Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mobil a navigacia

GPS, navigácia, hardware, software...

Moderátor: EDU

Mobil a navigacia

Poslaťod Kris » Str Feb 25, 2009 10:16 pm

Po niekolkych poslednych cestach, ked mi moja mila totalne zrala nervy recami a kritikou, ze ako je to mozne, ze neviem hned na poprve trafit tam kam idem (hovorime o viedni, zapadnutych polskych dedinkach, okolie novych zamkov s fakt vybornym znacenim, atd... hlavne ze v zivote nesla viac ako 50 km autom :ho: ), som sa uz vazne rozhodol ze kupim navigaciu.

Ale mne sa nechce kupovat jednoucelove zariadenie. Ake mate skusenosti s pouzitim mobilu ako navi?
iPhone, Winmobile, Nokia, poprietarne....atd.

Je to vobec pouzitelne?
Rad si precitam vase rady, postrehy :)
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Str Feb 25, 2009 10:41 pm

iPhone zatial nema ziadnu oficialnu navigaciu, Apple vzdoruje :ho:

Rozhodne odporucam ako soft TomTom alebo iGo a potom je to jedno, v principe na akomkolvek Windows Mobile zariadeni... podla toho ktore ti bude vyhovovat inymi svojimi funkciami...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod hackra » Str Feb 25, 2009 11:13 pm

uspesne pouzivam combo Mio A701 + iGO 8, uplne bez problemov.
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Kubis » Str Feb 25, 2009 11:42 pm

já měl TomTom na plno symbianových telefonech a nikdy jsem s tím neměl nejmenší problém, at už s funkčností tak i s velikosti zobrazeni (display)
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Krenštík » Štv Feb 26, 2009 2:46 pm

Kubis píše:já měl TomTom na plno symbianových telefonech a nikdy jsem s tím neměl nejmenší problém, at už s funkčností tak i s velikosti zobrazeni (display)


Nejsme my dva nahodou bratři?? :hmmhmm :lol :lol
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod dopr » Štv Feb 26, 2009 2:54 pm

Jen u telefonu bez GPS modulu byva vetsi prodleva pri pripojeni samostaneho modulu pres bluetooth. Ja mam samostatnou navi Mio C250 a pohoda :)
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :. Obrázok
Obrázok užívateľa
dopr
Forum Guru
 
Príspevky: 1234
Registrovaný: Uto Jún 26, 2007 4:49 pm
Bydlisko: Senetářov, BRNO
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Štv Feb 26, 2009 3:12 pm

Musím oponovat, můj externí modul se připojí k telefonu okamžitě a k satelitům v řádu sekund maximálně desítek sekund.
Ale co jsem měl v ruce několik typů Nokií, tak vyhledání satelitů trvá nejméně desítky sekund, většinou minut ale taky za jízdy i desítek minut.

Nemá to souvislost s tím, jestli je nebo není zabudovaný, ale v použitém čipu, konstrukci a umístění telefonu/modulu.
A v tom (kromě samostatné baterie -> vydrží vám navigace v mobilu 14 hodin bez nabíjení?) je jedna z výhod externího modulu -> dám ho na nejlepší místo s výhledem na satelity a vlastní mobil mám pěkně v držáku vedle volantu, přičemž příjem družic je úplně jinde než u integrovaných GPS.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dopr » Štv Feb 26, 2009 3:14 pm

ja mel na mysli spis prodlevu zamerovani polohy GPS u samostatne navi vs. mobil + BT GPS modul.
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :. Obrázok
Obrázok užívateľa
dopr
Forum Guru
 
Príspevky: 1234
Registrovaný: Uto Jún 26, 2007 4:49 pm
Bydlisko: Senetářov, BRNO
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Krenštík » Štv Feb 26, 2009 3:39 pm

Tak to ti musim taky oponovat, zapne navi, zepta se na spojeni BT, zapne pripoji nokiackou GPS ( pouziva SIFR III nav. chip) a takrka okamzite mam polohu. Kdyt to porovnam s PDA s vestavenym GPS tak je to stejne rychle, resp je to rychlejsi nez klasicky TOM Tom, ktere na firme pouzivame, kdyz uz ja mam na telefonu pozici tak se jeste TomTom XL 30 jeste nechyta.

Baterka ext. GPS je skoro 20 hodin, pohotovosti rezim okolo 14 dni. To uz je dlouha cesta.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Kris » Štv Feb 26, 2009 10:24 pm

Pani, budem uz velmi rozmaznany keby ze ste prilozili aj dake obrazky k tym roznym rieseniam?

Ja naozaj o navi nemam ani sajnu, jedine co viem ze je to mala cierna skrinka z ktorej ide hlas, ma to izometricku 3D mapu, zvolim start a ciel a to je vsetko, ono si to kresli :ho:
Co su satelity? ..preco je ich viac a ako to moze napajat minuty a minuty? Vsak dovtedy uz budem v Beroune :)
A pani z mobilu ako rozprava ked mobil nema speaker? (HTC Touch Pro2 ma :ho: ) Softik do mobilu sa kupuje samostatne? Mapy este viac samostatne? Je to aj po slovensky?

Spasíba ribjáta.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Ivan BA » Pia Feb 27, 2009 2:13 am

Ja mámm N95 bez dokúpenia hlasovej navigácie a som som max spokojný, čo sa týka aj bez použitia internetu, tzv režim off line. dostal som sa so zablúdenia aj po talianskych mestečkách. :jo
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Krenštík » Pia Feb 27, 2009 9:32 am

Myslím, že nejlepší je zašít jinak: čemu dávaš přednost? Chceš tahat ještě navigaci, nebo máš telefon s Symbianem, PDA a nechceš mít ještě jednu krabičku kterou musíš hlídat? Nebo naopak? chceš něco nezávislé od telefonu.?
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Kris » Pia Feb 27, 2009 10:55 am

No prave to sa pokusam zistit...co sa oplati viac..telefon s WinMobile bude v kazdom pripade. Ak to potiahne tu navigaciu bez problemov..tak ok..ale ak su s tym spojene rozne komplikacie a kvalitativne kompromisy..tak si radsej kupim samostatnu.
Nepodarilo sa mi zistit aky GPS chip ma novy HTC Touch PRo2. Ked je dobry ..mohlo by to byt ok, nie?
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod jozopovazan » Pon Dec 07, 2009 1:11 pm

nokia + GPS Nokia LD-3W + nokia maps - uplne super (lacne riesenie)
GPS Nokia LD-3W + PDA + iGO (winmobile5) - upne super
jazdim takto uz niekolko rokov.
v spojeni s tou nokiou to ma vyznam ak chcete robit este k navigacii autotrack a doma si pozriet na pc priebeh cesty

este k tym integrovanym GPS do PDA - maju povacsine slabsi signal ako externa antena, takze odporucam externy samostatny modul s bluetooth alebo pridavnu antenu - zavisi to od chipsetu.
Naposledy upravil jozopovazan dňa Uto Feb 09, 2010 7:05 pm, celkovo upravené 1
jozopovazan
Pisateľ
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Pia Júl 31, 2009 11:57 am

Poslaťod Kris » Str Dec 09, 2009 1:03 am

Za par mesiacov pretiekla voda dunajom a ja som si kupil Touch Pro2.

Bezi na nom iGo 8, je vyborny a jediny problem ktory mam je, ze priestor nad budikmi v ramci palubnej dosky Xedosa 6 ma nejaka metafyzicke ziarenie -
pretoze ked sa v nom fyzicky nachadza mobil, vypne sa nabijanie z usb kabla ktory mam zapojeny na zapalovaci...akonahle mobil vytiahnem co i len centimeter von z toho priestoru ..nabijanie sa zapne... a nie je to strudeny mspojom v kabli, prisaham. :dobry
Kto neveri tejto haluzi mozem nazorne osobne predviest :o)
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Ďalší

Späť na GPS a navigácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron