Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Pohovorme o palivách

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Re: Pohovorme o palivách

Poslaťod kayman » Pon Júl 23, 2012 3:59 pm

podobne aj ja. aj keď pri mojom nájazde tých 8€ na plnú nádrž až tak necítim v peňaženke :P
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod jozopovazan » Pon Júl 23, 2012 4:19 pm

so vsetkou uctou, ale o pocitoch v penazenke ta tema nieje,
ma tych 8 euro vplyv na spotrebu?
a ci za tych 8 ecok nekupis viac obyc. benzinu, ako usetris na spotrebe. (neverim ze kvalitnejsi benzin menej nici auto)
jozopovazan
Pisateľ
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Pia Júl 31, 2009 11:57 am

Poslaťod kayman » Pon Júl 23, 2012 5:11 pm

spotrebu ešte neviem porovnať lebo som to začal len teraz sledovať, preto som sa aj pýtal či niekto nevie čo sa reálne zmenou názvu zmenilo :)

ja verím tomu, že taký benzín autu (aspoň občas) prospeje. či naozaj sa bude ťažko dokazovať aj jeden názor aj druhý.
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod potkan » Uto Aug 14, 2012 9:09 pm

oktanove cislo neudava kvalitu benzinu, ale vyjadruje odolnost voci detonacnemu spalovaniu, neznamena to 98% benzin. existuju benziny s vyssim oktanovym cislom ako 100, letecky kerosin ma tusim okolo 110, LPG ma okolo 120. do motora patri take palivo, ake predpisuje vyrobca. vacsina motorov nema problem usposobit predstih aktualnemu palivu, takyto motor potom z dovodu optimalnejsieho spalovania moze mat s benzinom s vyssim okt. cislom mierne lepsiu spotrebu, vyzaduje to aby motor ma knock senzor, co myslim motory serie Fx od mazdy nemaju. vysokooktanove cislo ma vyrazny vyznam pri modernych motoroch s priamym vstrekovanim, mnohe tieto motory dokazu vo valci vrstvit palivo iba pri pouzivani benzinu 98+ a pri pouziti klasickej 95ky funguju s homogennou zmesou, co znamena vyznamne vyssiu spotrebu.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Bandee » Str Nov 05, 2014 4:59 pm

Peacemaker píše:Už niekoľkokrát som počul rozhovor pumpárov a vodičov cistern, kde sa v podstate vyjadrovali v zmysle, že je jedno, či človek tankuje na Shell, Slovnaft, alebo Metro, lebo že je to všetko jeden a ten istý druh paliva. Slovnafťácky. Nechcelo sa mi tomu moc veriť a tak som volal jednému známemu, ktorý robil na cisterne a on mi toto tiež potvrdil. Že chodieval brávať palivá do Slovnaftu pre Slovnafťácke pumpy a aj pre Shellky. Jediný, kto si vraj vozil svoje palivá boli OMV, ale počul, že vraj už aj oni berú zo Slovnaftu. Tak neviem.



Robím v Slovnafte, môžem potvrdiť, že je to pravda.
Iba biozložku mieša Slovnaft podľa požiadavky zákazníka, aditíva si pridáva zákazník (napr vodič od Shell po natankovaní u nás nenechá tam ani fľaštičky od aditív!!! musí ich vrátiť shell!!)
:jo
Mazda 6 Saloon 2.2 D Skyactive AT 175 HP (GJ) (SoulRed)
Obrázok užívateľa
Bandee
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Jún 08, 2014 10:56 am
Bydlisko: Gabčíkovo
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod erokube » Sob Dec 05, 2015 10:45 am

tak ja tankujem v rakusku :D
snad je tam kvalitne palivo..
erokube
Pisateľ
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Pia Júl 01, 2011 7:00 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Predchádzajúci

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť