Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Tom Tom

GPS, navigácia, hardware, software...

Moderátor: EDU

Poslaťod bory » Pon Okt 23, 2006 3:18 pm

Tak to jsi šťastnej člověk,když nemusíš koukat na cenu. :ha: Já na ni koukám až moc.Pořád zvažuju,co bude lepší.Jestli koupit BT modul k notebooku a "sehnat" mapy,nebo jestli koupit A636N a "sehnat" mapy a nebo jestli koupit TT910,kterej má v oblibě se občas sekat a je děsně drahej a přesto chybí nějaké mapy,nebo jestli koupit mio710+se všemi mapami evropy a nestarat se o nic.Nevím.Kamarád si koupil nějakého tomtoma,jakého nevím.Neviděl jsem ho dlouho.Prý schání zase nějakou mapu,která mu chybí.Ovšem já bych chtěl komplet celou evropu.Když už,tak už.Samozřejmě za rozumné peníze.Rozumné je za málo :lol .A musí mluvit česky,cizím jazykům jsem se učil,ale nikdy jsem jim na chut nepřišel :koule
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod Doktor » Pon Okt 23, 2006 5:14 pm

bory píše:Tak to jsi šťastnej člověk,když nemusíš koukat na cenu. :ha: Já na ni koukám až moc.Pořád zvažuju,co bude lepší.Jestli koupit BT modul k notebooku a "sehnat" mapy,nebo jestli koupit A636N a "sehnat" mapy a nebo jestli koupit TT910,kterej má v oblibě se občas sekat a je děsně drahej a přesto chybí nějaké mapy,nebo jestli koupit mio710+se všemi mapami evropy a nestarat se o nic.Nevím.Kamarád si koupil nějakého tomtoma,jakého nevím.Neviděl jsem ho dlouho.Prý schání zase nějakou mapu,která mu chybí.Ovšem já bych chtěl komplet celou evropu.Když už,tak už.Samozřejmě za rozumné peníze.Rozumné je za málo :lol .A musí mluvit česky,cizím jazykům jsem se učil,ale nikdy jsem jim na chut nepřišel :koule


Neseka se, to je blbost, jezdi naprosto suverenne, mapy tam mam vsechny, ktere potrebuju, vse bylo v jedne krabici, dokoupil jsem akorat TMC antenu na RDS zpravy. Prave taky koukam na cenu obcas, ale chtel jsem neco, co nebude za 2 mesice zastarale. Mio ma 2GB HD, TT910 ma 20GB... Je to rychle jako blesk. Rozsirene, zadny problem, spokojenost. Nicmene z tveho prispevku vyplyva, ze uz jses rozhodl, tak si to kup a je to. Pro me je Notebook blbost, pouzivam to v aute, ktere jezdi i obsazene. PDA jsem nechtel, ano zaplatil jsem za pohodlnost a snadnost, ale jsem si toho vedom. Vubec nelituju, je to parada.

P.S. Cestina je v navigaci olezla, rad si vyslechnu British English, chvili jsem tam zil.
Naposledy upravil Doktor dňa Pon Jan 29, 2007 11:13 am, celkovo upravené 1
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod bory » Pon Okt 23, 2006 6:03 pm

Kdybych měl dvacku na navigaci,tak bych nejednal jinak.Já vybráno nemám,jen hledám a zatím se přikláním k cena/výkon mio c 710+.Plno názorů ji odsoudilo.Nemyslím tady,ale leckde na netu.Ale nikde jsem nenašel nic konkrétního proč je horší.Jen dohady a spekulace.Kdybych našel konkrétní nedostatky,tak snadno srovnám s jinými.Třeba známej má HP ipaq 6510 myslím a v tom TT.No a za cestu do Vídně od nás prý našel asi jen 4 změny.Ovšem dost zásadní.TT někde "sehnal" 8-) neaktualizovanej.Má pár zemí a další nemůže sehnat.Proto se přikláním k 710+.Píšou,že má podrobné mapy celé evropy.Vypadá to totiž,že se vyprdnu na mou práci(málo tis kč) a sednul bych na čas za volant po evropě.No a na to potřebuju plnou mapu navigace.
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod Doktor » Pon Jan 29, 2007 11:14 am

Tak damy a panove, ve Svycarsku se od ted pokutuje za navigace, ktere obsahuji POI - zastavi te, nemusi to byt ani na drzaku, staci kdyz je pustena, policajt ji veme do rukou, najde POI, a je to mastna pokuta jak za anti radar. Peklo... Tam totiz s policii nejsou moc zerty. Koho tam jednou staveli, vi, o cem mluvim.
Naposledy upravil Doktor dňa Pon Jan 29, 2007 11:51 am, celkovo upravené 1
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod TomAnt » Pon Jan 29, 2007 11:22 am

Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod fox17 » Pon Jan 29, 2007 1:10 pm

bory píše:Kdybych měl dvacku na navigaci,tak bych nejednal jinak.Já vybráno nemám,jen hledám a zatím se přikláním k cena/výkon mio c 710+.Plno názorů ji odsoudilo.Nemyslím tady,ale leckde na netu.Ale nikde jsem nenašel nic konkrétního proč je horší.Jen dohady a spekulace.Kdybych našel konkrétní nedostatky,tak snadno srovnám s jinými.Třeba známej má HP ipaq 6510 myslím a v tom TT.No a za cestu do Vídně od nás prý našel asi jen 4 změny.Ovšem dost zásadní.TT někde "sehnal" 8-) neaktualizovanej.Má pár zemí a další nemůže sehnat.Proto se přikláním k 710+.Píšou,že má podrobné mapy celé evropy.Vypadá to totiž,že se vyprdnu na mou práci(málo tis kč) a sednul bych na čas za volant po evropě.No a na to potřebuju plnou mapu navigace.


Ked chces kupit navigaciu tak doporucujem PDA.

Ja som pred pat tizdnami tiez rozmyslal nad navigaciou ale rozhodol som sa pre PDA Asus A636n stoji 12500,-
Ma GPS,Wi-Fi,BT a mozes to vyuzit aj na ine veci ako je len navigacia s netu si potom stiahnes iGO2006 mozem ti potom poslat linky a verim tomu ze budes spokojnejsi nez s hodsiakou navigaciou......
- dokonca mam SK,Hu aktualizaciu s decembra 2006....

-- TREBA SI TO DOBRE ROZMYSLIET --
MAZDA 323F BJ
Obrázok užívateľa
fox17
Prispievateľ
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Uto Nov 01, 2005 2:55 am
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod bory » Ned Feb 04, 2007 10:10 am

Jojo,mám zatím noťase,ale budu časem kupovat PDA.Modul jsem koupil u kamaráda v obchodě a testnul jsem ho a je skvělej opratimu jeho staršímu modelu.
http://prodejonline.cz/obchod/index.php ... o=podkateg
To není obchod kamaráda,ale on ho na svých stránkách ještě nemá v nabídce.Na něco má dost dobrý ceny.Jestli se budete chtít kouknout,tak http://www.pisa.cz Po retgistraci a přihlášení by měla naběhnout sleva.
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod Gib » Pia Sep 21, 2007 10:54 am

Tak TOMTOM alebo MIO ?
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod EDU » Pia Sep 21, 2007 11:39 am

aktualni modely TT jsou dost divne.. Jde jeste sehnat TT Go910, kupoval jsem je za 10300 pred mesicem, a dovybavil vsechny corporatni sluzebaky... Vetsina Eshopu ale uz hlasi vyprodano...

pozor ale na 910ku, preci jenom je to masinka s HDD, takze zadna velika mechanicka odolnost..


Jestli MIO?? Nepresvedcilo me, spis bych se zamyslel nad handheldem s iGo..
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod TomAnt » Pia Sep 21, 2007 1:42 pm

Ked som nedavno kupoval Milanovi Asus 535 (to je ten telefon, PDA, GPS v jednom), tak rozdiel v holej verzii a verzii s 2GB mini SD kartou, na ktorej je iGo s CELOU Europou bol asi 1200 Skk. Odratajte si cenu samotnej karty, tak to iGo vyslo na doooost dobre peniaze...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Gib » Pia Sep 21, 2007 8:54 pm

Stale neviem :hmmhmm

- Nejake PDA + iGo? Ake? Ten ASUS P535 vypada superovsky :jo
- TT 910? Tam mi ale chybaju mapy Chorvatska a Slovinska. Alebo zle kukam?
- MIO? Toto napr: http://www.pcexpert.cz/gps-navigace/mio ... y-cz-sk-eu

Odbornici, co navigaciu mate a pouzivate, co poradite amaterovi? :mrk
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod Gib » Sob Sep 22, 2007 11:23 pm

Tak som si co to poprecital na tom nete a som na 90% rozhodnuty, ze kupim nejake MIO. :hmmhmm
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod Dopi » Ned Sep 23, 2007 12:14 am

Mio Ti schvaluju, je asi nejkomplexnější navigace na trhu. Hlavně má nejlepší mapy CZ+SK, což je asi nejdůležitější. Dřív Miu vytýkali kostrbatost hlasové navigace, ale teď už je na netu volně ke stažení spousta nových a kvalitně udělaných hlasů, takže se můžeš nechat navigovat třeba v brněnským hantecu :o)
Už jen kvůli Eastu je dobré mít mazdu!
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod Gib » Ned Sep 23, 2007 6:14 pm

OK, tak som kupil MIO C520 ... uvidim ako budeme spokojni.
Obrázok

No, idem sa hrat ... :)
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod Dopi » Ned Sep 23, 2007 6:29 pm

S tím hraním Ti hodně pomůžou tyhle stránky: http://drobecek.net/forum/
Už jen kvůli Eastu je dobré mít mazdu!
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

PredchádzajúciĎalší

Späť na GPS a navigácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť