Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Vyplatí se navigace?

GPS, navigácia, hardware, software...

Moderátor: EDU

Poslaťod Black » Sob Feb 03, 2007 1:14 am

Dopi píše:
Black píše:jako další proti vidím to, že občas navigace ukazuje delší trasu než by měla, vyzkoušeno v Brně a když ji člověk neposlechne, tak to řve a řve :roll .

Navigace je na to, aby Tě navedla tam kde cestu neznáš, a podstatné je, že dojedeš kam chceš. Jestli odbočím o ulici dál nebo blíž, to mi bude celkem jedno. Navíc v ní jdou nastavit parametry trasy tak, aby volila buď nejkratší, nejrychlejší nebo nejekonomičtější cestu. Je jasné, že tam kde to znám jako svoje boty ji používat nemusím :jamaica
no právě v místě kde to člověk zná, tak je na obtíž, ale jinak je to dobrá věcička.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Sob Feb 03, 2007 2:15 am

Kupovat cisto navigaciu "len tak" je zjavna blbost. Pokial sa nezivis jazdenim, pripadne pokial nepodnikas fakt caste cesty do neznamych koncin, tak kupit cisto navigaciu je kravina. Osobne som navigaciu "potreboval" za posledne 2 roky presne 2x. Raz, ked som siel do Prahy na skolenie, mal som tam byt o 8ej rano a vobec som netusil kde to tak asi v Prahe je. Nanavigovalo to krasne, az pred predmetnu firmu. Druhykrat na dovolenku do Madarska. V obcoh pripadoch by som mohol v pohode pouzit mapu, nebolo by to samozrejme take pohodlne. Ak by som si mal kvoli tymto realne dvom pripadom kupit navigaciu, asi by to nebolo 3x rozumne.

Ina situacia nastava, ak podnikas tie caste cesty do neznama a polhodinove bludenie na konci trasy ti moze znacne narusit plany. Vtedy navigacia opodstatnenie ma.

No a uplne ina situacia nastava, ak spojis prijemne (navigacia) s uzitocnym (PDA) a kupis nie samotnu navigaciu, ale PDA s GPS, takze vies cele zariadenie vyuzit multifunkcne, nielen ako navigaciu, ale aj ako poznamkovy zapisnik, kalendar, pripadne MP3 prehravac a s velkou pamatovou kartou aj ako datovy prenasac... Toto je cesta pre "bezneho" smrtelnika...

No a posledna kategoria je, ak mas kompatibilny mobilny telefon a dokazes navigaciu narvat tam (Nokie so Symbianom, pripadne iny telefon so Symbianom alebo dnes uz aj s Windows Mobile). Vtedy sa ti z toho zariadenia stava uz naozaj skoro vsetko...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Sob Feb 03, 2007 9:39 am

Navigaci používám z mnoha důvodů:

1. Jízda bez stresu do neznámých končin. Například minulé dva dny v Praze, normálně bych studoval mapu, tiskl ji atd. Takhle jsem se zeptal na adresu navštíveného podniku, hotelu a večerní restaurace, zadal do PDA a víc se nestaral.

2. Obrovská pomoc při zácpách. Jezdím dost, dlouhé i když známé trasy. A už několikrát jsem s úlevou objel několika kilometrovou zácpu. Prostě zadám vyhni se uzavírce a hned vidím, jestli je poblíž rozumná objížďka.

3. Pomoc při hledání bodů zájmů - došly peníze? Na tři kliky vím, kde je nejbližší bankomat GE Monay. Upozorňuje mne na stanoviště radarů, z netu si předem před cestou (mohu i po cestě) stáhnu dopravní situaci. Nebo když mne vyplašila kontrolka ABS - pár kliků a hned jsem věděl že pár kilometrů přede mnou je v Táboru Mazda servis.

4. Zpětné nalezení auta - takhle jsme byli v Liberci, zaparkovali někde bokem a vyrazili do centra. Po několika hodinách nikdo z kolegů nevěděl, v které z mnoha uliček jsme nechali auta. Moje navigace ano :-)

5. Společník v mlze - kdo jel v mlze s viditelností téměř nulovou jistě pochopí tu výhodu, když mi navigace ukazuje tvar silnice, kdy a jaká bude zatáčka.

6. PDA s GPS modulem (ale s jiným programem) používám i na turistiku. Přesvědčil jsem o užitečnosti i starého zkušeného horala, když byla v Tatrách špatně značená cesta.

7. A v neposlední řadě je to v autě často jediný můj společník. Pomáhá mi neusnout. Nastavím Ozzyho a poslouchám to jeho "Et dý e e e e end of d focking roud, tééééééén e e e e rajt"
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Zoran » Sob Feb 03, 2007 12:49 pm

TomAnt píše:Kupovat cisto navigaciu "len tak" je zjavna blbost. Pokial sa nezivis jazdenim, pripadne pokial nepodnikas fakt caste cesty do neznamych koncin, tak kupit cisto navigaciu je kravina. Osobne som navigaciu "potreboval" za posledne 2 roky presne 2x
no ja som isiel bez navigacie do svedska, po tych cestacj prvy krat a trafil som bez jedineho problemu... bludil som ale nijak extra uz len po meste do ktoreho som isiel... A na slovensku a v cechcach si verim, lebo mi usta este neodpadli a geografia ma vzdy bavila....
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Pavel Rittich » Sob Feb 03, 2007 4:42 pm

:lol Já bych to viděl ještě jinak. Kounete do ženského šatníku/botníku. Myslí si snad někdo, že to všechno děvčata potřebují? Nesmysl. Ale dělá jim to radost a cítí se s tím dobře. Navigace pro většinu majitelů není základní životní potřeba, ale, přiznejme si to, je to hezká hračka, která může být i užitečná. Až na ni budu mít a nebudu ty koruny potřebovat na něco jiného, taky si udělám radost. Jen je to problém ceny auta x ceny navigace. Přeci jen v okamžiku kdy ta GPS stojí tolik, jako půl auta, člověk trochu zaváhá.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Suky » Sob Feb 03, 2007 7:39 pm

Pavel Rittich píše::lol Já bych to viděl ještě jinak. Kounete do ženského šatníku/botníku. Myslí si snad někdo, že to všechno děvčata potřebují? Nesmysl. Ale dělá jim to radost a cítí se s tím dobře. Navigace pro většinu majitelů není základní životní potřeba, ale, přiznejme si to, je to hezká hračka, která může být i užitečná. Až na ni budu mít a nebudu ty koruny potřebovat na něco jiného, taky si udělám radost. Jen je to problém ceny auta x ceny navigace. Přeci jen v okamžiku kdy ta GPS stojí tolik, jako půl auta, člověk trochu zaváhá.

A vo tom to je :-)

Pravda je, že i za skoro 30 let co jsem jezdil předtím bez navigace, jsem vždycky trefil. Taky jsem vždycky říkal, že nestydím zeptat.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Black » Sob Feb 03, 2007 7:59 pm

Suky píše:
Pavel Rittich píše::lol Já bych to viděl ještě jinak. Kounete do ženského šatníku/botníku. Myslí si snad někdo, že to všechno děvčata potřebují? Nesmysl. Ale dělá jim to radost a cítí se s tím dobře. Navigace pro většinu majitelů není základní životní potřeba, ale, přiznejme si to, je to hezká hračka, která může být i užitečná. Až na ni budu mít a nebudu ty koruny potřebovat na něco jiného, taky si udělám radost. Jen je to problém ceny auta x ceny navigace. Přeci jen v okamžiku kdy ta GPS stojí tolik, jako půl auta, člověk trochu zaváhá.

A vo tom to je :-)

Pravda je, že i za skoro 30 let co jsem jezdil předtím bez navigace, jsem vždycky trefil. Taky jsem vždycky říkal, že nestydím zeptat.
Já se zatím bez navigace obejdu, většinou jezdím, kde to znám a když to neznám, tak mám autoatlas a kdyby i to selhalo, tak se prostě zeptám a to mi po ČR a SR stačí, hledat v mapách mne docela baví, vždyť přece jezdím orientační automobilové závody 8-) . Netvrdím ovšem, že si navigaci jednou nepořídím.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Michal 4WS » Sob Feb 03, 2007 8:39 pm

Bez navigácie si dlhé cesty neviem ani predstaviť! A nielen dlhé cesty ale aj mestá ktoré nepoznám. Napr. Brno alebo BA kde vždy skončím na rakúskych hraniciach :koule
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Black » Sob Feb 03, 2007 8:46 pm

Michal 4WS píše:Bez navigácie si dlhé cesty neviem ani predstaviť! A nielen dlhé cesty ale aj mestá ktoré nepoznám. Napr. Brno alebo BA kde vždy skončím na rakúskych hraniciach :koule
v BA to mají špatně označené, tam pokud jedeš na Petržalku, tak je celou dobu psaná Petržalka a v tom nejdůležitějším místě značení zmizí a ty skončíš na rakouských hranicích :lol . Já tak skončím pokaždé a už to beru s humorem a na přechodu se otočím v pruhu pro diplomaty a jedu zpět a tam je to značené dobře.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod EDU » Sob Feb 03, 2007 10:53 pm

Suky píše:Navigaci používám z mnoha důvodů:

........


5. Společník v mlze - kdo jel v mlze s viditelností téměř nulovou jistě pochopí tu výhodu, když mi navigace ukazuje tvar silnice, kdy a jaká bude zatáčka.

........................



Toto je jedna z nejlepsich veci, i kdyz jsem na ni zapomel. Jak se jede do Mosbachu v Badensku (DE) si fakt nepamatuju. Dojizdel jsem tam nad ranem, mlha jako prase, netusil jsem kde to je, kde je muj hotel, kde mam rano jednani.... Vsechna omezeni rychlosti me blikala, navigace ukazovala jek vypada profil trasy. Pristrojove letani... :o) ... Pohodka. Rano jsem cumel kde to vubec jsem....
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Predchádzajúci

Späť na GPS a navigácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť