Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Srovnání navigací

GPS, navigácia, hardware, software...

Moderátor: EDU

Re: Srovnání navigací

Poslaťod Doktor » Pon Júl 16, 2007 9:15 pm

Ne, krast, nebo jak se tomu dnes vznesene rika, sdilet.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Dopi » Str Júl 18, 2007 8:59 am

Ale to přece každý ví, to jsi sem ani nemusel psát. Navíc o ničem takovém nepadlo ani slovo, zajímají mě spíš nové možnosti Pavlova přístroje, než jakým způsobem získal soubory, které v něm má. Předpokládám, že má vše legálně.
Už jen kvůli Eastu je dobré mít mazdu!
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod Doktor » Str Júl 18, 2007 9:11 am

Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Júl 19, 2007 6:51 pm

Předpokládám, že je to testovací balíček s demoverzemi. Předpokládat můžu, to není trestné. Balíček vytvořil jeden zapálený fanda, kterého jsem natrefil na fóru podobném našemu a poskytl mi ho k odzkoušení jako stoprocentnímu laikovi, abych mu nahlásil, co mi dělá problémy a v čem vidím chyby. Jmenovat nebudu, ale bylo to naprosto bezúplatně.
Ale, mezi náma, vyblbnu se s tím jak malej, každý den testuju jiný systém, zkouším, kde jde do trasy uložit varování před radarem a podobně. Ty systémy se v některých detailech liší i dost podstatně, u jednoho třeba nejde uložit trasu, pokud není v režimu navádění (což je mi dost divné :shock ). Originá Evolve se spustí jako navigace i v paneláku, kde má slabý signál, ale v takovém případě je schopný mě najít o dvě ulice dál, než opravdu jsem. MobileNavigátor navigaci nespustí, dokud nevylezu ven a nedojdu na volnější plac, i když pak už je schopný navádět přesně i v ulicích mezi paneláky (kde by se zpočátku nespustil).
Prostě se vyblbnu jako na vánoce :jupi
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Mar 20, 2008 11:31 pm

Doktor píše:
Dopi píše: Předpokládám, že máš i univerzální licenci na mapy


Tohle je trestne...


Zatím jsem to stihl prostudovat a kromě původního programu koupeného s navigací to jsou všechno demoverze, ale makaj perfektně. Mapy jsou stažené z netu, tam si až tak jistý nejsem. Vezmu to sebou na East.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Mar 21, 2008 12:23 am

Jinak jsem teď testoval demoverzi posledního iGO (iGO 8 ).
Dost se od předchozí verze liší a má úplně nové prvky, ale ovládání mi připadá horší, možná to souvisí s tím, že to je právě demo (ale u starší verze takové problémy nebyly, tak nevím).
- má hezčí grafiku a spoustu skinů (podle mého zbytečně moc)
- v hlavních městech umí typické stavby zobrazit v 3D a vypadá to moc pěkně - věže kostelů opravdu trčí do "výšky"
- radary jsou editovatelné jako v předchozí verzi, dá se nastavit směr a rychlost
- kromě POI, do kterých se dají ukládat i vlastní, má ještě adresář "oblíbené" kam se dají ukládat vlastní cíle rychleji než do POI. Problém je, že (alespoň v téhle demo) nejdou vymazat jednotlivě, ale jen všechny najednou.
-odznačit jednou označený bod (barevý špendlík), pokud od něj člověk uteče, je skoro nemožné, téměř se nedá trefit , s kamerami je to to samé. U starší verze to nebyl problém.
- Program není rozdělený na dvě části - mapu +editaci trasy a navigaci, jako předchozí verze (a jako většina jiných navigačních programů). Dělá to problém při editaci trasy: při hledání bodů vás mapa pořád přesouvá do aktuální polohy.
- nejsnadnější, nejrychlejší, ale nejméně přesná editace je přímo v mapě pomocí symbolů "start", "cíl" a "průjezd"
- problematická je klasická editace trasy - jeden bod jde vyhledat typicky - adresa, nebo souřadnice, POI, poslední místa, nebo oblíbené. Uložit ho jako start nebo cíl a pak je třeba prohodit je (alespoň v demo) nemožné. Když ale zadám "navigovat na cíl" tak místo aby šel ten cíl zadat, začne navigovat z místa, kde jste do toho zadaného bodu.
- Hlasitost jde nastavit předem, společně se zesilováním v závislosti na soupající rychlosti. Upravit hlasitost za jízdy je ale problém, musí se přepnout do jiného zobrazení, upravit hlasitost a přepnout zpět. Ovšem hrát si za jízdy s navigací je nejlepší způsob, jak zajet do příkopu.
- při navigování jsou na spodní straně displeje 4 symboly pro nastavení úhlu zobrazení - je to příjemné. Jenže po cestě se začnou tyhle režimy samy měnit, nejčastěji do 2D s velkým oddálením. Jestli je to jen v demo, netuším.
Můj závěr: starší verze není tak efektní, ale je snadno ovladatelná a obsluha je logičtější.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Pavel Rittich » Ned Mar 23, 2008 5:13 pm

Mapy do iGo a MIO jsou ke stažení zde
http://www.volny.cz/sstopar/mio.html
jenže zrovna Slovensko pro iGO8 tady není. Nemáte někdo tip na jinou adresu?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Predchádzajúci

Späť na GPS a navigácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron