Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Piestany 2006

O Mazda zrazoch v roku 2006.

Poslaťod Weiny » Uto Aug 01, 2006 9:40 pm

Maco222 píše:Ja mam za 250,- tak preco by som si ho nedal :)

Jak je možné tedy že můj formula 0W-30 stojí 500 kč a tvůj hustý olej jen 300kč? Teď už jsem úplně v háji, myslel jsem že řídký olej motoru neškodí a teď čtu že do závodních aut je lepší dávat husté oleje... Ale já nemám závodní auto, i když se možná snažím aby tak vypadalo (Luke potvrdí že je to spíš pohodový kočár :o) ), mám pocit že pro mé rychlé krátké starty s popojížďkami jen cca 2 km denně bude lepší olej řidší, co myslíte?
Obrázok užívateľa
Weiny
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Str Júl 07, 2004 2:21 pm

Poslaťod Maco222 » Uto Aug 01, 2006 9:42 pm

Weiny píše:
Maco222 píše:Ja mam za 250,- tak preco by som si ho nedal :)

Jak je možné tedy že můj formula 0W-30 stojí 500 kč a tvůj hustý olej jen 300kč? Teď už jsem úplně v háji, myslel jsem že řídký olej motoru neškodí a teď čtu že do závodních aut je lepší dávat husté oleje... Ale já nemám závodní auto, i když se možná snažím aby tak vypadalo (Luke potvrdí že je to spíš pohodový kočár :o) ), mám pocit že pro mé rychlé krátké starty s popojížďkami jen cca 2 km denně bude lepší olej řidší, co myslíte?

No on normalne stoji cca 1.000,- Sk, tak ale zas mame aj ludi na spravnom mieste..
A ked jazdis kratke trate, podla mna je lepsie redsi olej, nech ti to lepsie maze, kym nie je motor zohriaty, to ja jazdim stale do cerveneho a olej je rozstriekany po celom motore tak je lepsi pre mna osobne ten olej co davam..
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Zoran » Uto Aug 01, 2006 9:53 pm

Maco222 píše:Ja mam za 250,- tak preco by som si ho nedal :)
to si mi mal povedat skor, dnes som akurat kupil TXT v rovnakej cene ale kedze je hento specialitka tak ma to v podstate mrzi....
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Maco222 » Uto Aug 01, 2006 10:01 pm

Zoran píše:
Maco222 píše:Ja mam za 250,- tak preco by som si ho nedal :)
to si mi mal povedat skor, dnes som akurat kupil TXT v rovnakej cene ale kedze je hento specialitka tak ma to v podstate mrzi....

Nie je stale.. ja cakam asi tyzden uz a snad v piatok bude.. jeden kontakt mam 250, druhy 400.. aj tak dobre..
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod peager » Str Aug 02, 2006 8:15 am

Michal 4WS píše:
Enzo píše:Heh. Ale nedal ma z vas dole nikto. Ani 100 konova primera Bobe. A o rok ma dole nedas urcite. :lol

Škoda že sme nešli spolu !!! 8-)
skoda,ze som nemohol prist,ten sprint by som si dal aj ja .... hm :roll
626 coupe 2.0i 16V r.v91
ne,ze by na tom nejak zalezalo,ale ano ....
Obrázok užívateľa
peager
Prispievateľ
 
Príspevky: 240
Registrovaný: Ned Apr 02, 2006 11:43 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dabel » Str Aug 02, 2006 9:23 am

Weiny píše:mám pocit že pro mé rychlé krátké starty s popojížďkami jen cca 2 km denně bude lepší olej řidší, co myslíte?

Urcite mas pravdu. Pri studenom motore je to 0W vhodnejsie ako 10W. Ale pri extremnom style jazdy (a extremne vysokych teplotach) si zase "horne" 60 zachovava lepsie vlastnosti ako 30. 10W-60 mi raz dali v Mazde na leto, pozoroval som podobne efekty ako Maestro Dottore: kludnejsi chod, lepsie islo do otacok auto (samozrejme nebol to zdaleka taky skok ako pri dekarb). Kazdopadne na zimu sa tam vratil 5W-40 a uz tam ostal celorocne. Do Hondy teraz davam Castrol Formula RS 0W-40 - na cely rok v pohode :lol
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Weiny » Str Aug 02, 2006 9:41 am

Díky Dabel, uklidnil jsi mě, takže pro extrém závodníky 10W-60 a pro nás páprdy co chcem dopřát autu něco extra ale moc neřádíme Castrol Formula 0W 30-40.
I tak je to pětikilo za litr dost :cry
Právě mi to pošta dovezla.
Čusky
Obrázok užívateľa
Weiny
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Str Júl 07, 2004 2:21 pm

Poslaťod Maco222 » Str Aug 02, 2006 9:52 am

No na oleji alebo vseobecne na naplniach do auta sa setrit neoplati, a dobry olej je zaklad zivotnosti motora..
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Weiny » Str Aug 02, 2006 10:00 am

Když už tě mám na drátě (ostatně ty jsi tam furt :spik2 ), už jsi plnil vodu v chladiči? Mám tam takovou zelenou kaši od výrobce, neubyla ani trocha za ty tři roky co Mazdula žije a netuším jak ji tam dlouho nechat. A olej v servu taky asi vydrží hodně dlouho co?
Obrázok užívateľa
Weiny
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Str Júl 07, 2004 2:21 pm

Poslaťod Maco222 » Str Aug 02, 2006 10:06 am

Weiny píše:Když už tě mám na drátě (ostatně ty jsi tam furt :spik2 ), už jsi plnil vodu v chladiči? Mám tam takovou zelenou kaši od výrobce, neubyla ani trocha za ty tři roky co Mazdula žije a netuším jak ji tam dlouho nechat. A olej v servu taky asi vydrží hodně dlouho co?

No olej v serve ja menim kazde 2 roky, oni su 2 typy, zeleny a cerveny, ja mam v aute cerveny, aj od vyroby aj teraz.. davam Castrol..
A vodu v chladici, to mas myslim ze jedno moze tam byt stale, ale ja si ju menim kazdy rok, kedze nemrznuce zmesy su dost agresivne, tak po zime to huste vypustim a zriedim a pred zimou dam zas nove.. ale to je na tebe..
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Weiny » Str Aug 02, 2006 10:07 am

Jezkovi voči ty se s ním mazlíš, zbývá ti ještě i čas na drahou polovičku? :lol :lol :lol
Obrázok užívateľa
Weiny
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Str Júl 07, 2004 2:21 pm

Poslaťod Maco222 » Str Aug 02, 2006 10:09 am

Weiny píše:Jezkovi voči ty se s ním mazlíš, zbývá ti ještě i čas na drahou polovičku? :lol :lol :lol

Na koho? :)
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Weiny » Str Aug 02, 2006 10:11 am

Maco222 píše:
Weiny píše:Jezkovi voči ty se s ním mazlíš, zbývá ti ještě i čas na drahou polovičku? :lol :lol :lol

Na koho? :)

Tak to bylo drsné! :o:
Máme štěstí že to tu nečte 8-)
Moja už dávno ví že autu vše, jí tak třetinu :lol
Ale už se smířila, co jí taky zbývá...
Dnes tu končím, jedem na Lešnou, kam jsem onehdá lákal Dabela... Na zviřátka.
Akorát je kosa jak v Rusku. Když jsem dřel v práci bylo 34°C, teď chci jít do přírody a pomalu abych vytáhl podzimní bundu. O deštníku nemluvím.. Počasí je ale ocas...
Obrázok užívateľa
Weiny
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Str Júl 07, 2004 2:21 pm

Poslaťod Maco222 » Str Aug 02, 2006 10:39 am

Weiny píše:
Maco222 píše:
Weiny píše:Jezkovi voči ty se s ním mazlíš, zbývá ti ještě i čas na drahou polovičku? :lol :lol :lol

Na koho? :)

Tak to bylo drsné! :o:
Máme štěstí že to tu nečte 8-)
Moja už dávno ví že autu vše, jí tak třetinu :lol
Ale už se smířila, co jí taky zbývá...
Dnes tu končím, jedem na Lešnou, kam jsem onehdá lákal Dabela... Na zviřátka.
Akorát je kosa jak v Rusku. Když jsem dřel v práci bylo 34°C, teď chci jít do přírody a pomalu abych vytáhl podzimní bundu. O deštníku nemluvím.. Počasí je ale ocas...

No ju moc auta nejako neberu, ale co ine jej ostava.. uz raz trcala so mnou v garazi do rana :)
Ja som tento rok dovolenku uplne vypustil, vsak o tom sme sa bavili preco :(
Tak nech ti to tam vide a si spokojny :)
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Bootleg » Str Aug 02, 2006 5:10 pm

Ohladom chladiacej kvapaliny, Weiny, prvykrat ti staci vymenit po 5 rokoch, potom kazde dva roky. Pouzivaj Castrol Antifreeze, je dost dobra, ried v pomere 50:50 (s destilovanou vodou), tak to ma bod mrznutia -38 C priblizne. Na leto netreba vypustat a este viac riedit, Castrol Antifreeze ma totiz velmi dobre korozivzdorne vlastnosti, chrani ti kanaliky pred hrdzou, takisto pred usadzovanim roznych kalov na stenach chladiaceho systemu.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mazda * Jar, Leto, Jesen, Zima * 2006

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť