Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Keomo BT GPS, T-mobile vario + iGo Europe 2006

GPS, navigácia, hardware, software...

Moderátor: EDU

Keomo BT GPS, T-mobile vario + iGo Europe 2006

Poslaťod yano » Štv Aug 31, 2006 1:27 pm

Ahojte,
len hlasim, ze som prave kupil novy GPS prijimac, znacka Keomo, ma 30 hodin vydrz na baterie, 300 hodin stand-by. Co je na tom dobre hned vysvetlim ;-)

Az odidem z auta, odpoji sa napajanie, ale GPS mozem nechat zapnute. GPS zisti ze z neho necitam udaje a da sa do Sleep modu. Rano dojdem, sadnem, telefopn sa spoji s GPS, to okamzite najde signal (nebolo vypnute), takze nemusim cakat na warm-up time. Pohodlne. Je inak dost lacne, link je tu:

http://www.keomo.com/products_blog_id1_prod_gps_gps.html.

Ja som ho kupil v ASBISe za 3706 korun vratane DPH. Zatial som moc netestoval, ale ta troska ukazala ze je dost citlivy a pomerne presny. Za tu cenu, no nekup to. Navyse v baleni su dve nabijacky, jedna do auta, druha do 220. Dalsia velka vyhoda pre mna je, ze sa napaja cez mini USB 2.0, rovnako ako moj telefon, takze jednou auto nabijackou som pomocou USB hubu urobil dve, nabijam nou aj telefon, aj GPS, takze nemusim nic prepinat ani menit kabliky. Casom pojde vsetko pod palubovku a zbavim sa kablov uplne.


SW mi bezi na telefone MDA Vario, link na recenziu je tu:
http://www.mobil.sk/spravy/?clanok=5546
Nemusim popisovat moje dojmy z popuzivania, viac menej vsetko sedi v recenzii. Moje dovody na kupu? Donedavna som nosil tri pristroje, sukromny telefon, firemny telefon a PDA, teraz mam sukromny telefon a firemne MDA, takze som usetril miesto vo vreckach ;-) Pisu ze ma pomalsi procesor, je to pravda, ale pre iGO uplne staci.

Dalej mam 1GB mini SD kartu (mini MMC) od Kingstonu, na ktorej mam iGO europe 2006.

Instalacia bola viac menej bezproblemova, najprv som zapol GPS, nasiel ho v telefone, spravoal ich cez BT, nastavi som COM port, spustil iGO. To nedokazalo GPS detegovat, tak som mu nastavil rucne port 7, NMEA protokol, rychlost prenosu 19200 baud. Potom uz islo vsetko bez problemov.

S iGo som maximalne spokojny, v BA pozna dokonca aj jedmosmerky, hlasova navigacia je super, mam celu europu v jednom SW, nemusim ni prepinat ked idem cez hranice. iGO povazujem za zatial najlepsie riesenie, ake som nasiel, skusal som pocketKim a este par dalsich ale na toto sa nechytaju. Vyborna databaza POI bodov, naslo mi to benzinky v uplnom zapadakove kde kade a sedia. Jasne, ze obcas nieco nema, resp je uz inak, ale tomu sa tak skoro nevyhneme. Skoda ze si nevie mapy updateovat cez GPRS, ale ja to raz bude urcite ;-)

Tolko moje postrehy, dufam ze niekomu pomozu a nepisem to nadarmo. Zaver je, ze GPS navigacia je uz pomerne jednoducha a pohodlna, netreba nejake velke technicke zrucnosti. Ked som sa hral s GPS prvy krat pred rokom, bola situacia ovela horsia a navigacia uboha, teraz to uz stoji za to. :-)
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod EDU » Štv Aug 31, 2006 1:34 pm

Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod TomAnt » Štv Aug 31, 2006 2:14 pm

Aj iGo ma svoje muchy :ho:
Luke by ti vedel porozpravat ako ho to z CR do Petrzalky nanavigovalo niekde cez Kolibu alebo Kramare (nevedel som to podla popisu identifikovat, v kazdom pripade siel po takych polnych cestach ze niekde urval vyfuk)

Mna to zase z hranicneho prechodu Medvedov do Novych Zamkov chcelo povodit po ceste, ktora fyzicky neexistovala, ze odbocte vpravo (a tam nic, ziadna cesta len les ci pole), takze potom chvilu haluzil kym pochopil ze treba zratat novu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod yano » Štv Aug 31, 2006 2:19 pm

TomAnt píše:Aj iGo ma svoje muchy :ho:
Luke by ti vedel porozpravat ako ho to z CR do Petrzalky nanavigovalo niekde cez Kolibu alebo Kramare (nevedel som to podla popisu identifikovat, v kazdom pripade siel po takych polnych cestach ze niekde urval vyfuk)

Mna to zase z hranicneho prechodu Medvedov do Novych Zamkov chcelo povodit po ceste, ktora fyzicky neexistovala, ze odbocte vpravo (a tam nic, ziadna cesta len les ci pole), takze potom chvilu haluzil kym pochopil ze treba zratat novu...


mas nove iGO 2006 alebo nejake starsie? tomu starsiemu sa to stavalo, toto novsie ma zatial neoklamalo ;-) Ale je pravda ze som mu este nedal zabrat ;-)
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod TomAnt » Štv Aug 31, 2006 2:20 pm

Z toho Medvedova som siel na 2006ke...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod yano » Štv Aug 31, 2006 2:29 pm

TomAnt píše:Z toho Medvedova som siel na 2006ke...


co uz, zostava pockat na dalsi upgrade ;-) Bolo by zaujimave, dat dokopy databazu miest kde nase GPS zhaluzia, a potom to porovnat podla typu SW, tak by sa dalo overit, ktory ma najlepsie mapy ;-) Alebo na ten zoznam casom upozornit vyvojarov tych SW...
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Sep 01, 2006 8:38 am

Dotaz absolutního laika: na jaře a v létě běhala reklama Mountfieldu, že ke koupenýmu kolu dávají zdarma jakýsi navigační systém. Ví někdo, co to bylo? Zajímalo by mě, co je tak jednoduchý, že to jde zaúčtovat do ceny kola a (asi) se vejde na řídítka.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Späť na GPS a navigácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť