Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

vyber navigacie

GPS, navigácia, hardware, software...

Moderátor: EDU

Re: vyber navigacie

Poslaťod Suky » Str Máj 28, 2008 8:32 pm

Jedu jen na TomTomu, takže nemohu posoudit aktuálnost dat, obecně platí, že "západní" Evropa je pokryta u všech stejně, Čechy (díky Škoda auto) taky, rozdíl bude v "rozvojových" :spik2 zemích jako Slovensko, Chorvatsko... kde se mapové podklady berou od lokálních dodavatelů.
K Pavlovi - upozornění na překročení rychlosti má i TomTom, třeba v Praze to sedí perfektně, jinde jak kde.
Radary to má taky, možnost vložit nové taky, ale tady bych přibrzdil a zdůraznil, že radary mohou umět všechny navigace a mít je dokonce aktuální - viz http://poi.cz, není nutno je tam vkládat ručně. :o)
Co mému TomTomu u radarů chybí je zobrazení povolené rychlosti, kde měří. Odhlédnu-li od toho, že sleduji značky a vím jak mám jet musím přiznat, že některé navigace to mají lepší, ale já mám jen 6-ku verzi, v současné době už je TomTom (a k tomu mapy) ve verzi 8, bohužel ne pro PDA :-(
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Máj 29, 2008 6:10 pm

Ahoj :palec
Já se špatně vyjádřil. Ty radary u iGo nejsou v POI, ale v samostatném souboru, aktuální databáze se čas od času objeví na netu a já si ji stáhnu. Kromě toho má ale program možnost uložit další radary o kterých se dozvím a které v té databázi dosud nebyly. Vkládají se přímo na mapě a po uložení se dají editovat - nastavit směr měření (po směru, proti nebo ve všech směrech) a rychlost, na kterou je tenhle úsek omezený. V Mýtě občas měří ve stoupání třicítku, tou tam nikdo nejede aby netrápil motor - tak si přijdou na své, kdykoli se měří. Když si ten radar uložím, začne navigace pípat jakmile k tomu místu přijíždím, ale když překročím 30 km/h, začne ječet dokud neuberu :hihi: .
Upozornění na rychlost je celkem OK, ale úplně přesně nesedí. Někde podle mapy začíná obec dřív, než cedule ve skutečnosti stojí, někde je povolená rychlost vyšší než 50 resp. 90 km/h a s tím program nejspíš nepočítá.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Suky » Štv Máj 29, 2008 7:00 pm

Ale já tě pochopil :-)
Jen jsem (trochu obšírněji) chtěl upozornit na možnost stažení databáze radarů z http://poi.cz.
Není tedy nutno je zadávat ručně.
Na druhé straně je možno sdělit nové radary i ostatním :-)
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Pavel Rittich » Sob Máj 31, 2008 12:57 pm

Suky píše:............
Na druhé straně je možno sdělit nové radary i ostatním :-)......

..a napomoci tak bezpečné jízdě po našich komunikacách :lol :lol :lol :lol :lol
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod misko42 » Uto Jan 06, 2009 9:18 pm

Tak som si dnes zakupil TomTom GO 930T, som zvedavy ako to bude fungovat, zatial sa s nou len zoznamujem, vyzera to byt trosku zlozitejsie ako ta garmin nuvi 350 co pouzivam, nenasiel som tam nikde nieco ako TIR mod, no uvidim, ci som urobil dobre.
O mesiac pridam skusenosti :jo

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod leichnam » Uto Jan 06, 2009 9:26 pm

misko42, ja na TomTom nemožem povedať krivého slova, s novými mapami sa nikde nestratíš, to TIR ma tiež štvalo ale on si to rýchlo prepočíta keď zbadáš zákaz a strhneš to inam, nemaj bobky :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod misko42 » Uto Jan 06, 2009 10:25 pm

akurat to mam prepojene cez mapshare a nieco to aktualizuje.takze aspon viem ze tam to TIR nemusim hladat. a aj tak,v garmine TIR mam a aj tak ma to posiela kde je most pod 4m, alebo ulicka ze s bicyklom by som rozmyslal ci tam mam ist nieto este s kamiooncekom. a vyskusam hned aj navigaciu co mam v n96,ze jak to funguje.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod majki » Str Jan 07, 2009 9:56 am

Ja som skoncil u Mio Moov 200. Za 3tkc umi, co pozaduji: navigovat :ho: . Bohuzel, stroj je dokonaly jen tolik, jak dokonaly ho vyrobil clovek (do dob Terminatora mame jeste daleko :ho: ), takze pri ceste do Alp, kdy misto odbocte vpravo rekl jedte rovne (zrejme kdyz vede cesta rovne a druhy pruh odbocuje vpravo on bere podle pravidla prave ruky jedte rovne a kdybychom meli pokracovat opravdu rovne, tak by rekl odbocte doleva, netusim..) a cestou zpatky, akorat na jinem miste, podobna situace. No v celku jsme si zajeli asi 12km, to jeste neni tak hrozne :), jinak po Alpach nas povozil naprosto presne, po vsech vesnickach, ulickach atd., se stejnou bravurou to zvlada i po prazskych koncinach.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod misko42 » Str Jan 07, 2009 12:39 pm

ono si treba zvyknut ze co to ma na mysli ked povie a aj sledovat na obrazovke jak to a kam ukazuje.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Suky » Ned Jan 11, 2009 9:55 pm

Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod misko42 » Pon Jan 12, 2009 8:16 pm

a to si akoze mozem stiahnut aj do svojho TomToma??? alebo ako to funguje?

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Suky » Pon Jan 12, 2009 9:15 pm

Nevím jestli to lze oficiálně zdarma (zkus to přes TT Home), ale někteří to dokáží neoficiálně.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Tomáš Rittich » Uto Jan 27, 2009 9:47 pm

Tak. Vyfasoval jsem Garmin müvi 770. S předinstalovanou mapou Evropy. Na zkoušku jsem s nim vyjel na Slovensko a nechal se vést (a ignoroval už vyježděnou trasu). Mezi Brnem a Námestovom jsem najel o cca 100 km víc než obvykle, i když jsem měl nastavenou volbu "nejkratší" Pochopitelně na vině byla absolutně zvrhlá mapa. Takže úpěnlivá prosba: Kdo máte mapu Slovenska pro Garmin, s radary, kamerami a omezeními rychlosti a můžete ubohému cestovateli poskytnout?
Nebo odkaz/link na stažení - v tom případě ještě pls info kam ji mám nahrát - na SD kartu nebo přímo do Garmina? A do které složky? Vzhledem k tomu, že po Slovensku jezdím pracovně a hodně (za leden víc než 7000 km) tak je do dost existenční záležitost. Moc děkuju za jakoukoli pomoc.
Mazda 626 GD 2,0i 16V GLX 197000 --- 6,4 l/100 km
Všichni za jednoho, MAZDA za všechny
Obrázok užívateľa
Tomáš Rittich
VIP 2008
 
Príspevky: 1535
Registrovaný: Pon Feb 26, 2007 10:50 am
Bydlisko: Altenberg - Sachsen
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod misko42 » Sob Feb 14, 2009 11:07 am

tak k tomu tomtom a kamion... pytal som sa na to priamo a vraj onicom nevedia,ale ak zistia tak mi daju vediet.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod misko42 » Sob Feb 14, 2009 2:59 pm

zistene,ta TRUCK mapa obsahuje len udaje o mostoch,ale nespolupracuje s navigovanim. vraj treba este pockat.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

PredchádzajúciĎalší

Späť na GPS a navigácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť