Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Žiarovky, žiarovky...

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Re: Žiarovky, žiarovky...

Poslaťod Rainbow » Pia Mar 27, 2009 11:38 pm

W5W idu asi do kazdej Mazdy, zozenies v obchode s autodielmi alebo aj na benzinke. Radsej si ich kup niekolko do zasoby. Sady z hypermarketov pasuju tak na skodovky.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Moravan » Pia Aug 13, 2010 1:34 pm

Sedvo píše:Na M6 je to jednoduché, docela slušný přístup.

Ba howno. Na 626, to bol dobrý prístup. Žiarovky som menil po tme po hmate.
Na modernejších krámoch, ako je fauvé passat, či Mazda 6 (
užívam jedno i druhé), je to na servis kuapič* tam.
Moravan
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto Aug 03, 2010 1:52 pm

Poslaťod Sedvo » Pia Aug 13, 2010 9:03 pm

Jelikož jsem měl xenony, tak jsem toto nikdy neřešil. Když jsem jej měnil, tak jsem to dal do servisu a servisák za cca 3 minuty mi předával klíčky od auta. Ono v současnosti je to tak, že je dobré si to vyzkoušet. Je jasné, že ten přístup už není takový jak býval, ale např. Octavia jej má parádní.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod josephko » Sob Aug 14, 2010 10:10 pm

Na 6-ke je teda k žiarovkám dobre blbý prístup. To aby mal človek v rukách šikovnosť dlhoprstých. A vôbec celé predné svetlá mi pripadajú, ako by ich navrhoval japonec po piatom pive...
Smerovky uprostred, tlmené - najviac používané svetlá úplne na kraji, kde je málo miesta a žiarovky sa tam prehrievajú a potom rýchlo odchádzajú. A to už nehovorím o výkonnosti svetiel.
Na mojej šestke žiarovky tlmených svetiel začali odchádzať čoraz častejšie - dokonca už po 200 - 300 km. Niekde mi poradili, aby som dal preč ten plastový uzáver svetla, aby sa vnútro svetla mohlo lepšie vetrať - a odvtedy je po probléme.
josephko
Prispievateľ
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm

Poslaťod marclucpicard » Ned Aug 15, 2010 8:38 am

Blbý prístup tam je ale zatial som menil len xenóny pred 2 a 1/2 rokom potom čo si zrejme už svoje odslúžili a doteraz všetky žiarovky fungújú spoľahlivo (menil som doteraz len zadnú ľavú obrysovú žiarovku).
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Ned Aug 15, 2010 7:37 pm

Všeobecně se tvrdí, že do M6 (tedy předchozí model), tak je ideál xenony. Standartní světla nesvítí nějak moc dobře. Je pravda, že stačí zvednout světla, ale zase to oslňuje protijedoucí.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron