Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Vyplatí se navigace?

GPS, navigácia, hardware, software...

Moderátor: EDU

Vyplatí se navigace?

Poslaťod gathis » Pia Feb 02, 2007 7:26 pm

Možná trochu provokativní téma :jamaica

Odolávám lehkému pokušení také si jí pořídit, proto jsem se pokusil rozebrat si pro a proti....

PROTI:
- cca 15.000 Kč (+/-)

PRO:
Vyčíslitelné
- úspora času cesty
- úspora přípravného času před cestou (interent, tisk podkladů)
- úspora pohonných hmot

Nevyčíslitelné:
- větší šance včas stíhat termíny (klesá riziko finančních sakcí, rozchodů s přítelkyněma :o) ...)
- hezká hračka

Napadají vás ještě další finančně vyčíslitelné úspory?
Jak často cestujete na neznámé místo, kam potřebujete navigovat?


Poměrně často jezdím i dlouhé trasy po Němcku, ale značení je hodně kvalitní, přijde mi že úspora může být pouze do 10-20 minut jízdy i na 4-6 hodinách jízdy, a to především při hledání konkrétního místa v centrech velkých měst.... Plus snížení přípravných časů před cestou....
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod Doktor » Pia Feb 02, 2007 9:18 pm

Jednoznacne doporucuji. Osobne jsem se rozhodl pro TT 910.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Dopi » Pia Feb 02, 2007 9:20 pm

Pořizovací částku můžeš podstatně snížit, i kolem 10 tisíc korun pořídíš kvalitní navigaci s pokrytím celé Evropy. A ceny pořád klesají. Zkus se s navigací projet někde kde to neznáš, a dokonce aniž by ses předtím podíval do mapy, a příště už bez navigace do neznáma nevyjedeš. Ve velkých městech naprosto k nezaplacení, tam když se někde zamotáš a vůbec to tam neznáš, tak Tě navede na správný směr, jako by ses tam narodil. Stačí Ti jen hlídat si provoz a značky, směr včetně řazení do pruhů před křižovatkou Ti řekne navigace. Třeba Ti nepomůže čas získat, proti jízdě bez navigace, ale jen do okamžiku, než bez ní začneš bloudit. S ní dojedeš do cíle přesně podle plánu a navíc Ti to čas dojezdu do cíle oznámí už v okamžiku vyjetí, protože to má spočítanou trasu se všemi rychlostními limity na použitých silnicích.
Mapu už vůbec nepoužívám, navíc v ní jsou jen silnice, v navigaci je uložena spousta míst, která by Tě mohla zajímat - benzínky, hotely, bankomaty atd., ke kterým Tě taky samozřejmě dovede.
Jestli ty peníze máš a nebudou Ti chybět v rozpočtu, tak můžu navigaci jen doporučit. Taky jsem si ji koupil jen na vyzkoušení, že ji v případě jakékoliv nespokojenosti vrátím, ale sám jsem byl překvapený, jaký je rozdíl jet s navigací nebo bez, takže zůstala u mě :suns
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod Dopi » Pia Feb 02, 2007 9:26 pm

Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod Bootleg » Pia Feb 02, 2007 9:27 pm

Nasiel som navigaciu za 599 Sk. A idem si ju aj hned kupit. Je ale v tlacenej podobe, vola sa AutoAtlas. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod pepino34 » Pia Feb 02, 2007 9:36 pm

Steve píše:Nasiel som navigaciu za 599 Sk. A idem si ju aj hned kupit. Je ale v tlacenej podobe, vola sa AutoAtlas. :o)

Já sice mám na PDA TT5 a TT6, ale pod sedadlem mám Autoatlas 2006 ČR, kdyby náhodou technika odešla.
:hura
Mazda 626 GF14P2 1.8 92k '98 Obrázok
HTC Touch Pro, 4GB microSD, TT7 Používejte pravidlo ZIPu
Obrázok užívateľa
pepino34
Komunikátor
 
Príspevky: 661
Registrovaný: Sob Sep 02, 2006 7:13 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod EDU » Pia Feb 02, 2007 9:39 pm

otazka zduvodneni :hihi:

Me setri hlavne nervy, nemusim totiz myslet na to kam jedu, ale proc tam jedu. Takze z auta vystupuju vysmatej, a po 7 hodinach cesty si klidne strihnu 2-3 hodky v zasedacce nad nejakou silene nudnou mapou procesu... Dokonce me ani slinty typickych zastupcu stredniho MANAGEMENTU neuspi.....

... tchan diky funkci optimalizovat usetri tak 100km denne, a rika ze tak hodinu casu. Jezdi PPLko na vesnice. Rano si nacvaka ze scanneru zastavky a klikne na optimalizuj. Jezdi s ni asi 3 mesic, a vypada ze je vyladenej. Dokonce jsem ho potkal tudle na lince, a masinka mu bezela.....
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod EDU » Pia Feb 02, 2007 9:40 pm

Steve píše:Nasiel som navigaciu za 599 Sk. A idem si ju aj hned kupit. Je ale v tlacenej podobe, vola sa AutoAtlas. :o)


JSes extremista, neprizpusobivy vzdelanec... :-)
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod gathis » Pia Feb 02, 2007 9:44 pm



díky, něco takového jsem si představoval... spolu s tím co jsi psal o přspěvek víš, osobní zkušenosti jsou nejlepší.... jaký máš typ?

pouze k číslům která uvádí článek... většinou jezdíme všichni pořád ty samé trasy (práce, zábava, přítelka, zákazníci...), mimo profi řidiče.... potom jsou ale ty úspory podstatně menší, cestu si každý zapamatuje a nejpozději po třetí už stejně jedeš zpaměti.... a to platí i v případě bez navi....



ale souhlasím, v centru velkým měst to může být hodně velký přínos :ha:... přesně tam při delších cestách začínám "bloudit", ale přejezdy mezi městy jsou mimo ČR v poho
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod Dopi » Pia Feb 02, 2007 9:44 pm

Steve píše:Nasiel som navigaciu za 599 Sk. A idem si ju aj hned kupit. Je ale v tlacenej podobe, vola sa AutoAtlas. :o)

To je jenom pro frajery, kteří umějí číst a najít na mapě sever :lol
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod Bootleg » Pia Feb 02, 2007 9:49 pm

Edu, Dopi, no vy ste mi dali teda.... :lol
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod gathis » Pia Feb 02, 2007 9:51 pm

k tématu, pls :roll
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod Dopi » Pia Feb 02, 2007 9:53 pm

gathis píše:


díky, něco takového jsem si představoval... spolu s tím co jsi psal o přspěvek víš, osobní zkušenosti jsou nejlepší.... jaký máš typ?

pouze k číslům která uvádí článek... většinou jezdíme všichni pořád ty samé trasy (práce, zábava, přítelka, zákazníci...), mimo profi řidiče.... potom jsou ale ty úspory podstatně menší, cestu si každý zapamatuje a nejpozději po třetí už stejně jedeš zpaměti.... a to platí i v případě bez navi....



ale souhlasím, v centru velkým měst to může být hodně velký přínos :ha:... přesně tam při delších cestách začínám "bloudit", ale přejezdy mezi městy jsou mimo ČR v poho

Já mám konkrétně SilverGuide 4000 z Lidlu. Mimochodem, od pondělí 5.2. ji tam mají mít zase v akci a dokonce za 4990 Kč, což je bezkonkurenční cena. Je tam kompletně podrobně pokrytá vých.Evropa, ale mapy záp.Evropy jsou tam bohužel jen průjezdní, tzn.hlavní tahy a průtahy městy, takže pro Tebe asi zrovna nic moc. Jinak jede na softvéru iGO, stejně jako Mio C710+, které má pokryté podrobně celou Evropu a navíc má i bluetooth spojení s mobilem, takže může sloužit jako handsfree,a má i přijímač RDS-TMC pro příjem dopravních zpráv a operativní přepočítání cesty podle nich. To stojí kolem 11 tisíc.
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod Black » Sob Feb 03, 2007 12:14 am

jako další proti vidím to, že občas navigace ukazuje delší trasu než by měla, vyzkoušeno v Brně a když ji člověk neposlechne, tak to řve a řve :roll .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Dopi » Sob Feb 03, 2007 1:12 am

Black píše:jako další proti vidím to, že občas navigace ukazuje delší trasu než by měla, vyzkoušeno v Brně a když ji člověk neposlechne, tak to řve a řve :roll .

Navigace je na to, aby Tě navedla tam kde cestu neznáš, a podstatné je, že dojedeš kam chceš. Jestli odbočím o ulici dál nebo blíž, to mi bude celkem jedno. Navíc v ní jdou nastavit parametry trasy tak, aby volila buď nejkratší, nejrychlejší nebo nejekonomičtější cestu. Je jasné, že tam kde to znám jako svoje boty ji používat nemusím :jamaica
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Ďalší

Späť na GPS a navigácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron