Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

ceny nahradnich dilu pro Mazdu 626 r.v.1999?

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

ceny nahradnich dilu pro Mazdu 626 r.v.1999?

Poslaťod Ivan » Pon Okt 04, 2004 9:55 pm

Zajimalo by mne: jake jsou ceny nahradnich dilu pro Mazdu 626 r.99 ve srovnani proti napr. S. Octavia I, Renault Megane I, Opel Astra I apd.? (je nekde na webu nejaky cenik?) Vyrabeji se i neznackove, daji se rozumne pripadne sehnat i na vrakovistich apd.?
P.S. O tomto aute uvazuji....
Ivan
 

Poslaťod TomAnt » Pon Okt 04, 2004 11:19 pm

A naco by ti boli nahradne diely? Ak to nenaburas, tak ich v zivote na Mazdu potrebovat nebudes :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Pon Okt 04, 2004 11:22 pm

pravda TomAnt
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pon Okt 04, 2004 11:28 pm

Este sa doplnim, aby ma nejaki ortodoxni detailisti nenapadli :o)
Samozrejme ze niektore diely odchadzaju casom, napriklad ja som menil tlmice... ale to mam najazdene 230.000 a to ten rocnik co si spominal este dlho mat nebude :o)
Skratka, niektore diely sa vekom naozaj opotrebuju aj na Mazde, ale ja mam aj tak dojem ze ceny su dost porovnatelne s ostatnymi znackami. Co je drahsie je cena prace v autorizovanom servise... Ale aj to sa da riesit...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Pon Okt 04, 2004 11:30 pm

Jediný,kdo bude mít připomínky bude určitě Honza :lol:
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pon Okt 04, 2004 11:32 pm

A na zaver, samozrejme sa da kupit aj druhovyroba, t.j. "neznackove" ale co je neznackove? Na 626ku zozenies napriklad tlmice druhovyrobu od Kayaby... ale Kayaba ich pre Mazdu dodava aj ako prvovyrobu... Co sa tyka plastov ako narazniky a podobne... nie je to jedno od koho su ked su identicke? Na tom moc nie je co pokazit... A taketo zozenies v pohode. Horsie su uz take prkotiny ako elektricke ovladace na okna (4 ovladac na GDcko stoji orignal 17.000) ale tu sme o5 pri tom... Taketo diely sa ti na Mazde nikdy nepokazia...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Uto Okt 05, 2004 10:13 am

No ja by som to povedal takto: "bezny spotrebak", ktory sa na aute meni (brzdove oblozenia, filtre bla bla bla) stoji vsade rovnako. "Nie celkom bezny spotrebak" ako napr. chladic sa da zohnat velmi dobre ako druhovyroba (sam som zohnal fungl novy chladic na Primeru za 6000SKK). Drahe su diely "originaly", ktore sa v druhovyrobe nerobia - napr. karosarske diely.

A ked uz porovnavas, tak porovnavaj s cenami aut rovnakej triedy. 626tka je auto strednej triedy, preto porovnavaj napr. s Vectrou, Passatom, Peugeotom 406. Ostatne Tebou vymenovane auta su auta nizsej strednej triedy, preto sa daju cakat lacnejsie diely.

Pre ilustraciu, ake diely som okrem spotrebaku potreboval pocas 115tkm, ktore som na mojej Mazde zatial najazdil:

- obe vyhrievane zrkadielka v spatnych zrkadlach (praskli pocas silneho mrazu po vypnuti vyhrievania) (tusim po 1500SKK - original 2300SKK)

- svieckove kable menene pri 160tkm (3000SKK - original) - maju sa menit po 100tkm, avsak znackovy servis ich nevymenil

A to je prosim pekne vsetko.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť