Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

KAPACITOR

Elektrika, Audio a veci s tým súvisiace - návody a vyriešené veci.

Moderátor: George

KAPACITOR

Poslaťod Joker-JBL » Str Okt 13, 2010 9:10 pm

caute tak ma napadlo, videl som a precital som dost o tom co je to kapacitor a vela sa pise ze je uplne zbytocny a je to len imageovka...chcem sa spytat tych co ho mate ci ste pocitili nejaky rozdiel s nim a bez neho??
moj problem je ten ze skoro stale hudbu peckujem a za pol roka som odpalil uz 2 alternatory...mam 600W 6-kanal zosik, 1000W subik a este par reprakov na plate napojenych na ten zosik...okrem toho v podstate nic... :hmmhmm
Mazda 626 GD 2.0i-16V GT
Joker-JBL
Pisateľ
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Ned Apr 11, 2010 4:14 pm
Bydlisko: BA
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod fox17 » Str Okt 13, 2010 11:16 pm

:palec tak to ho tam určite daj....

Ja keď som dal do mojej mazdy kapacitor tak som pocítil zmenu basy lepšie búchali a nesťahovalo toľko prúd....
MAZDA 323F BJ
Obrázok užívateľa
fox17
Prispievateľ
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Uto Nov 01, 2005 2:55 am
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod Joker-JBL » Štv Okt 14, 2010 10:54 am

jj to som chcel pocut dik.. :palec aky kapacitor tam mam dat? myslim 1F.?, a s ktorou znackou mate dobre skusenosti? samozrejme za priaznivu cenu :hmmhmm
Mazda 626 GD 2.0i-16V GT
Joker-JBL
Pisateľ
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Ned Apr 11, 2010 4:14 pm
Bydlisko: BA
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod fox17 » Štv Okt 14, 2010 11:18 am

:hmmhmm ja mám 1F ale to aký by si tam mal dať to ti ja neporadím :) ja som ho dostal od švagra, ktorý predal auto :)
MAZDA 323F BJ
Obrázok užívateľa
fox17
Prispievateľ
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Uto Nov 01, 2005 2:55 am
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod canndale » Uto Nov 23, 2010 9:08 pm

davnejsie ked som sa tomu viac venoval, tak si spominam na prepocet.. cca 1F na 500W vykonu..
kapacitor sposobi hlavne to, ze basy budu zahrane presne vtedy ked maju byt (pri vyssej zatazi maju oneskorenie) a zahraju sa presne (bez kapacitora je tam skreslenie sposobene chvilkovym nedostatkom prudu)
kapacitor do istej miery odstrani blikanie svetiel pri hrani hudby vo vyssich hlasitostiach :)
inak k tomu alternatoru.. nemyslim ze by 600W zosik dokazal odpalit alternator, to bude spojene asi z nejakym dalsim elektrickym problemom.. ja som mal 800W zosilovac a 1000Wsubwoofer aj vo felicii aj vo focuse bez kondenzatrora a fungovalo to bez problemov :).. do mazdicky som uz kondenzator prikupil. Je to trosku rozdiel :)

a ak budes kupovat a nemas s elektrikou, alebo kapacitormi doteraz skusenosti, rozhodne kup kapacitor s elektronikou, ktora dokaze riadit nabijanie a vybijanie. Skratovany kapacitor moze expodovat. A hlavne nezabudnut na poriadne napajacie kable s odpovedajucim prierezom, aby to cele nezhorelo :)
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Joker-JBL » Str Dec 08, 2010 8:57 pm

no jo problem je v tom ze neviem ako si pocuval hudby ty ale ja som sadol do auta, otvoril okna, otvoril stresne a vypeckoval co to da...tak som jazdil cele leto jak zivy debil... :o) takze som daval tomu zabrat...
Mazda 626 GD 2.0i-16V GT
Joker-JBL
Pisateľ
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Ned Apr 11, 2010 4:14 pm
Bydlisko: BA
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Elektrika, Audio

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť