Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Putování s Mazdou 2007

O Mazda zrazoch v roku 2006.

Poslaťod TomAnt » Str Aug 30, 2006 2:36 pm

Mam v hlave istu predstavu, ako to koncipovat :ho:

Aby sa to vobec dalo zvladnut. Povedali by sa presne terminy prejazdov, resp. termin odjazdu z daneho konkretneho bodu, a termin prijazdu (cca) na konkretny dalsi bod. Na kazdom bode by bolo na danom cloveku, ako si zriesi ubytovanie a vsetky tie veci okolo :ho: Vecerny program na danych miestach by mohol byt ako spolocny, tak pre individualistov individualny. Presuny na dalsie lokality by boli spolocne :)

Cize: (velmi hruby plan, s vymyslenymi mestami)

1. 1.7.2007 9:00 Odjazd z mesta X
2. 1.7.2007 12:00 Prijazd do mesta Y - obed (ci uz spolocny alebo nie)
3. 1.7.2007 14:00 Odjazd do mesta Z - individualne obytovanie
4. 1.7.2007 20:00 Miesto stretnutia v mieste Z pre uz ubytovanych ludi, kto chce spolocny program
5. 2.7.2007 10:00 Odjazd z mesta Z do mesta A
6. 2.7.2007 12:00 Prijazd do mesta A - spolocna prehliadka "zrucaniny hradu" (kto nechce, objavuje ine krasy okolia) a nasledny obed
7. 2.7.2007 16:00 Odjazd do mesta B a ubytovanie
8. 2.7.2007 21:00 spolocne stretnutie v meste B a vymetenie miestnych barov a diskotek :ho:
9. 3.7.2007 10:00 odjazd z miesta B do miesta C
atd.
atd.
atd.

Pripojit a odpojit kedykolvek a kdekolvek sa samozrejme moze kto len chce, Mazdy viac ako vitane a preferovane :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Str Aug 30, 2006 2:40 pm

Este k tym trasam, je jasne ze jednotlive miesta zaujmu (POI) by nemali byt od seba velmi vzdialene, pretoze jednotlive presuny s celou logistikou zaberu viac casu ako individualny presun. Moj sukromny osobny odhad je tak max 150 km za 1 den. Dokopy. Co by bolo za tyzden tak cca 1000 km. hm?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Dopi » Str Aug 30, 2006 2:57 pm

Nerad bych diskriminoval členy z Čech, ale vzhledem k tomu, že většina z nás je ze Slovenska a Moravy (aspoň myslím) a vzhledem k omezenému počtu km, které stihneme ujet, aby byl čas i pro zábavu, bych navrhoval, aby trasa byla vedená spíše Moravou a Slovenskem, aby se mohlo cestou připojit co nejvíce lidí. Je to jen námět k diskusi, snad mě nikdo z Čech neukamenuje :neutral
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod Donaifel » Str Aug 30, 2006 3:15 pm

Kris píše:
Dopi píše:
TomAnt píše:Paci sa mi myslienka jazda po CZ - SK. Uz menej sa mi paci to Chorvatsko, lepsie povedane, vobec :ho:

Moje řeč, když se vymyslí pěkná trasa u nás, tak je to lepší než trmácet se do Chorvatska, zvlášť pro nás, co nemáme v autě klímu. V Čechách i na Slovensku je mnoho krásných míst a při putování zažijeme určitě víc zábavy, než při válení se u moře. :dance :daz :nazdravi ....


Hlavne sme cely cas doma...ked sa nieco prihodi ..v podstate to vies riesit lahko..ries hocico v zahranici..vadnu mazdu..choru frajerku..uraz...stratene doklady..no nervy... :ha:

Tak to potom nemozes ist nikam mimo SR.Ani s rodinou.
Staručka šunčička
Obrázok užívateľa
Donaifel
VIP 2007
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Str Aug 24, 2005 8:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Kris » Str Aug 30, 2006 3:25 pm

donaifel píše:
Kris píše:
Dopi píše:
TomAnt píše:Paci sa mi myslienka jazda po CZ - SK. Uz menej sa mi paci to Chorvatsko, lepsie povedane, vobec :ho:

Moje řeč, když se vymyslí pěkná trasa u nás, tak je to lepší než trmácet se do Chorvatska, zvlášť pro nás, co nemáme v autě klímu. V Čechách i na Slovensku je mnoho krásných míst a při putování zažijeme určitě víc zábavy, než při válení se u moře. :dance :daz :nazdravi ....


Hlavne sme cely cas doma...ked sa nieco prihodi ..v podstate to vies riesit lahko..ries hocico v zahranici..vadnu mazdu..choru frajerku..uraz...stratene doklady..no nervy... :ha:

Tak to potom nemozes ist nikam mimo SR.Ani s rodinou.


Ale mozes..akurat s tym rozdielom ze ked nieco prdne ..tak cakaju 4 ludia....takto sa daco stane, budeme vsetci cakat..ci by ti pripadalo ok, ze by ti praskla poloos, .tak by sme ta s tym nechali niekde v Obersdorfe lebo co nas do toho? Potom by si nas akoze dohanal? :skler
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Donaifel » Str Aug 30, 2006 3:29 pm

Kris píše:
donaifel píše:
Kris píše:
Dopi píše:
TomAnt píše:Paci sa mi myslienka jazda po CZ - SK. Uz menej sa mi paci to Chorvatsko, lepsie povedane, vobec :ho:

Moje řeč, když se vymyslí pěkná trasa u nás, tak je to lepší než trmácet se do Chorvatska, zvlášť pro nás, co nemáme v autě klímu. V Čechách i na Slovensku je mnoho krásných míst a při putování zažijeme určitě víc zábavy, než při válení se u moře. :dance :daz :nazdravi ....


Hlavne sme cely cas doma...ked sa nieco prihodi ..v podstate to vies riesit lahko..ries hocico v zahranici..vadnu mazdu..choru frajerku..uraz...stratene doklady..no nervy... :ha:

Tak to potom nemozes ist nikam mimo SR.Ani s rodinou.


Ale mozes..akurat s tym rozdielom ze ked nieco prdne ..tak cakaju 4 ludia....takto sa daco stane, budeme vsetci cakat..ci by ti pripadalo ok, ze by ti praskla poloos, .tak by sme ta s tym nechali niekde v Obersdorfe lebo co nas do toho? Potom by si nas akoze dohanal? :skler

A to si este nebol autom niekde na dovolenke vo dvojici? Tam ta kto caka. To riziko,ze to prdne auto je vzdy.
To mozem povedat,ze nepojdem 140kmh po dialnici, lebo nahodou dostanem defekt a prekotim sa.....
Staručka šunčička
Obrázok užívateľa
Donaifel
VIP 2007
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Str Aug 24, 2005 8:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Kris » Str Aug 30, 2006 3:42 pm

donaifel píše:
Kris píše:
donaifel píše:
Kris píše:
Dopi píše:
TomAnt píše:Paci sa mi myslienka jazda po CZ - SK. Uz menej sa mi paci to Chorvatsko, lepsie povedane, vobec :ho:

Moje řeč, když se vymyslí pěkná trasa u nás, tak je to lepší než trmácet se do Chorvatska, zvlášť pro nás, co nemáme v autě klímu. V Čechách i na Slovensku je mnoho krásných míst a při putování zažijeme určitě víc zábavy, než při válení se u moře. :dance :daz :nazdravi ....


Hlavne sme cely cas doma...ked sa nieco prihodi ..v podstate to vies riesit lahko..ries hocico v zahranici..vadnu mazdu..choru frajerku..uraz...stratene doklady..no nervy... :ha:

Tak to potom nemozes ist nikam mimo SR.Ani s rodinou.


Ale mozes..akurat s tym rozdielom ze ked nieco prdne ..tak cakaju 4 ludia....takto sa daco stane, budeme vsetci cakat..ci by ti pripadalo ok, ze by ti praskla poloos, .tak by sme ta s tym nechali niekde v Obersdorfe lebo co nas do toho? Potom by si nas akoze dohanal? :skler

A to si este nebol autom niekde na dovolenke vo dvojici? Tam ta kto caka. To riziko,ze to prdne auto je vzdy.
To mozem povedat,ze nepojdem 140kmh po dialnici, lebo nahodou dostanem defekt a prekotim sa.....


Ja neriesim ze to riziko existuje, to je v poriadku...iba hovorim ze odstranovanie takejto komplikacie je ovela jednoduchsie v CZ a SR ako hocikde inde v EU, pre lepsie ceny, nepritomnost jazykovej bariery, tym padom rychlejsie zriesenie problemu, blizkost domova a tym padom z toho celeho mensie komplikovanie vyletu pre spolucestujucich.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Doktor » Str Aug 30, 2006 4:52 pm

Kris píše:
Hlavne sme cely cas doma...ked sa nieco prihodi ..v podstate to vies riesit lahko..ries hocico v zahranici..vadnu mazdu..choru frajerku..uraz...stratene doklady..no nervy... :ha:


Kto sa boji, nesmie do lesa.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod PePa » Str Aug 30, 2006 5:00 pm

Osobne nie som ani proti Croatii, ale na spolocnu jazdu by bolo asi lepsie asi SK a CZ.
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Kris » Str Aug 30, 2006 5:05 pm

Doktor píše:
Kris píše:
Hlavne sme cely cas doma...ked sa nieco prihodi ..v podstate to vies riesit lahko..ries hocico v zahranici..vadnu mazdu..choru frajerku..uraz...stratene doklady..no nervy... :ha:


Kto sa boji, nesmie do lesa.



To nema nic so strachom..je to cisto pragmaticke...lacnejsie a bezpecnejsie..a myslim ze prave preto lebo to nie je tak narocne tak sa viac ludi prida...terigat sa po Europe a po CZ-SK je radovy rozdiel co sa tyka km...mne sa neche terigat sa po Europe s tak velkou skupinou ludi..CZ-SK je akurat taka dobra miera...EU spravim radsej s Ivou sam.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Doktor » Str Aug 30, 2006 5:07 pm

Kris píše:To nema nic so strachom..je to cisto pragmaticke...lacnejsie a bezpecnejsie..a myslim ze prave pret olebo to nie je tak narocne tka sa viac ludi prida...terigat sa po Europe a po CZ-SK je radovy rozdiel co sa tyka km...men sa neche terigat sa po Europes s tak velkou skupinou ludi..CZ-SK je akurat taka dobra miera...EU spravim radsej s Ivou sam.


To mal byt vtip, ty pragmatiku, nieco v mojom podvedomi mi hovori, ze takto stravene volno je pre mna moc organizovane a asi ucast odrieknem. A este mam pocit, ze bol napad v 2007 planovat EMM...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Kris » Str Aug 30, 2006 5:09 pm

Doktor píše:
Kris píše:To nema nic so strachom..je to cisto pragmaticke...lacnejsie a bezpecnejsie..a myslim ze prave pret olebo to nie je tak narocne tka sa viac ludi prida...terigat sa po Europe a po CZ-SK je radovy rozdiel co sa tyka km...men sa neche terigat sa po Europes s tak velkou skupinou ludi..CZ-SK je akurat taka dobra miera...EU spravim radsej s Ivou sam.


To mal byt vtip, ty pragmatiku, nieco v mojom podvedomi mi hovori, ze takto stravene volno je pre mna moc organizovane a asi ucast odrieknem. A este mam pocit, ze bol napad v 2007 planovat EMM...



Nevadi...ani tento vylet sa nemusi udiat vlastne..v mazdaklube radi planujeme len tak pre radost ..co na tom ze sa to nestane.. :chacha
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Michal 4WS » Str Aug 30, 2006 7:01 pm

Pekne sa to tu rozbehlo ... ! :spik2 Predseda už robí aj program :mrk
Navrhoval by som teda okruh po Slovensku a Morave. Napr. takto : Odjazd z BA, pokračovanie do Brna, potom niekde na Olomouc, dalej na Valašské Meziříčí niekde cez sever Slovenska popod Tatry . Potom do Košíc a zase juhom Slovenska (cesta môže ísť aj cez Banskú Bystricu :spik2 ) a späť do BA
4o poviete na toto ..... :hura
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Kris » Str Aug 30, 2006 7:13 pm

Michal 4WS píše:Pekne sa to tu rozbehlo ... ! :spik2 Predseda už robí aj program :mrk
Navrhoval by som teda okruh po Slovensku a Morave. Napr. takto : Odjazd z BA, pokračovanie do Brna, potom niekde na Olomouc, dalej na Valašské Meziříčí niekde cez sever Slovenska popod Tatry . Potom do Košíc a zase juhom Slovenska (cesta môže ísť aj cez Banskú Bystricu :spik2 ) a späť do BA
4o poviete na toto ..... :hura


Malo byt vyvazene CZ-SK..tvoj navrh mi taky vobec nepripada.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Dopi » Str Aug 30, 2006 7:33 pm

Michal 4WS píše:Pekne sa to tu rozbehlo ... ! :spik2 Predseda už robí aj program :mrk
Navrhoval by som teda okruh po Slovensku a Morave. Napr. takto : Odjazd z BA, pokračovanie do Brna, potom niekde na Olomouc, dalej na Valašské Meziříčí niekde cez sever Slovenska popod Tatry . Potom do Košíc a zase juhom Slovenska (cesta môže ísť aj cez Banskú Bystricu :spik2 ) a späť do BA
4o poviete na toto ..... :hura

Cesta by měla být naplánovaná hlavně taková, aby na ní bylo něco k vidění a ne abychom jen honili kilometry po dálnicích, bez ohledu na to, jetli je to na "našem nebo na vašem". Mám první tip na prohlídku: Moravský kras, resp. Macocha. Měla tam být vyjížďka ze srazu v Brně, který se nakonec nekonal, tak by se to mohlo napravit.
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda * Jar, Leto, Jesen, Zima * 2006

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron