Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Srovnání navigací

GPS, navigácia, hardware, software...

Moderátor: EDU

Re: Srovnání navigací

Poslaťod majki » Štv Máj 31, 2007 9:41 am

Pavle, na ten mam spadeno taky. Takze si pockam, az ho otestis :ho: , dopredu diky, obetni beranku :ho: :mrk :jupi
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Máj 31, 2007 10:08 am

Jestli nedojedu do Jelky, tak to znamená, že 1) buď GPS nestojí za nic, nebo 2) výrobce počítal s inteligentnější obsluhou :jupi
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod majki » Štv Máj 31, 2007 3:25 pm

Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Štv Máj 31, 2007 9:48 pm

Slušná navi, do tý bych šel. Teda já osobně.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Dopi » Štv Máj 31, 2007 10:10 pm

majki píše:GPSkari, co si myslite o tomto?
http://www.aukro.cz/item200277334_blaup ... a_2gb.html

Vypadá slušně, ale napřed si zjisti, jak je to s jazykovou lokalizací menu a hlavně s možností nastavení jazyka pro hlasovou navigaci. O tom tam není ani zmínka. Někomu třeba angličtina nebo němčina problémy nedělá, ale rodný jazyk je přece jen lepší.
Už jen kvůli Eastu je dobré mít mazdu!
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod majki » Str Jún 06, 2007 8:34 am

Pavle, tak jaka? :palec nebo :ko
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Jún 06, 2007 8:43 pm

Tak dnes kurýr dorazil. Vypadá dobře, je trochu větší, přidal jsem na porovnání škatulku sirek:
P6060065.JPG
P6060065.JPG (26.4 KiB) Zobrazené 10483 krát
P6060064.JPG
P6060064.JPG (23.95 KiB) Zobrazené 10482 krát

Ale jsem z toho drobet ropačitý. Program na přiloženém CD jsem nainstaloval, ale když jsem ho chtěl spustit, wokna hlásí že to není program pod Wokna XP. V manuálu jsem se dočetl, že to je pro Microsoft Active sync. :hmmhmm
V paneláku mi ukazuje, že jsem ve vedlejší ulici, v manuálu píšou, že má mít příjem minimálně od 4 satelitů, v budově, že může být nepřesný. :hmmhmm
Má mít diář, přehravač MP3, prohlížeč fotek a přehravač video. To je teď nefunkční, asi by musel mít nějaké obrázky nebo videa nahrané na kartě, ale podle manuálu se nesmí nahrávat na kartu, na které jsou mapy, aby se nepoškodily :hmmhmm
Cvičně jsem si uložil adresu domů, do práce a pár do "oblíbených". Domov a práce jdou vymazat, ale v oblíbených to žádné mazání nenabízí, asi to tam zůstane :hmmhmm
Tak nevím?! :hmmhmm
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Pavel Rittich » Str Jún 06, 2007 9:03 pm

Dnes proběhla kontrolní jízda do práce. Venku se trefuje do lokalizace spráně, panelák asi nebyl ideální prostředí. Trochu ho zmátne, když procouvám křižovatkou :dobry !
Před časem jsem to absolvoval s kolegou, který měl nějakého TomToma. Zdroj map bude nejspíš příbuzný: Ve Vysokém Mýtě by mě poslal pěší zónou, přestože tahle místní úprava je stará asi 20 let. Prostě nejsme lepší než konkurence.
Místní úprava je celkem jasná bolest u všech navigací, systém nic netuší o tom, kde je jaká jednosměrka. Když projedu křižovatku jinak, nebo nezahnu tam, kde chtěla navigace, na displeji se nová varianta trasy objeví prakticky hned, hlasová navigace má asi 2 s zpoždění.
Drobný detail: na displeji se dá "čmárat" prstem, ale ve spodní hraně panýlku je plastové dotykové pero. Když je panel v držáku v autě, držák zakryje přístup k tomu peru - nedá se vytáhnout. Kdybych si ho připravil ještě před jízdou, budu ho celou cestu válet v kapse.
Cestu do Jelky mám uloženou, pravda, na plánku je to jen bod na silnici, nic víc jsem nezobrazil.
Dílčí objektivní hodnocení: to, co jsem chtěl to umí, jezdit se podle toho dá.
Program na CD, jestli jsem správně pochopil, slouží k aktualizaci dat na kartě, nebo k uložení dalších map, předpokládám že i k nahrání zvukových souborů a videa. Předpoládá ovšem čtečku karet, a tu nemám. Ty karty asi taky nebudou zadara. Takže zatím jen základní funkce.
Perlička nakonec: po zadání nové trasy nabídne simulaci jízdy. Před spaním jsem zkusil cestu z Brna domů - po čtvrthodině jsem byl stále ještě v Brně, protže jsem se řítil rychlostí 49 km/hod, plánovaný příjezd 23:35. Tak jsem to vypnul a šel spát :jupi.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Jún 07, 2007 7:57 am

P.S. Pár informací o kartě SD CARD (Card for MAP DATA) 256 M, o čtečce karet a o Microsoft Active sync. bych uvítal. Díky
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod majki » Štv Jún 07, 2007 8:42 am

SD Card je normalni datova karta, sezenes temer vsude, lisi se posledni dobou jen v rychlostech zapisu/cteni a objemu dat, ktere mohou pojmout. Dnes se da 1GB sehnat za cca. 300,-. Je treba si zjistit, do az jake velikosti podporuje navigace karty. Sezenes v kazdem shopu s fotaky/kompjutry. Doporucuju neco od Sandisku. (pozor, existuji jeste mini a micro karty, ty jsou zase treba do mobilu ;) ).
MS Active Sync je skvela vec na propojeni vseho mozneho s pocitacem, PDAckem pocinaje, MP3 atd. az prave treba po navigace apod.
Jen ted nevim, jestli je to soucast widli nebo to musis stahnout...me se to asi stahuje vzdy s aktualizacema. ( http://www.microsoft.com/downloads/info ... yLang%3den )
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Štv Jún 07, 2007 9:11 am

ActiveSync nie je sucast Windowsov, ale da sa zdarma stiahnut z MS stranky...

SD karty ako pise Majki su dnes za smiesnu cenu a naopak si myslim, ze je pre taketo zariadenie zbytocne kupovat SanDisk kartu, uplne postaci, A-Data, Apacer, viem co vravim, SanDisk kartu mam len v starom fotaku... v D400ke mam uz A-Data (Dabel taktiez vo svojom kanooone)... Cize, suma sumarum, SD kartu kup pripadne akukolvek, co rychlostou prekracuje 100x a budes v pohode...

Co sa tyka ctecky kariet.... predvcerom som kupoval, internu, cena 199 Sk bez DPH, Co je tiez pohodkova suma si myslim, do ctecky sa oplati investovat...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Jún 07, 2007 9:28 am

Díky. Proběhl jsem pár stránek. Čtečku za 200,- jsem nenašel, natož za slovenské, zatím jsem viděl tak kolem 500,- Tome, jestli jsi ji kupoval někde nedaleko svého působiště, nekoupil bys mi taky? Zaplatím a převezmu v Jelce.
Přidáno: jsem vůl, teď mi došlo, žes kupoval Interní(!) - tak to beru zpět.
Karet jsem překoukl hromadu, překvapily mě rozdíly v ceně, ale 1 GB za rozumnou cenu jsem zahlídl. Taky jsem viděl nějakou mikroSD s adapterem na normální SD, myslím Kingston (?), která byla levnější než normální SD (nevím proč), ale do toho bych asi nešel, každý mechanický kontakt je potenciální zdroj problémů. Od doby, co jsem kupoval foťák šly ty ceny karet hrozně dolů :shock
Ten Active Sync si najdu. Tak ještě jednou dík :o)
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod TomAnt » Štv Jún 07, 2007 9:33 am

Pavle, moze byt INTERNA ta ctecka? Ak hej, potvrd a v Jelke ju mas... inac vysledna cena vdaka DPH je 236,80 Sk
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Jún 07, 2007 9:36 am

Poosílám SS
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod majki » Štv Jún 07, 2007 10:00 am

Pavel Rittich píše:Ten Active Sync si najdu. Tak ještě jednou dík :o)

Link primo na nej mas o pra prispevku ode me vys :blee
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na GPS a navigácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron