Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

NAVIGACNY SYSTEM MAZDA

GPS, navigácia, hardware, software...

Moderátor: EDU

NAVIGACNY SYSTEM MAZDA

Poslaťod DANDY » Ned Aug 13, 2006 4:36 pm

Ahojte Mazdaci, vie mi niekto poradit kde zohnat DVD VYCHODNU EUROPU na navigacny system pre MAZDU 6.
DANDY
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned Aug 13, 2006 10:09 am

Poslaťod FISHkaa » Sob Sep 16, 2006 6:17 am

HOJ, jaky navigacni system Mazda ma? Myslim vyrobce... Pokud je shodny s nejakou jinou automobilkou tak by to treba slo... ;) :koule
----
nyní bez dvoustopého miláčka...
FISHkaa
VIP 2007
 
Príspevky: 528
Registrovaný: Pia Sep 15, 2006 8:46 pm
Bydlisko: CZ, Praha

Poslaťod Doktor » Ned Sep 17, 2006 9:00 pm

Mazda montuje Kenwood, a vychodni Evropa neni. Je to DVD navigace.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod dabel » Pon Sep 18, 2006 8:30 am

Bohuzial, kazdy vyrobca si cely system prisposobuje tak, aby si si musel kupit original DVD s mapami od nich. Mam rovnaky problem na Accorde: prejdenim rakuskej hranice sa ocitam v "Mordore", ako to kamarat nazval. Honda planuje vychodnu Europu buduci rok, tak snad do toho "prastia" spolu s Mazdou :lol
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Suky » Pon Sep 18, 2006 7:03 pm

No, ono to vždycky "nějak" jde.

Brácha má Audi all road i s navigací. Chtěl do toho češtinu, ale v Cz Audi mu řekli, že to nejde.
Sehnal nějakého chlapa v Čechách, který mu tam češtinu asi za 500 udělal a za dalších 500 mu dal aktuální mapy.

Ale kontakt nemám :lol
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Uto Sep 19, 2006 8:27 am

Suky píše:Ale kontakt nemám :lol

No to je ale chyba :lol Ale skor si myslim, ze to je dane nejakou kompatibilitou vo VW koncerne - asi su mapy v Skode rovnake ako v Audi... :( Na Japikov kazdy kaka...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod FISHkaa » Štv Sep 21, 2006 8:38 pm

koncern WV pouziva jeden HW a SW pro vetsinu elektroniky v autech - jenom je jiný obal... :mrk
----
nyní bez dvoustopého miláčka...
FISHkaa
VIP 2007
 
Príspevky: 528
Registrovaný: Pia Sep 15, 2006 8:46 pm
Bydlisko: CZ, Praha

Poslaťod Suky » Štv Sep 21, 2006 10:11 pm

dabel píše:
Suky píše:Ale kontakt nemám :lol

No to je ale chyba :lol Ale skor si myslim, ze to je dane nejakou kompatibilitou vo VW koncerne - asi su mapy v Skode rovnake ako v Audi...

To bych pochopil. Ale proč autorizovaný zástupce Audi tvrdí, že to nejde? Ani když to brácha chtěl legálně koupit?
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod FISHkaa » Štv Sep 21, 2006 10:56 pm

Suky píše:
dabel píše:
Suky píše:Ale kontakt nemám :lol

No to je ale chyba :lol Ale skor si myslim, ze to je dane nejakou kompatibilitou vo VW koncerne - asi su mapy v Skode rovnake ako v Audi...

To bych pochopil. Ale proč autorizovaný zástupce Audi tvrdí, že to nejde? Ani když to brácha chtěl legálně koupit?


firmware v navi bude podobny ne-li stejny jako v navi skoda (ta cz ma). Tak se pouzil jeden ze dvou zpusobu:
- nahral se modifikovany firmware ze skodovky
- upravil se firmware audi (dekodoval se useky jazyku)

Tyhle praktiky sou prece zname z mobilnich telefonu, kde existuje plno firmware, ktere nedelal vyrobce :mrk

Nekdy jsou holt tihle lide ryhlejsi nez samotna automobilka :koule
----
nyní bez dvoustopého miláčka...
FISHkaa
VIP 2007
 
Príspevky: 528
Registrovaný: Pia Sep 15, 2006 8:46 pm
Bydlisko: CZ, Praha

Poslaťod panda » Uto Jan 02, 2007 3:04 pm

Mam stejny problem, mam original navigaci a rad bych do ni sehnal mapy. Patral jsem vsemozne, kde jsem mohl, dokonce se mi podarilo od ze spanelskeho RX-8 fora stahnout i aktualni mapu z netu, bohuzel jde o verzi "zapadni Evropa".

Zkousel jsem i jine mapy (napr. na CD z BMW - system disk samozrejme nenacte).

Jedine co se mi podarilo zjistit:
1) ze system pouziva DVD s ve formatu SDAL (coz se ostatne pise na original DVD z roku 2001, ktere mam)
2) ze tu samou navigaci dava do noveho Avensisu i Toyota (aslepon dle fotek to vypada na tu samou)
3) a ze system by mel byt kompatibilni se systemy Panasonic, tudiz ze by tyhle mapy (http://www.audioplaneta.cz/d/panasonic-t1000-9349/) mely chodit. 5000 s DPH uz je cena, kterou bych byl ochoten dat, tim spis kdybychom se s nekym sabli aspon napul.

DANDY, byl by zajem? Pripadne nekdo dalsi?

Mam i kontakt v Autopalace Sporilov (kde mi bohuzel taky nepomohli, pry prodali za celou dobu 5ks sestky s navigaci, ktera v priplatku stoji 100.000 Kc a mapy samozrejme nemaji na sklade), ale umel bych i na original mapy Mazda sehnat nakupni cenu.

DANDY píše:Ahojte Mazdaci, vie mi niekto poradit kde zohnat DVD VYCHODNU EUROPU na navigacny system pre MAZDU 6.
Mazda 6 Wagon 2.0MZR-CD 2003
Obrázok užívateľa
panda
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv Máj 18, 2006 11:25 am
Bydlisko: Praha

Poslaťod Děsař » Pon Jan 15, 2007 11:16 pm

panda píše:Mam stejny problem, mam original navigaci a rad bych do ni sehnal mapy. Patral jsem vsemozne, kde jsem mohl, dokonce se mi podarilo od ze spanelskeho RX-8 fora stahnout i aktualni mapu z netu, bohuzel jde o verzi "zapadni Evropa".

Zkousel jsem i jine mapy (napr. na CD z BMW - system disk samozrejme nenacte).

Jedine co se mi podarilo zjistit:
1) ze system pouziva DVD s ve formatu SDAL (coz se ostatne pise na original DVD z roku 2001, ktere mam)
2) ze tu samou navigaci dava do noveho Avensisu i Toyota (aslepon dle fotek to vypada na tu samou)
3) a ze system by mel byt kompatibilni se systemy Panasonic, tudiz ze by tyhle mapy (http://www.audioplaneta.cz/d/panasonic-t1000-9349/) mely chodit. 5000 s DPH uz je cena, kterou bych byl ochoten dat, tim spis kdybychom se s nekym sabli aspon napul.

DANDY, byl by zajem? Pripadne nekdo dalsi?

Mam i kontakt v Autopalace Sporilov (kde mi bohuzel taky nepomohli, pry prodali za celou dobu 5ks sestky s navigaci, ktera v priplatku stoji 100.000 Kc a mapy samozrejme nemaji na sklade), ale umel bych i na original mapy Mazda sehnat nakupni cenu.

DANDY píše:Ahojte Mazdaci, vie mi niekto poradit kde zohnat DVD VYCHODNU EUROPU na navigacny system pre MAZDU 6.


Taky jsem mel vyhlidnutou M6 s origo DVD navi, ale pri patrani po mapach vychodni evropy mi to soudruzi z Mazdy zjistovali v Japonsku a zadny mapy vychodni evropy Mazda nema (jedine teda pokud budou pasovat jiny - ja v tom nejsem zbehlej, me se je vypatrat nepodarilo). Auto s DVD navigaci jsem tedy nekoupil, protoze priplatit asi 1000,- EUR za u nas nefunkcni navigaci mi pripadalo jako zbytecnej luxus.
Mazda6 Wagon 2.0 MZR-CD
Obrázok užívateľa
Děsař
Pisateľ
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Štv Okt 05, 2006 4:02 pm
Bydlisko: Nové Město

Poslaťod Doktor » Pon Jan 15, 2007 11:34 pm

Děsař píše:
Taky jsem mel vyhlidnutou M6 s origo DVD navi, ale pri patrani po mapach vychodni evropy mi to soudruzi z Mazdy zjistovali v Japonsku a zadny mapy vychodni evropy Mazda nema (jedine teda pokud budou pasovat jiny - ja v tom nejsem zbehlej, me se je vypatrat nepodarilo). Auto s DVD navigaci jsem tedy nekoupil, protoze priplatit asi 1000,- EUR za u nas nefunkcni navigaci mi pripadalo jako zbytecnej luxus.


No jo, u nas, u vas, v normalnim svete, tj. zapadni Evrope zato funguje paradne.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod dej-f » Ned Jan 28, 2007 8:29 pm

Je to tak. DVD do navigací pro Mazdu nejsou. Importér testoval DVD s mapami od Blupunktu, jedno prodal a pak se potil s reklamacemi. Nejsou a nebudou.
Něco mi ale říká, že by snad DAYTON mohl něco mít. Začíná se prodávat přenosná navigace do auta od DAYTON s uvodním logem Mazda. Tedy přímo od výrobce. Zkuste. Byl u nás týpek s katalogem na DVD navigace, ale bylo to pro lidi drahé. Tomík je dost slučný i za 10.000,- .
bez podpisu - anonym
Obrázok užívateľa
dej-f
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Uto Dec 28, 2004 10:25 pm
Bydlisko: Ostrava / doma

Poslaťod potkan » Ned Jan 28, 2007 8:46 pm

mazda montuje kenwood? som kdesi cital, ze navigacia v mazde je od clarionu... otazka je, ci to nie je jedno a to iste...
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod panda » Štv Mar 15, 2007 10:50 am

potkan píše:mazda montuje kenwood? som kdesi cital, ze navigacia v mazde je od clarionu... otazka je, ci to nie je jedno a to iste...


Pratele, vse spatne. Mazda (do roku tusim 2005) montovala OEM Panasonic. 100% overeno, i mapy z Panasonic navigaci (format SDAL DVD) fungujou bez problemu.
Po roce 2005 by to mel byt Becker, ale to nemam prakticky overeno, pouze jsem to dohledal na nejakem nizozemskem foru.
Mazda 6 Wagon 2.0MZR-CD 2003
Obrázok užívateľa
panda
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv Máj 18, 2006 11:25 am
Bydlisko: Praha

Ďalší

Späť na GPS a navigácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť