Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

mohlo by to fungovať?

GPS, navigácia, hardware, software...

Moderátor: EDU

Poslaťod dabel » Ned Jan 14, 2007 9:00 pm

Kurna, Kris, ale sa vyznas v mojich nakupoch... Ale vazne: ide mi skor o extrem, akym to tu prezentujete... "BGS su bohovia, AGEM dementi" - preto narazka na hulenie.

BGS: napr. media SONY, padaju jak prezrete hrusky na roznych mechanikach (ostatne media palia mechaniky bez problemov). Dalej print server, ktory 3x denne zamrza.

AGEM: nakup len v poslednom roku za cca. 300k (cca. 10 pocitacov skladacky, zvysok prislusenstvo najroznejsieho typu), problem s jednou doskou (znamy problem chipsetu i915 s prednym USB portom) - vymenene za cca. tyzden; zla SD karta - vymenena na pockanie. Ostatne vsetko OK. Nehovorim, ze su famozni, len proste nemam pocit, ze su to take sroty, ze by mal mat clovek problem s kupou.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Ned Jan 14, 2007 9:25 pm

He s mediami by som ti vedel rozpravat, ja uz neviem co mam kupovat, vazne. Dajte niekto tip.

Naposledy som kupil - v Ageme - DVD media DVD-R Benq, proklamovana rychlost 16x...
pichnem doma do mechaniky a co mi povie Nero? Ze maximalne 4x...

Tak ja uz neviem... je mi jasne ze akurat pri mediach je to skoro jedno kde ich kupim...

Verbatimy robia to iste, 16x proklamovana, 12x ukaze Nero, ale pri tej 12ke padaju ako hnile hrusky, takze len 8x.
Imation dtto, 16x proklamovana rychlost, ale rozumne to napali len 8x rychlostou...

Raz som kupil nejake noname a tie boli uplne v pohode... lenze ako mam zasa kupit tie iste no name? peklo...

A Agem su dementi, to budem tvrdit... kvoli ich pristupu na reklamacnom oddeleni... Nieco podobne ako s tymi nedavno spominanymi topankami...

Takze, ked mam porovnat tieto dve spominane firmy z hladiska pristupu k zakaznikovi (nielen na reklamaciach), tak je to 100 a jedno... som raz nestihal do BGSu z prace a fakt som ten comp co mi tam skladali potreboval este ten den, tak som tam zavolal. A ako to dopadlo? Typek mi sam navrhol ze ma tam POCKA, aby som nemal ja problem, no nechapal som... A to som zakaznik co im tam robi nie velmi velky obrat... Pristup k zakaznikovi ma u mna prioritu, takze tak. Pokial nemusim, do A nejdem...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Kris » Pon Jan 15, 2007 1:02 am

dabel píše:Kurna, Kris, ale sa vyznas v mojich nakupoch... Ale vazne: ide mi skor o extrem, akym to tu prezentujete... "BGS su bohovia, AGEM dementi" - preto narazka na hulenie.

BGS: napr. media SONY, padaju jak prezrete hrusky na roznych mechanikach (ostatne media palia mechaniky bez problemov). Dalej print server, ktory 3x denne zamrza.

AGEM: nakup len v poslednom roku za cca. 300k (cca. 10 pocitacov skladacky, zvysok prislusenstvo najroznejsieho typu), problem s jednou doskou (znamy problem chipsetu i915 s prednym USB portom) - vymenene za cca. tyzden; zla SD karta - vymenena na pockanie. Ostatne vsetko OK. Nehovorim, ze su famozni, len proste nemam pocit, ze su to take sroty, ze by mal mat clovek problem s kupou.



BGS nie je zdaleka bozska firma..a ani dalsie..su to vsetko normalne velke firmy kde je to velmi pestre..proste taky bratislavsky standard - sem tam to skripe ale v principe sa uz da..

Agem vycnieva z radu...jeho obchodny model je zalozeny na tom ze z hladiska obratu atd..rozsahu tovaru....nakupi kvantum veci na hranici noriem..kvalita td..a ma este zopar rokov na to aby statisticky vyskusal kazdeho jedneho slovaka odrbat dodanim totalnej nekvality. Neberr ma doslova...aj u nich kupis Asus a pdo.....atd...myslim to vsak STATISTICKY -.hypoteticky ako keby sme spravili nakup reprezentativnej vzorky...o tom hovorim....
Nepochopil by si tu kazivost..povod tovaru ..atd..zahrnme do toho nekorektne protizakonne jednanie, ked bez problemov predava koncakom. Potom ty ako maloobchod mas stat v rade ako k....t a dozadovat sa o sluzby ktore su uplne standardne.
Sorry ale je mi ovela prijemnejsie zavolat mojmu osobnemu obchodnikovi do BGS ..dohodnut si dodavky..ceny..specialne poziadavky..dokonca riesi za mna proaktivne krizove situacie ked vypadne tovar....to je osobny pristup...a nie Alica v Ageme za pultom (v BGS sedim v kancelarii a mame s mojim obchodnikom klud.) . Keby som nebol humanisticky zalozeny, tak jej jednu prasknem medzi oci, pretoze je to neskutocna krava..vacsiu v celom IT biznise nepoznam....chapes..to je kvantum veci v tej firme ktore ta dorazia.
Bol som tam minule po dvoch rokoch a kupil 4 krabice radic 4 x COM + 2 LPT .. uznavam ze su tam aj cacky ktore by nemuseli konkurenti ignorovat..ale platil som v hotovosti...tak sorry ale mozem jb..ze si nevie overit ze mam platobnu schopnost uz par rokov a u jeho big companderos...so mzvyknuty na fatury .a nie cashovacku..a konicm..este by bolo co pisat ale neni to nutne..
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod EDU » Pon Jan 15, 2007 9:51 am

TomAnt píše:He s mediami by som ti vedel rozpravat, ja uz neviem co mam kupovat, vazne. Dajte niekto tip.

Naposledy som kupil - v Ageme - DVD media DVD-R Benq, proklamovana rychlost 16x...
pichnem doma do mechaniky a co mi povie Nero? Ze maximalne 4x...

Tak ja uz neviem... je mi jasne ze akurat pri mediach je to skoro jedno kde ich kupim...

Verbatimy robia to iste, 16x proklamovana, 12x ukaze Nero, ale pri tej 12ke padaju ako hnile hrusky, takze len 8x.
Imation dtto, 16x proklamovana rychlost, ale rozumne to napali len 8x rychlostou...

Raz som kupil nejake noname a tie boli uplne v pohode... lenze ako mam zasa kupit tie iste no name? peklo...

A Agem su dementi, to budem tvrdit... kvoli ich pristupu na reklamacnom oddeleni... Nieco podobne ako s tymi nedavno spominanymi topankami...

Takze, ked mam porovnat tieto dve spominane firmy z hladiska pristupu k zakaznikovi (nielen na reklamaciach), tak je to 100 a jedno... som raz nestihal do BGSu z prace a fakt som ten comp co mi tam skladali potreboval este ten den, tak som tam zavolal. A ako to dopadlo? Typek mi sam navrhol ze ma tam POCKA, aby som nemal ja problem, no nechapal som... A to som zakaznik co im tam robi nie velmi velky obrat... Pristup k zakaznikovi ma u mna prioritu, takze tak. Pokial nemusim, do A nejdem...



tady mas slusny seznam pro zkouseni :lol http://www.cdr.cz/a/hardware/media/dvd

momentalne mam nejlepsi zkusenost se znackou TDK. PO poslednim upgradu vypalovacek (obe LG) je i zapis vsemi rychlostmi realny. K rychlosti zapisu TomAnt. Asi ti nemusim psat jak je to s databazi parametru jednotlivych medii.
Takze pro vsechny, funguje to v zasade ak, ze kazde medium ma IDentifikacnu znacku, kterou se mechanice vlozene medium predstavi. Jestlize mate doma papirove super mechaniku od LG, ta zna vsechny media ze sve doby. Nezname osaha a pali na ne nejakou standartni 2x, 4x. U medii z nejake zname kategorie si nastavi max pro skupiny, treba 8x. Upgrade firmware je tedy absolutne nutny.... Ja jsem se smiril s realitou, a mam nastavenou max 4x na vsechna media. Smazenim se nezivim, a cas od casu tech 3,5 minuty navic holt ozelim.
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Bootleg » Pon Jan 15, 2007 10:03 am

BGS je des a hruza! V PO sa Axeco zmenilo na BGS Levi Slovakia, neviem, ci je to to iste, ako v BA, ale ludia sa tam nezmenili a za pultom je stale ta ista nasprostasta slecinka, najmudrejsia na svete, len ona robi velky biznis a ostatni su prd. System, ze povies, co chces, ona ti na kus utrhnuteho papiera napise nejake 4 cisla, s tym ides do pokladne a tam platis, tam dostanes dva papiere, s ktorymi ides osobne do skladu, kde im jeden papier das, hodia krabicu pred cloveka a "mozes si ju odniest" do auta, je uplne na hlavu v dnesnej dobe. Bohuzial, nemal som na vyber, ponahlal som sa a preto som u nich tu hnusnu skrinu na PC kupil. Ale s ostatnymi zakazkami sa mozu rozlucit.
PS: Mam vedla nich garaze a ked som potreboval pozicat prud na 10 min., tak s tym robili problemy na pol dna a aj tak neboli ochotni natiahnut kabel. Ked sa potom majitel zastavil, ci je objekt na predaj, tak som povedal, ze ano a ked sa spytal, za kolko, tak som mu povedal, ze ho to nemusi zaujimat, ze on do skupiny potencialnych kupcov uz nespada. :o) Hehee.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Kris » Pon Jan 15, 2007 1:08 pm

Steve píše:BGS je des a hruza! V PO sa Axeco zmenilo na BGS Levi Slovakia, neviem, ci je to to iste, ako v BA, ale ludia sa tam nezmenili a za pultom je stale ta ista nasprostasta slecinka, najmudrejsia na svete, len ona robi velky biznis a ostatni su prd. System, ze povies, co chces, ona ti na kus utrhnuteho papiera napise nejake 4 cisla, s tym ides do pokladne a tam platis, tam dostanes dva papiere, s ktorymi ides osobne do skladu, kde im jeden papier das, hodia krabicu pred cloveka a "mozes si ju odniest" do auta, je uplne na hlavu v dnesnej dobe. Bohuzial, nemal som na vyber, ponahlal som sa a preto som u nich tu hnusnu skrinu na PC kupil. Ale s ostatnymi zakazkami sa mozu rozlucit.
PS: Mam vedla nich garaze a ked som potreboval pozicat prud na 10 min., tak s tym robili problemy na pol dna a aj tak neboli ochotni natiahnut kabel. Ked sa potom majitel zastavil, ci je objekt na predaj, tak som povedal, ze ano a ked sa spytal, za kolko, tak som mu povedal, ze ho to nemusi zaujimat, ze on do skupiny potencialnych kupcov uz nespada. :o) Hehee.


Vidis..v Bratislave si take nieco dovolit nemozu..je to o ludoch a prevladajucich trendoch..chcelo by to na vychode konecne nejake prebudenie..inac to tam za 10 rokov totalne zakape...genofond degraduje, vsetko co ma rozum ide prec., podnikavi ludia su uz davno prec..nie vsetci..ale kriticka masa...zostali tam uz len nasi rodicia.. :roll
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Bootleg » Pon Jan 15, 2007 1:23 pm

Kris píše:Vidis..v Bratislave si take nieco dovolit nemozu..je to o ludoch a prevladajucich trendoch..chcelo by to na vychode konecne nejake prebudenie..inac to tam za 10 rokov totalne zakape...genofond degraduje, vsetko co ma rozum ide prec., podnikavi ludia su uz davno prec..nie vsetci..ale kriticka masa...zostali tam uz len nasi rodicia.. :roll


Az take zle to nebude, dnes som sa presvedcil v inej firme (Mazda PO), ze sa daju veci vyriesit za 1 min a k spokojnosti oboch stran. Ale vacsinou (no nie stale) je to tak, ako si napisal. Preto netreba odchadzat, ale dat to tu trochu dokopy. :) Aj ked sa inde zije asi lepsie, nemenil by som. Nabuduce pojdem do inej IT firmy, je ich tu este dost. :wink
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Predchádzajúci

Späť na GPS a navigácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron