Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

POMOC! Oznámenie o servisnej kontrole

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

POMOC! Oznámenie o servisnej kontrole

Poslaťod risiak77 » Štv Apr 26, 2018 8:14 pm

Zdravím všetkých. Potrebujem radu ohľadne práv spotrebiteľa. :hmmhmm Mám Mazdu 2013 (už není v záruke). Na minuloročnej servisnej prehliadke pri 100 000km a výmene oleja atď mi nezapli v servise na palubnom počítači oznámenie o ďalšej kontrole po 20 000km. Samozrejme za ten čas som prešiel 30 000km. Včera stratilo auto ťah a na počítači sa objavili hlášky o poruche SCBS a TPMS. Dnes ráno som zobral auto na diagnostiku a zistilo sa, že odišlo turbo. Asi sami viete, koľko stojí výmena turba. Ide mi o to, či je možné v servise sa odvolať na pochybenie technika, ktorý nenastavil oznámenie o ďalšej kontrole, prípadne či je možné že sa oznámenie z nezistených príčin nezobrazilo (čo sa mi zdá nepravdepodobné, keďže na predchádzajúcej kontrole som bol po nastavenej signalizácii zo servisu). Ďakujem za každú odpoveď. :(
risiak77
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Apr 26, 2018 7:20 pm

Poslaťod Sedvo » Pon Júl 02, 2018 8:00 am

Tak jestli se nepletu, tak ta signalizace se dá vypnout. Tedy nepředpokládám, že by se na to dalo uhrát. Bohužel to si musí majitel hlídat.

No a turbo odešlo, protože jsou v motoru piliny o vačky. Vypadá to, že nebyla provedena výměna. Takže bych zkusil postupovat následovně:
1) zjistit v autorizovaném servise, jestli byla měněná vačka s vahadly
2) pokud byly, tak je velká pravděpodobnost, že když se to dělalo, tak turbo bylo načaté, tedy mělo dojít i k jeho výměně
3) pokud vačka nebyla měněna, tak je to následek pilin v oleji a tím odešlo turbo atd. vše co s vačkou souvisí.

Zkusil bych zatlačit na servis, pokud byl dělám pravidelně servis, jestli by to nešlo na kulanci. Generální ředitel prohlašoval, že nikoho nenechají ve štychu.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 hosť