Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Hladanie

Fórum, jeho funkcie, možnosti a nastavenia.

Hladanie

Poslaťod Kris » Ned Mar 20, 2005 1:59 pm

Rozhodol som sa ze si zozeniem manual ku xedosu. Ako spravny krok mi vychadza samozrejme najprv prehladat forum ci to niekto uz nespominal. Takze som pekne isiel na polozku hladat a zarazilo ma to, ze>

Nie je mozne vyhladavat LEN nazvy tem, inac povedane su len dve moznosti>

1) Hľadať názov témy a text správy
2) Hľadať len text správy

ak by sa dalo, chcel by som poprosit o aktivaciu alebo doplnenie o moznost

3) Hľadať len názov témy

Alebo ine riesenie pripadne , kedze ho ja nevidim. Co si o tom myslite?
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Kris » Pon Mar 21, 2005 11:25 am

Kris píše:Rozhodol som sa ze si zozeniem manual ku xedosu. Ako spravny krok mi vychadza samozrejme najprv prehladat forum ci to niekto uz nespominal. Takze som pekne isiel na polozku hladat a zarazilo ma to, ze>

Nie je mozne vyhladavat LEN nazvy tem, inac povedane su len dve moznosti>

1) Hľadať názov témy a text správy
2) Hľadať len text správy

ak by sa dalo, chcel by som poprosit o aktivaciu alebo doplnenie o moznost

3) Hľadať len názov témy

Alebo ine riesenie pripadne , kedze ho ja nevidim. Co si o tom myslite?


nikto nic? Suky, TomAnt, hmm?
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Suky » Pon Mar 21, 2005 12:06 pm

Zatím nic.
Pro mne (předtím jsem nad tím neuvažoval) jsou nabízené možnosti nepochopitelné.
Už včera jsem prošel oficiální doplňky pro fórum a nikomu to nevadí, neboť rozšíření možnosti hledání se nenabízí.
Zkusím projít ještě další zdroje.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Kris » Pon Mar 21, 2005 12:23 pm

Suky píše:Zatím nic.
Pro mne (předtím jsem nad tím neuvažoval) jsou nabízené možnosti nepochopitelné.
Už včera jsem prošel oficiální doplňky pro fórum a nikomu to nevadí, neboť rozšíření možnosti hledání se nenabízí.
Zkusím projít ještě další zdroje.


Aleee, ze to je nezmyselne? Malo by sa dat predsa hladat len v nazvoch tem..Ved takto ked natukam XEDOS, tak mi vyhodi kopu vysledkov ktorych ustrednou temou je nieco ine ,len akurat sa tam v nejakej suvislosti spomina xedos...no dost blbost. :(
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Kris » Pon Mar 21, 2005 12:43 pm

Mozno by sme to mohli mat, ako je to na tomto fore... http://www.msfn.org/board/index.php

maju ZAINTEGROVANY GOOGLE

cize hladane slovo zadas este vo fore ale vysledok hladania uz vylezie v google style a na oddelenej strane.

SKUSTE SI TO. zaujimave riesenie. A podla mna lepsie ako to originalne forumacke hladanie.
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Suky » Pon Mar 21, 2005 1:45 pm

Kris píše:Mozno by sme to mohli mat, ako je to na tomto fore... http://www.msfn.org/board/index.php

maju ZAINTEGROVANY GOOGLE

cize hladane slovo zadas este vo fore ale vysledok hladania uz vylezie v google style a na oddelenej strane.

SKUSTE SI TO. zaujimave riesenie. A podla mna lepsie ako to originalne forumacke hladanie.


Zajímavé.
Ale taky by mne zajímalo, jak to je s aktualizací.
Google pracuje s databází a obnovuje ji čas od času.
Hledání ve fóru ti dá výsledek, i když bylo hledané slovo vloženo do příspěvku zlomek sekundy před stiskem tvého "Hledej".

Na možnosti hledat jen v "titulcích" pracuji.
Podle mne to ani nemusí být třetí možnost - stačí :
1. Jen "Předmět"
2. "Předmět" a vlastní zpráva.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Pon Mar 21, 2005 5:40 pm

A Google ti nenajde veci v privatnych temach ako su Admin forum a VIP, pretoze sa tma nedostane...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Pon Mar 21, 2005 5:48 pm

TomAnt píše:A Google ti nenajde veci v privatnych temach ako su Admin forum a VIP, pretoze sa tma nedostane...


To nie je pravda pretoze on hlada v rozsahu, ako mam ja pristupove prava, cize ked som prihlaseny ako Admin Jozko, tak aj google hlada v rozsahu pristupu Admina Jozka.
TomAnt, sustred sa trochu :spik2
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod xxxxx » Pon Mar 21, 2005 5:52 pm

Kris nemas manual? Ja mam :spik2 Ak si to nezozenies sam, daj vediet, nejako to zbuchame :wink
ic mi v ric
Obrázok užívateľa
xxxxx
Komunikátor
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Ned Nov 07, 2004 9:08 am
Bydlisko: Juropin junion

Poslaťod Kris » Pon Mar 21, 2005 5:54 pm

xxxxx píše:Kris nemas manual? Ja mam :spik2 Ak si to nezozenies sam, daj vediet, nejako to zbuchame :wink


Jasne ze sa nepodarilo..vyrusila ma rodina a uz som si nespomenul ze mam hladat.

Tak si pls pls prosim manual..mas ho v elektronickej forme nebodaj? :o)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pon Mar 21, 2005 6:09 pm

Kris píše:
TomAnt píše:A Google ti nenajde veci v privatnych temach ako su Admin forum a VIP, pretoze sa tma nedostane...


To nie je pravda pretoze on hlada v rozsahu, ako mam ja pristupove prava, cize ked som prihlaseny ako Admin Jozko, tak aj google hlada v rozsahu pristupu Admina Jozka.
TomAnt, sustred sa trochu :spik2


Kris, ty sa sustred :ho:
Na to aby Google nieco nasiel, musi predtym tieto data naindexovat. Pripaja sa sem ako ho napadne, niekolkokrat som tych botov vymakol v noci. ALE NEPRIPAJAJU SA POD TVOJIM UCTOM. Takze indexuju, davaju si data do DB, ale len tie kam sa dostanu ako anonymous user, pretoze sa ani neprihlasuju. To ze to das vyhladat ty, ked si prihlaseny, tak to funguje, ale len vramci hladania, co je integrovane tuna do fora, nie Googla. To by bola dost zla security, aby sa Google dostal pod tvojim uctom niekam, kam nema nemyslis?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod xxxxx » Pon Mar 21, 2005 6:15 pm

Kris píše:Tak si pls pls prosim manual..mas ho v elektronickej forme nebodaj? :o)


no jasne....
ic mi v ric
Obrázok užívateľa
xxxxx
Komunikátor
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Ned Nov 07, 2004 9:08 am
Bydlisko: Juropin junion

Poslaťod Kris » Pon Mar 21, 2005 6:15 pm

TomAnt píše:
Kris píše:
TomAnt píše:A Google ti nenajde veci v privatnych temach ako su Admin forum a VIP, pretoze sa tma nedostane...


To nie je pravda pretoze on hlada v rozsahu, ako mam ja pristupove prava, cize ked som prihlaseny ako Admin Jozko, tak aj google hlada v rozsahu pristupu Admina Jozka.
TomAnt, sustred sa trochu :spik2


Kris, ty sa sustred :ho:
Na to aby Google nieco nasiel, musi predtym tieto data naindexovat. Pripaja sa sem ako ho napadne, niekolkokrat som tych botov vymakol v noci. ALE NEPRIPAJAJU SA POD TVOJIM UCTOM. Takze indexuju, davaju si data do DB, ale len tie kam sa dostanu ako anonymous user, pretoze sa ani neprihlasuju. To ze to das vyhladat ty, ked si prihlaseny, tak to funguje, ale len vramci hladania, co je integrovane tuna do fora, nie Googla. To by bola dost zla security, aby sa Google dostal pod tvojim uctom niekam, kam nema nemyslis?


Mas pravdu. Tak to funguje vseobecne, z toho vsak potom vyplyva ze dotycna stranka musi pouzivat
"lokalny google" hardware
http://www.google.com/enterprise/gsa/pr ... odels.html
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod xxxxx » Pon Mar 21, 2005 6:17 pm

....ze nie :ho: ale mam ho v papierovej forme :o)
Ked nad tym tak rozmyslam, tak najlepsie by bolo keby som ti to poslal postou, ofotis si to ale musis poslat spat :!!!: :peklo :!!!:

aspon sa konecne naucis ako sa davaju smerovky a ako sa startuje :lol
ic mi v ric
Obrázok užívateľa
xxxxx
Komunikátor
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Ned Nov 07, 2004 9:08 am
Bydlisko: Juropin junion

Poslaťod Kris » Pon Mar 21, 2005 6:21 pm

xxxxx píše:....ze nie :ho: ale mam ho v papierovej forme :o)
Ked nad tym tak rozmyslam, tak najlepsie by bolo keby som ti to poslal postou, ofotis si to ale musis poslat spat :!!!: :peklo :!!!:

aspon sa konecne naucis ako sa davaju smerovky a ako sa startuje :lol



preboha, tolko ukonov naraz :spik2 A kolko to ma stran?

Ja by som si to mozno aj kupil....
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Ďalší

Späť na Fórum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť