Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Valtické vinné trhy

O Mazda zrazoch v roku 2005.

Valtické vinné trhy

Poslaťod Luke.cz » Sob Apr 16, 2005 2:58 pm

Zvu tímto všechny příznivce vína na Valtické Vinné Trhy, které se uskuteční ve dnech 6-8.5. v jízdárně Valtického zámku.

Z propagačních materiálů k VVT:
Mimořádný zájem vinařů z tuzemska i ze zahraničí o každoroční májovou přehlídku vína na Valtických vinných trzích je nejlepším ukazatelem této nejstarší a nejprestižnější výstavy v ČR.
Valtické vinné trhy se konají v různých podobách již od poloviny 19. století. Z historických dokladů máme záznam z roku 1855, fotografie z roku 1902, ale také záznam o 1290 vzorcích, vystavovaných v roce 1909 a návštěvě 3800 osob při vstupném 5,- Kčs v roce 1932.

Počet všech vystavených vín je celkem 831 vín – z toho: z České republiky je celkem 639 vín,
z jiných vinařských zemí je celkem 192 vín, nejvíce ze Španělska 98 vín a z Rakouska 51 vín. Zastoupeny jsou taktéž vína z Rumunska, Argentiny, Austrálie, Bulharska a Francie.
VOLVO V70 Momentum D5, 2007
VOLVO S60 SUmmum D5, 2004
Obrázok užívateľa
Luke.cz
Luke.CZ
Luke.CZ
 
Príspevky: 1664
Registrovaný: Ned Aug 29, 2004 12:30 pm
Bydlisko: Valtice

Poslaťod Black » Sob Apr 16, 2005 11:19 pm

Luku jestli tam bude víno z vinice Šobes,tak přijedu :jo .Zjisti mě prosím jestli tam víno z té vinice bude.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Apr 18, 2005 8:52 am

Black píše:Luku jestli tam bude víno z vinice Šobes,tak přijedu :jo .Zjisti mě prosím jestli tam víno z té vinice bude.


:shock Dobrá vína ze Znovina? :tlesk: :tleskam :vict Máme shodnou krevní skupinu!
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Kris » Pon Apr 18, 2005 9:18 am

Luke.cz píše:Zvu tímto všechny příznivce vína na Valtické Vinné Trhy, které se uskuteční ve dnech 6-8.5. v jízdárně Valtického zámku.

Z propagačních materiálů k VVT:
Mimořádný zájem vinařů z tuzemska i ze zahraničí o každoroční májovou přehlídku vína na Valtických vinných trzích je nejlepším ukazatelem této nejstarší a nejprestižnější výstavy v ČR.
Valtické vinné trhy se konají v různých podobách již od poloviny 19. století. Z historických dokladů máme záznam z roku 1855, fotografie z roku 1902, ale také záznam o 1290 vzorcích, vystavovaných v roce 1909 a návštěvě 3800 osob při vstupném 5,- Kčs v roce 1932.

Počet všech vystavených vín je celkem 831 vín – z toho: z České republiky je celkem 639 vín,
z jiných vinařských zemí je celkem 192 vín, nejvíce ze Španělska 98 vín a z Rakouska 51 vín. Zastoupeny jsou taktéž vína z Rumunska, Argentiny, Austrálie, Bulharska a Francie.


Tak to je asi najvychytenejsie vino v Cechach ze? Nieco ako Tokaj v Madarsku...alebo Pezinske vino na Slovensku...
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Gothic » Pon Apr 18, 2005 9:27 am

Hm, ta zahranicni vina zneji zajimave :o) Rozhodne zajimaveji, nez moravska...

Jen tak pro predstavu a ze zvedavosti - kolik maji vstupne? 5,- Kc asi ne, ze? :o) V tech Hruskach to bylo asi 200,-.

A jak to funguje? Chodis a kostujes co se ti libi?
I QUIT !
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod Black » Pon Apr 18, 2005 9:44 am

Gothic píše:Hm, ta zahranicni vina zneji zajimave :o) Rozhodne zajimaveji, nez moravska...

Jen tak pro predstavu a ze zvedavosti - kolik maji vstupne? 5,- Kc asi ne, ze? :o) V tech Hruskach to bylo asi 200,-.

A jak to funguje? Chodis a kostujes co se ti libi?

Nemohu napsat,že jsi patriot,to rozhodně ne. Nejlepší víno je z Moravy. Já si koupila víno z Argentiny a vůbec mě nekoštovalo,mělo takovou pachuť hlíny brrrrr,ale moravská vína mňam. Holt Gothicu to vy v Čechách,tak dobré víno nemáte :nene a proto nechceš moravská :jo :ho: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Black » Pon Apr 18, 2005 9:47 am

Pavel Rittich píše:
Black píše:Luku jestli tam bude víno z vinice Šobes,tak přijedu :jo .Zjisti mě prosím jestli tam víno z té vinice bude.


:shock Dobrá vína ze Znovina? :tlesk: :tleskam :vict Máme shodnou krevní skupinu!

Já víno z vinice Šobes :zerute: mám nejradši,jen je hrozná ta cena za toto vyjímečné víno,lahev u nás stojí 500Kč a více a seženeš ho jen ve vinné bance ach jo :( .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Luke.cz » Pon Apr 18, 2005 10:30 am

Je to nejprestižnější vístava vín v ČR, kterou pravidelně zahajuje ministr zemědělství.

Funguje to tak, že si koupíš vstupenku, popř signovanou skleničku a "stravenky" se kterýma se pak platí jednotlivé vzorky. Výstava je v bývalé jízdárně Valtického zámku, což je obrovská hala a po obvodu jsou stánky ve kterých jsou vína rozdělena podle odrůd. Podle chuti a katalogu se pak jen chodí mezi jednotlivými stánky a vybírá a ochutnává.
VOLVO V70 Momentum D5, 2007
VOLVO S60 SUmmum D5, 2004
Obrázok užívateľa
Luke.cz
Luke.CZ
Luke.CZ
 
Príspevky: 1664
Registrovaný: Ned Aug 29, 2004 12:30 pm
Bydlisko: Valtice

Poslaťod Black » Pon Apr 18, 2005 10:55 am

Luke.cz píše:Je to nejprestižnější vístava vín v ČR, kterou pravidelně zahajuje ministr zemědělství.

Funguje to tak, že si koupíš vstupenku, popř signovanou skleničku a "stravenky" se kterýma se pak platí jednotlivé vzorky. Výstava je v bývalé jízdárně Valtického zámku, což je obrovská hala a po obvodu jsou stánky ve kterých jsou vína rozdělena podle odrůd. Podle chuti a katalogu se pak jen chodí mezi jednotlivými stánky a vybírá a ochutnává.

Dají se tam vína i koupit? A co ten Šobes? Bude tam?
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Gothic » Pon Apr 18, 2005 12:09 pm

Black píše:
Gothic píše:Hm, ta zahranicni vina zneji zajimave :o) Rozhodne zajimaveji, nez moravska...

Jen tak pro predstavu a ze zvedavosti - kolik maji vstupne? 5,- Kc asi ne, ze? :o) V tech Hruskach to bylo asi 200,-.

A jak to funguje? Chodis a kostujes co se ti libi?

Nemohu napsat,že jsi patriot,to rozhodně ne. Nejlepší víno je z Moravy. Já si koupila víno z Argentiny a vůbec mě nekoštovalo,mělo takovou pachuť hlíny brrrrr,ale moravská vína mňam. Holt Gothicu to vy v Čechách,tak dobré víno nemáte :nene a proto nechceš moravská :jo :ho: .


Jsem cokoli, ale ROZHODNE NEJSEM PATRIOT A VLASTENEC !

Ptam se, neb moravska vina maji moc kyselinek na muj vkus.

Luke: Dik, tak to funguje stejne jako v Hruskach. Jen tam nebyl ministr :o)
I QUIT !
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod Luke.cz » Pon Apr 18, 2005 12:11 pm

Black píše:Dají se tam vína i koupit? A co ten Šobes? Bude tam?


co tam je se nedozvím, nemám katalog, ten bude k dispozici az na výstave. Vina se pochopitelne koupit daji.
VOLVO V70 Momentum D5, 2007
VOLVO S60 SUmmum D5, 2004
Obrázok užívateľa
Luke.cz
Luke.CZ
Luke.CZ
 
Príspevky: 1664
Registrovaný: Ned Aug 29, 2004 12:30 pm
Bydlisko: Valtice

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Apr 18, 2005 3:20 pm

Black píše: mám nejradši,jen je hrozná ta cena za toto vyjímečné víno,lahev u nás stojí 500Kč a více a seženeš ho jen ve vinné bance ach jo :( .


Je to hodně O.T. ale jestli Tě to opravdu zajímá, tak za levnej peníz se dá najmout privátní vinný trezorek v jejich sklepě v Šatově a vína doporučená k archivaci pak levně koupíš v roce lahvování. Za pět let se můžeš kochat vědomím, že máš ve svém vlastním trezorku opravdové skvosty. Mrkni se na http://www.znovin.cz/article.asp?nArtic ... nguageID=1
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Gothic » Pon Apr 18, 2005 4:05 pm

Taky OT.

Ale pokud nejsi znalec vina, tak je to prinejlepsim pouha snobarna.

Navic, archivni vina vetsinou nijak skvele nechutnaji a ne-znalec je proste nedokaze ocenit.
I QUIT !
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod Black » Pon Apr 18, 2005 11:05 pm

Gothic píše:Taky OT.

Ale pokud nejsi znalec vina, tak je to prinejlepsim pouha snobarna.

Navic, archivni vina vetsinou nijak skvele nechutnaji a ne-znalec je proste nedokaze ocenit.

Tak mě to nadchlo moc a asi ten snob budu,protože o tom začínám vážně uvažovat,ale budu tam mít pouze víno z vinice Šobes,jejky vždyť já jsem rasista i na vína.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Apr 20, 2005 8:07 am

Gothic píše:Taky OT.

Ale pokud nejsi znalec vina, tak je to prinejlepsim pouha snobarna.

Navic, archivni vina vetsinou nijak skvele nechutnaji a ne-znalec je proste nedokaze ocenit.


Já bych to tak drasticky neviděl. Ve Znovíně jsem se 3x účastnil řízené degustace a i jako úplný amatér bych si vybral co mi chutná. Katalogová cena jejich vín z poslední sklizně (těch co bych si vybral podle své chuti) není vysoká, připočítám pětistovku za ten trezorek, pár lahvinek nevypiju, nechám tam ležet a napřesrok přikoupím další. Za pár let budu mít velice příjemný archiv právě toho, co chutná mě. Jediný zádrhel pro mne je odběr: Lidi si to jezdí vypít přímo tam do jejich sklepa, ale pro řidiče to nepřichází v úvahu. Black to má pár kilometrů. Já kdybych si udělal výlet na Brněnsko, navštívil dva zámky, stavil se na oběd atd, tak budu archivní víno povalovat půl dne v kufru auta a to není nejlepší zacházení. Známý si to nechává posílat domů tak po šesti lahvičkách a prý to funguje, ale já s tím žádnou zkušenost nemám.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Ďalší

Späť na Mazda * Jar, Leto, Jesen, Zima * 2005

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť