoda nemôcť mať silnejší motor s manuálom...
pali3x
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon Sep 30, 2013 1:59 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod kayman » Štv Okt 10, 2013 8:52 am

práveže je len s manuálom, ale len v najvyššej výbave.. 6 je v silnejšom motore len s automatom zase
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Lubos1 » Štv Okt 10, 2013 10:42 am

Sedvo píše:Kia/Hyundai - 3 měsíce čekací lhůta na blatníky atd. A ceny astronomické.

No ja neviem, teraz sme menili zadny naraznik na i30 a na diel sa cakalo asi tyzden. Cenu neviem, platila to poistovna.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Sedvo » Štv Okt 10, 2013 2:24 pm

Nárazníky nejsou většinou problém, ale plechařina je složitější.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Lubos1 » Štv Okt 10, 2013 2:43 pm

Bohuzial tie predsudky robia problemy pri predaji jazdenych japoncov a aj preto mozno ludia nekupuju novych, pretoze sa obavaju prilisnej straty hodnoty. Mam s tym skusenosti aj pri Avensise aj pri predislej Mazde 6. Autopalace mi ju vykupil a teraz ju predavaju za nizsiu cenu ako dali mne. Za skoro 4 mesiace ju nikto nekupil.

Keby som zhanal jazdenu 6 v stave v podstate noveho auta s malym najazdom km a este 2 rokmi zaruky tak by som nevahal. A za slusnu cenu k tomu:
http://www.autopalacepanonska.sk/sk/jaz ... 6/799.html

Sice mi moze byt jedno, ci moje auto niekto kupi alebo nie, ale vazne ma sokuje, ze tam este stoji.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod lakilaki » Štv Okt 10, 2013 10:15 pm

Lubos1 píše:Bohuzial tie predsudky robia problemy pri predaji jazdenych japoncov a aj preto mozno ludia nekupuju novych, pretoze sa obavaju prilisnej straty hodnoty. Mam s tym skusenosti aj pri Avensise aj pri predislej Mazde 6. Autopalace mi ju vykupil a teraz ju predavaju za nizsiu cenu ako dali mne. Za skoro 4 mesiace ju nikto nekupil.

Keby som zhanal jazdenu 6 v stave v podstate noveho auta s malym najazdom km a este 2 rokmi zaruky tak by som nevahal. A za slusnu cenu k tomu:
http://www.autopalacepanonska.sk/sk/jaz ... 6/799.html

Sice mi moze byt jedno, ci moje auto niekto kupi alebo nie, ale vazne ma sokuje, ze tam este stoji.


Mat 14.000 € , tak si kupim dve nove Dacie MCV :ho:
http://auto.pravda.sk/novinky/clanok/29 ... -podrobne/
.............................................
Ad: Nemecka kvalita
Vcera som cital blog, chlapika , ktory si kupil ojazdene BMW M6, 10 valec, 5. lit., 2 rocne, 84000 km, za 34.000 €
Zajazdil si 2 mesiace a motor sa mu rozletel na franforce-zlomena ojnica, vraj na forach BMW o tom pisu,
ako beznom jave, ale vyrobca BMW tvrdi ine.
A mohol by som pokracovat dalej o EU autach. Oni maju problemy s autami a my, s pristupom servisov....
Nic nie je dokonale.
..........................................
Skusali ste uz niekto new M3 ?
Uz by mohla, mala byt aj na Slovensku :hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod kayman » Pia Okt 11, 2013 7:40 am

až koncom októbra ju budú mať predajcovia čo mám info :)
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Pia Okt 11, 2013 10:05 am

laki: este sa chlapec urcite potesi, ked po oprave motora zlikviduje ten biedny pokus BMW o dvojspojkovu prevodovku... nieco ako tento tu

http://www.youtube.com/watch?v=gHAY21zSUIk

Ale inak... preboha... Logan MCV kupit ako autickar?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod lakilaki » Pia Okt 11, 2013 10:34 pm

dabel píše:laki: este sa chlapec urcite potesi, ked po oprave motora zlikviduje ten biedny pokus BMW o dvojspojkovu prevodovku... nieco ako tento tu
http://www.youtube.com/watch?v=gHAY21zSUIk
Ale inak... preboha... Logan MCV kupit ako autickar?

Video je dobreeeeeeeee, az mi je luto smutneho majitela BMW.

Kupa Loganu MCV ? No dobre, nie dva kusy, ale aspon jeden :ho:

Uz som v predajni aj skusal, sadol do Dacii a veru, hned som aj zutekal. ten zapach - dotyk ....adekvatna cene.
Kym clovek neskusi, nemoze mat ani spravny nazor.
Predajne cisla, ale ukazuju, ze zrejme ludia su coraz menej narocní
........................
Na AutoCZ sa mozu polozit otazky , napisat sefovi mazda importu Kiriakovskemu, ohladne new M3, ale aj na ine temy
Keby niekto chcel....
http://www.auto.cz/zeptejte-reditele-ma ... auto-77183
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda u nás a vo svete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť