Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Výmena brzdových kotúčov po 47000km

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Re: Výmena brzdových kotúčov po 47000km

Poslaťod Rainbow » Pia Okt 02, 2009 11:08 pm

Podla mna ti to v normalnej krajine uznaju. To len u nas vidia v kazdom zakaznikovi podvodnika (riadia sa pravidlom "podla seba sudim teba").
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod scarfer99 » Sob Okt 03, 2009 2:04 pm

Sedvo píše:Pokud budu chtít tak brzdy zničím za pár kilometrů a proto je jasné, že to neuznali. To by automobilky za chvíli přišli na buben, kdyby to uznávali. A jak psal Majki, záleží jak člověk jezdí. Sice tady byly určité názory, že někdo jezdí jak prase a vydrží to, ale taky to auto není tak těžké jak CX-7 a také nemá 260 PS.

No keby sa zivotnost kotucov odvijala od vahy aut tak taky kamion by ich menil kazdy den. A ci ma auto10S alebo 400 tak take porsche alebo Q7, by to tiez menili dost casto. Kotuce sa davaju na auto podla toho ake auto je. Na punto plnene a tazsie a rychlejsie chladene zo zarezmi a dierami alebo bez nich. Preto aj cenovy rozdiel kotucov je taky aky je na male auta kupis za prd a na auta ako je RX-7 za spominanych 120eu. Podla mna ked maju taku kratku zivotnost na kazdej RX-7 tak vyrobca zvolil zle kotuce a mal by to uznat ako reklamacku. Ak to je ojedinely pripad tak to je bud vyrobna chyba kotuca alebo majitel zanedbal vymenu dosticiek na zaklade coho sa kotuc poskodil a stratil svoju pevnost...
Obrázok hrdzuľa :) 626 2.0 GWObrázok
Obrázok užívateľa
scarfer99
Prispievateľ
 
Príspevky: 182
Registrovaný: Pia Dec 05, 2008 6:08 pm

Poslaťod PePa » Sob Okt 03, 2009 2:11 pm

Ja mam na X6 este povodne kotuce - r.v. 1999, najazdene 239 500 km
:zhuleny:
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Doktor » Sob Okt 03, 2009 2:53 pm

Je to o ridici a jeho uvedomeni si, kolik kilo veze. Me na A4 vydrzeli brzdy 100 000km; pak jsem ale menil vse, tata na A6 allroad je odpalil za 40 000km. Na nove A6 predpokladam tak 50 000km, je to totiz automat. Brzdy jsou spotrebak...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Sedvo » Sob Okt 03, 2009 6:58 pm

scarfer99 píše:No keby sa zivotnost kotucov odvijala od vahy aut tak taky kamion by ich menil kazdy den. A ci ma auto10S alebo 400 tak take porsche alebo Q7, by to tiez menili dost casto. Kotuce sa davaju na auto podla toho ake auto je. Na punto plnene a tazsie a rychlejsie chladene zo zarezmi a dierami alebo bez nich. Preto aj cenovy rozdiel kotucov je taky aky je na male auta kupis za prd a na auta ako je RX-7 za spominanych 120eu. Podla mna ked maju taku kratku zivotnost na kazdej RX-7 tak vyrobca zvolil zle kotuce a mal by to uznat ako reklamacku. Ak to je ojedinely pripad tak to je bud vyrobna chyba kotuca alebo majitel zanedbal vymenu dosticiek na zaklade coho sa kotuc poskodil a stratil svoju pevnost...


Hele, nevíš jak s tím majitel CX-7 jezdil.

Za další pokud má mazda ze 100 prodaných CX-7 jenom třeba 1 nebo 2 reklamace na brzdy (určitě si vedou statistiku a mají také brzdy otestované), tak promiň, ale asi to nebude uznatelná reklamace nebo myslíš, že jo? Já osobně bych ji taky neuznal.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod scarfer99 » Sob Okt 03, 2009 9:17 pm

Ja to beriem len z tej stranky, ze ked si kupim taku pilu za taky peniaz tak by ma to dost nastvalo, ze kotuce mi nevydrzali ani 50. Zas mal by sa vyjadrit majitel ci setri auto alebo dobrzduje ako pirat. Svokrovi na fabii sa zvlnili po 35tis. Zas neni to pravidlo na kazdu fabiu. Ale svokor chodi fakt jak pravy gentleman tak ma to dost prekvapilo. Ale fabia je uplne niekde inde. Nevadi mazda je aj tak na prvych prieckach kvality tak dufam ze to je soferova chyba. Mozno sa k tomu vyjadri aj on.
Obrázok hrdzuľa :) 626 2.0 GWObrázok
Obrázok užívateľa
scarfer99
Prispievateľ
 
Príspevky: 182
Registrovaný: Pia Dec 05, 2008 6:08 pm

Poslaťod Sedvo » Sob Okt 03, 2009 9:22 pm

Všechny auta jsou na tom stejně. CX-7 má dimenzované brzdy na svoji váhu i výkon a většinou bude problém v řidiči jak v kvalitě materiálu na brzdách. Např. mně brzdy vydrží minimálně 150000 km, ale je to tím, že brzdy používám minimálně.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod jegi » Sob Okt 03, 2009 10:10 pm

Sedvo píše: většinou bude problém v řidiči

Niečo na tom asi bude...Keď som predal Daewoo espero malo cca 180t km a kotúče pôvodné, a pritom kolko kritiky dostali tie autá...teraz na M6 je cca 120t a s brzdami sa vôbec nič nerobilo...
Obrázok užívateľa
jegi
Prispievateľ
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 10:19 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod scarfer99 » Ned Okt 04, 2009 2:21 am

No uz som nechcel vrtat do tejto temy ale teraz bol kamos na navsteve na alfe a nedalo sa mi ho opytat ci uz menil kotuce. Ma nabehane 128 a ma povodne tesne pred vymenou som pozeral zjazdene su tak akurat. Mal zaruku na kotuce na 90tis. Uz som sa s nim viezol nie raz, nesetri tym autom. Nedal by som mu do ruk ani bicykel. Ma 2002 alfu. Takze mi z toho vyplyva, ze starsim autam vydrzali kotuce dlhsie. Ta zaruka sa vztahuje na auta v IT.
Obrázok hrdzuľa :) 626 2.0 GWObrázok
Obrázok užívateľa
scarfer99
Prispievateľ
 
Príspevky: 182
Registrovaný: Pia Dec 05, 2008 6:08 pm

Poslaťod Sedvo » Ned Okt 04, 2009 11:00 am

Já si dokážu představit, když si pořídím CX-7, že x-krát se prostě nechám unést zátahem motoru, agilností podvozku (na to jak velké je to auto), že brzdy nevydrží nějak dlouho.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod miko613 » Ned Okt 04, 2009 11:37 am

Co sa tyka kotucov pri svojej praci jazdim zo Sprinterom a tam fakt stoja tie brzdy za prd,ale 100T vydrzia stale.A to s nim niekedy veziem poriadne vahy.Priblizne mi to vychadza asi tak ze,po kazdej druhej vymene dosticiek menia sa aj kotuce.
Takze ak meni kotuce po 47T bud to jazdi na brzdu alebo sakt stoja za prd tie kotuce.
Na mojom Xedose som este nemenil kotuce ale pocitam ze tam boli menene niekde pri 150T pretoze teraz su uz tiez tesne pred vymenou.

Este by som sa chcel opytat kolko krat si vymenil dosticky kym spravis onych 47T ?
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Ned Okt 04, 2009 12:48 pm

Představ si, že ani jednou. V globálu jsem řešil brzdy (tedy konkrétně destičky) jenom kdysi na 323, co jsem měl a to jenom přední při 160000 km.

Na předchozí 6 jsem destičky ani kotouče neřešil a to měla najeto 160000 km. Je to hlavně o stylu jízdy.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Doktor » Ned Okt 04, 2009 5:36 pm

Takze koupit od tebe auto musi byt za odmenu. :spik2
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Sedvo » Ned Okt 04, 2009 8:31 pm

Hele, každé auto, které jsem prodával, tak jsem nechal překontrolovat, jak tlumiče i brzdy, udělal geometrii. Hlavně to bylo pro můj klid, že je vše OK. A nikdy brzdy nebyly totálně zničené, vždy se na nich dalo najet ještě hooodně kilometrů.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Doktor » Pon Okt 05, 2009 8:07 pm

Ale vzdyt ja vim, ja jen zkousim, jestli jses ve strehu, starousi. No jo vlastne, tatko, ty vole.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron