Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Prodlouzeni zaruky Mazda2

Zháňate dobrého mechanika, garáž? Potrebujete odbornú radu? Skúste sa spýtať tu...

Prodlouzeni zaruky Mazda2

Poslaťod majki » Str Feb 02, 2011 12:03 pm

Konec unora je tady coby dup a tak zacinam resit otazku, zda prodlouzit zaruku na sve Dvojce o 2 roky za cenu 6.800,- CZK.
Dvojka rocne nabeha cca. 20tkm a resim, zda se to vyplati.
Podrobnosti zde:
http://www.mazda.cz/buyingamazda/garranty/
http://www.mazda.cz/PageFiles/209184712 ... zda_CZ.pdf

Jde mi hlavne o to, zda ten rozpis, co vse zaruka pokryje, za ty penize stoji (aby se pak pri nejakem problemu necukali)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Str Feb 02, 2011 3:23 pm

V tvojom pripade urcite ano... (ak vychadzame z toho kolko problemov si uz hlasil (ci uz realnych alebo pocitovych))
Ja si tie dva roky urcite priplatim...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod ursus » Str Feb 02, 2011 3:28 pm

Jde mi hlavne o to, zda ten rozpis, co vse zaruka pokryje, za ty penize stoji (aby se pak pri nejakem problemu necukali)

Prave, ze oni sa budu "cukat". Ak sa Ti doteraz nic vazneho nestalo s motorom alebo s prevodovkou, tak sa ani nestane, iba ak by si si to zapricinil sam (napr. prehriatim motora, zadretim pri nedostatku oleja ...) a to by znamenalo - oprava na vlastne naklady. Podla mna sa neoplati predlzovat zaruku, iba si viazany na ich znackovy servis, kde si to pri prehliadkach aj tak vsetko zaplatis.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod majki » Str Feb 02, 2011 5:02 pm

O prehliadky mi neide, na tie budu chodit tak ci tak do autorizaku. Len nie som tak technicky zdatny a neznam a neviem roszahy roznych pruserov aby som zo zoznamu, co je uvedeny v tom texte poznal, ci mna pak kvoli akekolvek blbosti nevycapuju s jednoznacnym NIE, NEPREPLATIME.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Myso » Str Feb 02, 2011 5:25 pm

takze interier a karoseria tam nie su zahrnute?

tiez ma to celkom zaujima, na podzim sa budeme rozhodovat ci prikupit alebo neprikupit....
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Str Feb 02, 2011 5:28 pm

Ale su tam rozne cidla, cerpadla, LAMBDA sonda... atd atd atd, mne sa ten zoznam nezda az tak o nicom...
Ale ked ma presvedcite ze to je zbytocne tak len sa budem tesit ze usetrim... zatial sa mi to zda ze ok.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod ursus » Štv Feb 03, 2011 11:51 am

Nechcem velmi rypat do toho, ale niekedy ta zaruka sa zda byt zavadzajuca:

Toto je citovane zo stranky Mazdy:

- dostanete záruku na koróziu farby a povrchu, ktorá sa vzťahuje na obvodové diely karosérie. Táto záruka je poskytovaná na dobu 3 rokov, bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.
- na originálne náhradné diely sa vzťahuje plná 24 mesačná záruka. Pre príslušenstvo platí záruka 24 mesiacov alebo je ňou doba trvania do konca záruky vozidla, vždy podľa toho, čo je pre vás ako zákazníka výhodnejšie.


A ked sa vratim o niekolko mesiacov spat, tak na auta poskytovali 5-rocnu zaruku
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod majki » Štv Feb 03, 2011 1:00 pm

Ocividne v tom opat maju sami bordel.

5 rocnu zaruku uz teraz poskytuju ako standard.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ursus » Štv Feb 03, 2011 1:26 pm

Ako citam na oficialnych strankach Mazdy Sk, na nove dvojky je 3-rocna zaruka
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod TomAnt » Štv Feb 03, 2011 2:25 pm

Ono, otazne je aj to, ako casto sa tie oficialne weby aktualizuju, a ci teda info na nich zodpovedaju realite...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Pon Feb 07, 2011 2:54 pm

No moc jste mi panove nepomohli :ko
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pon Feb 07, 2011 3:44 pm

Ja vravim ano.
Inac si mozes polozit rovnaku otazku, ci chces nadalej platit havarijne poistenie napriklad... atd atd.

Samozrejme, po dvoch rokoch bude najlepsie povedat, ze kua, "vyhodil" som zbytocne par tisic... Myslim, lepsie ako povedat, po roku a pol, ze kua, rozbila sa mi prevodovka a bude ma to stat 50.000, ze som si ja debil nepriplatil predlzenie zaruky...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod wewek » Uto Feb 08, 2011 12:19 am

7000kc/2 roky je ok podla mna.
Lepsie mat a nevyuzit ako potom lutovat.
Obrázok Mazda - 3 - Sedan 2.0 MZR i-stop
Obrázok užívateľa
wewek
Prispievateľ
 
Príspevky: 152
Registrovaný: Ned Máj 16, 2010 7:29 pm

Poslaťod majki » Uto Feb 08, 2011 2:04 pm

OK, tak ste ma prekecali, toz holt bude v kupelke ine umyvadlo :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod burnfly » Sob Feb 12, 2011 3:47 pm

Já si jí budu rozhodně pořizovat při třetí garančce, náhoda je blbec a nechci riskovat, že v 60.000 budu cálovat nějakou velkou opravu. Takhle bych měl mít cca do 100.000 km klid i se sebemenší kravinkou.
Obrázok užívateľa
burnfly
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon Okt 12, 2009 7:26 pm
Bydlisko: Plzeň
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Potrebujem poradiť, zohnať...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť