Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Důležité! Cestovní pojištění a EMM

O Mazda zrazoch v roku 2005.

Důležité! Cestovní pojištění a EMM

Poslaťod Black » Štv Máj 26, 2005 8:53 am

Vážení přátelé a přítelkyně,kdo pojede na EMM a nemá cestovní připojištění,tak si zadělává na průšvih,protože v případě potřeby lékařského ošetření na Slovensku a případného převozu do ČR či jiných zemí si zaplatí veškeré léčebné výlohy a to může být mastné. Bude lepší si ho sjednat,ať máte klid kdyby se něco stalo.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Krenštík » Štv Máj 26, 2005 9:12 am

Ja myslim ze na slovensku plati nejaka dohoda, a osetrit by te v nutnych pripadech meli bez problemu.

a kdyz te tak te soupnem za hranice a taqm ti zavolame ceskou sanitku :ho:
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Black » Štv Máj 26, 2005 9:24 am

Krenštík píše:Ja myslim ze na slovensku plati nejaka dohoda, a osetrit by te v nutnych pripadech meli bez problemu.

a kdyz te tak te soupnem za hranice a taqm ti zavolame ceskou sanitku :ho:

Musím tě zklamat,ale dohoda neplatí žádná :buuu: ,já si také myslela,že dohoda existuje,ale není,klidně si to někde ověř a zjistíš to stejné.Slováci u nás ošetření pokud nemají cestovní pojištění platí celé ze svého a to se může prodražit a někdy by jsi ten převoz na hranice nemusel přežít a tak to berte jako doporučení,jak mít za pár korun jistotu a klid.Já to teď s hrůzou zjistila a pojedu si ho sjednat,fakt mě to za ten risk nestojí :nene .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Máj 26, 2005 9:27 am

V nejhorším přetáhnete tělo za hranici :o)
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Lubos1 » Štv Máj 26, 2005 9:31 am

Staci ist do Vasej zdravotnej poistovne a vypytat si formular E111, v tom pripade budete mat zakladne osetrenie za takych istych podmienok ako obcania toho statu EU, v ktorom sa nachadzate.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Štv Máj 26, 2005 9:31 am

Nestras tu prosim ta ludi. Neviem ako vy, ale my ako civilizovana krajina, clen EU mame toto vramci celej EU vyriesenie nasim zdravotnym poistenim, vsetko co treba je nejake priblble tlacivo z poistovne kde som poisteny. Absolutne nie je pravda ze ked sa mi v CR nieco stane tak si to pekne zacvakam zo svojho... To je taky blud ze az...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Štv Máj 26, 2005 9:38 am

TomAnt píše:Nestras tu prosim ta ludi. Neviem ako vy, ale my ako civilizovana krajina, clen EU mame toto vramci celej EU vyriesenie nasim zdravotnym poistenim, vsetko co treba je nejake priblble tlacivo z poistovne kde som poisteny. Absolutne nie je pravda ze ked sa mi v CR nieco stane tak si to pekne zacvakam zo svojho... To je taky blud ze az...

Tome lidi nestraším,ale v pojišťovně dělám a navíc mamka dělá v nemocnici a kamarád dělá v cestovce,tak ví také ,jinak nepíšu,že vás neošetří,to není pravda,ošetření vám poskytnuto bude,ale všechno zaplatíte ze svého,žádná dohoda neexistuje,to je mylný názor,však si to ověřte,já to mám ověřeno z více zdrojů a já to pojištění mít budu,za to mě těch ušetřených 20 Kč za den nestojí,tak zle na tom nejsem.Tome a pokud budeš v ČR a nebudeš mít pojištění léčebných výloh,tak vše budeš platit ze svého a nemíchej to prosím s EU,protože s tím to nemá nic společného.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Máj 26, 2005 9:48 am

TomAnt píše:Nestras tu prosim ta ludi. Neviem ako vy, ale my ako civilizovana krajina, clen EU mame toto vramci celej EU vyriesenie nasim zdravotnym poistenim, vsetko co treba je nejake priblble tlacivo z poistovne kde som poisteny. Absolutne nie je pravda ze ked sa mi v CR nieco stane tak si to pekne zacvakam zo svojho... To je taky blud ze az...

Souhlas, nedavno jsem to probiral se slecnou z pojistovny, u ktere jsem pojisten (HZP) a ta me ujistila, ze vse, co clovek potrebuje, je mezinarodni EU pojistovaci karta, kterou by meli mit uz vsichni obcane. (obvykle takova plastova "kreditka") Tyka se zakladniho osetreni...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Štv Máj 26, 2005 9:48 am

No tak u nas to funguje tak, ze vezmes to tlacivo co pisal Lubos1 a je. Co sa tyka mna, ja mam poistenie na VISA karte, takze ja to vobec neriesim, je mi jedno kam idem...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Máj 26, 2005 9:50 am

... a kdybyste to tělo táhli přes čáru, musíte tvrdit, že ještě dýchá, jinak budete podezřelí z pašování orgánů.. :o)
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod majki » Štv Máj 26, 2005 9:55 am

Black píše:
TomAnt píše:Nestras tu prosim ta ludi. Neviem ako vy, ale my ako civilizovana krajina, clen EU mame toto vramci celej EU vyriesenie nasim zdravotnym poistenim, vsetko co treba je nejake priblble tlacivo z poistovne kde som poisteny. Absolutne nie je pravda ze ked sa mi v CR nieco stane tak si to pekne zacvakam zo svojho... To je taky blud ze az...

Tome lidi nestraším,ale v pojišťovně dělám a navíc mamka dělá v nemocnici a kamarád dělá v cestovce,tak ví také ,jinak nepíšu,že vás neošetří,to není pravda,ošetření vám poskytnuto bude,ale všechno zaplatíte ze svého,žádná dohoda neexistuje,to je mylný názor,však si to ověřte,já to mám ověřeno z více zdrojů a já to pojištění mít budu,za to mě těch ušetřených 20 Kč za den nestojí,tak zle na tom nejsem.Tome a pokud budeš v ČR a nebudeš mít pojištění léčebných výloh,tak vše budeš platit ze svého a nemíchej to prosím s EU,protože s tím to nemá nic společného.

Ale do prdele uz dost. To, ze v TV se rozbehla afera ohledne problemu s Belgickou nemocnici, to je holt chyba nemocnice a ne pojistovny. Pochybuju, ze by mi slecna v HZP lhala, kdyz by z toho mela nejakych par drobaku...zakladni lecebne vylohy mas proste free, kdyz to bude nadstandardni, tak uz calujes...chci jen rict, ze verim, ze se nic zlyho nikomu nestane a vsecko bude bez problemu...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Black » Štv Máj 26, 2005 9:56 am

majki píše:
TomAnt píše:Nestras tu prosim ta ludi. Neviem ako vy, ale my ako civilizovana krajina, clen EU mame toto vramci celej EU vyriesenie nasim zdravotnym poistenim, vsetko co treba je nejake priblble tlacivo z poistovne kde som poisteny. Absolutne nie je pravda ze ked sa mi v CR nieco stane tak si to pekne zacvakam zo svojho... To je taky blud ze az...

Souhlas, nedavno jsem to probiral se slecnou z pojistovny, u ktere jsem pojisten (HZP) a ta me ujistila, ze vse, co clovek potrebuje, je mezinarodni EU pojistovaci karta, kterou by meli mit uz vsichni obcane. (obvykle takova plastova "kreditka") Tyka se zakladniho osetreni...

Podívej já to sem píšu jako doporučení a ať se každý zařídí dle svého. Já to mám ze tří zdrojů a to z pojišťovny,nemocnice a cestovní kanceláře a to si myslím je dost zdrojů,nikoho tady nenutím,ale je dobré ho mít.Ošetří vás všude,ale pak to zaplatíte pokud to cestovní pojištění nebudete mít. Mamka vystavuje účty v nemocnici cizincům,kteří nemájí cestovní pojištění a věřte,že Slováků,kteří si to ošetření platí hotově je hodně,on asi každy spoléhá na EU a proto musí nemocnice vymáhat obrovské částky po nepojištěných cizincích.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dej-f » Štv Máj 26, 2005 10:02 am

OZP pojišťovna EU karty vydává, ale do měsíce. Já už ji mám, takže je pravda taka i taká.
bez podpisu - anonym
Obrázok užívateľa
dej-f
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Uto Dec 28, 2004 10:25 pm
Bydlisko: Ostrava / doma

Poslaťod Black » Štv Máj 26, 2005 10:04 am

TomAnt píše:No tak u nas to funguje tak, ze vezmes to tlacivo co pisal Lubos1 a je. Co sa tyka mna, ja mam poistenie na VISA karte, takze ja to vobec neriesim, je mi jedno kam idem...

Já mám zlatou Visa kartu a to pojištění tam bohužel nemám,prostě nám ho nedali,ale jinak je to super věc a je to bez problémů a člověk nemusí na nic myslet,když je to pojištění v rámci platební karty :) .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Máj 26, 2005 10:10 am

Black píše:Podívej já to sem píšu jako doporučení a ať se každý zařídí dle svého. Já to mám ze tří zdrojů a to z pojišťovny,nemocnice a cestovní kanceláře a to si myslím je dost zdrojů,nikoho tady nenutím,ale je dobré ho mít.Ošetří vás všude,ale pak to zaplatíte pokud to cestovní pojištění nebudete mít. Mamka vystavuje účty v nemocnici cizincům,kteří nemájí cestovní pojištění a věřte,že Slováků,kteří si to ošetření platí hotově je hodně,on asi každy spoléhá na EU a proto musí nemocnice vymáhat obrovské částky po nepojištěných cizincích.

Z mailu od HZP:
Vážený pane Pezda,
zasílám Vám Vámi vyžádané informace ohledně standardního pojištění v zahraničí:
Pojištění léčebných výloh se vztahuje na:
- ambulantní lékařské ošetření (nad 500 Kč, klienti HZP bez spoluúčasti),
- lékařem předepsané léky a obvazový materiál,
- akutní zubní ošetření k zamezení bolesti (až do výše 10 000 Kč),
- hospitalizaci včetně lékařských výkonů,
- dopravu do výše uvedeného léčebného zařízení,
- pobyt blízké osoby, je-li hospitalizace delší než 7 dní (maximálně do 10 dnů),
- převoz nemocného do ČR,
- repatriaci (v případě úmrtí transport ostatků do ČR).

Je možné si taktéž připlatit za nadstandardní pojištění, ve Vašem případě za cenu 10,- Kč/den, minimálně však částka za 3 dny pobytu.


Black, já neznevažuju tady to, co píšeš. Jen chci poukázat na to, že dnešní pojišťovny prostě fungují i ve prospěch klienta. A pokud někdo potřebuje nadstandard, tak ať si ho zaplatí...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Ďalší

Späť na Mazda * Jar, Leto, Jesen, Zima * 2005

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť