Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

jaké navi do auta

GPS, navigácia, hardware, software...

Moderátor: EDU

jaké navi do auta

Poslaťod bory » Sob Feb 21, 2009 7:59 pm

Ahoj všem.Potřeboval bych poradit s výběrem navigace.Jde mi hlavně o vaše osobní zkušenosti.Ze zemí potřebuju jen Čechy,Rakousko,Německo a Slovensko.Hlavní podmínka je,aby navi uměla i lesní cesty.To znamená velmi podrobné mapy.Samozřejmě,že mi stačí ty asvaltové,tam se sejdu s hajným a až pak vjíždím s hajným kamionem do lesa pro natěžené dřevo.Nechtěl bych investovat zrovna moc,tak jsem pokukoval po těch levných.
Třeba:
http://www.alza.cz/evolve-cooltraxx3d-i ... 105348.htm
http://www.alza.cz/tomtom-one-v-3-limit ... 107897.htm

Co na ně říkáte?

Moved by Majki - myslim, ze sem se to hodi vic.
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod misko42 » Sob Feb 21, 2009 8:09 pm

ten prvy nepoznam,ale s tomtomom nic nepokazis,ja mam skusenosti s tomtom a aj garmin.a keby si mam vyberat novu navigaciu tak vyberam bud tomtom alebo garmin. neviem ci to maju vsetky tomtom navigacie,ze si mozes mapu upravovat pomocou mapshare programu a stahovat si tak aj opravy od uzivatelov.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Rainbow » Ned Feb 22, 2009 12:18 am

Kazdy TomTom podporuje MapShare. Netusim, ako je to s lesnymi cestami na mapach.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod misko42 » Ned Feb 22, 2009 10:55 am

tak potom toho tomtoma ten mapshare je dobra vec.mozes si vybrat ci chces upravy overene tomtom alebo nie...
ale tiez neviem ako je to s lesnou cestou,to by chcelo opytat sa v predajni,mne pomohli http://www.navigacia.sk ale nie v NR tam tomu ten chlapec prd rozumel,ale ked im napises email tak ti poradia. a dalsia vyhoda ked to kupis u nich mas pocas zaruky zadarmo aktualizacie,co inak stoja,konretne na garmin chceli za to cca 4tis. a ked zistili ze to bolo u nich kupene tak zadarmo.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Sinister » Ned Feb 22, 2009 12:19 pm

Osobne ma ešte nikto nepresvedčil že by mal lepšiu navigáciu ako su MIO navigácie ale zas super náhrada za celkom prijatelnú cenu je určite Garmin a su naň aj lahšie dostupné mapy ktore sa daju splašiť bez peniažkov :palec
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod potkan » Ned Feb 22, 2009 9:42 pm

no na garmin sa daju dat aj turisticke mapy, czech topo a slovak topo, len netusim ci by vedel navigovat po lesnych cestach ;)
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod bory » Pon Feb 23, 2009 8:20 pm

Jsou to z 80ti % asvaltové cesty,ale je na nich prakticky všude zákaz vjezdu.
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod bory » Str Feb 25, 2009 9:20 pm

Na Vaše rady jsem koupil tomtoma a jsem moc spokojen.Projel jsem zatím jen Rakousko a mapy perfektní.Ukazuje to v několika případech cestu i tam,kde projede polem třikrát v roce traktor a zůstanou po něm koleje.Asi takhle jsem si to představoval.
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod bory » Ned Mar 01, 2009 6:24 pm

Naše Čechy mají pokrytí dostačující pro moje využití,ale mapy jsou o poznání méně podrobné.V Německu jsem ještě nebyl.
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Späť na GPS a navigácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron