Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Predni svetla na GDcko

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Predni svetla na GDcko

Poslaťod Gothic » Uto Aug 31, 2004 3:57 pm

Zdravim. Tak jsem v noci bohuzel zjistil, ze potkavacky temer nesviti....teda sviti, ale spis pro kocku...doslova i obrazne :) Nemate nekdo podobnou zkusenost? Nebo aspon potuchy cim to muze byt? Ze by parabola? Diky.
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod Honza » Uto Aug 31, 2004 4:16 pm

Taky mám ten pocit že nesvítí nic moc..Seřízený je ale mám dobře..Snad jestli není unavený vlákno v žárovce..A nebo se to člověku zdá,protože naproti tomu dálkový svítí dost dobře..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Gothic » Uto Aug 31, 2004 4:23 pm

No to je fakt, rozdil mezi dalkam a potkavackama je fakt znacny.... Ale stejne, i normalni starsi Zigul snad sviti lip :) Sice je fakt, ze levy svetlo je trochu vys, ale jen o trochu a jen proto, ze pri serizovani mu byl urvan sroubek... ale ze by to svitilo az tak blbe? A pravy taky nic moc. A to jsou zarovky relativne novy... Hm.
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod George » Uto Aug 31, 2004 11:59 pm

Gothic píše:No to je fakt, rozdil mezi dalkam a potkavackama je fakt znacny.... Ale stejne, i normalni starsi Zigul snad sviti lip :) Sice je fakt, ze levy svetlo je trochu vys, ale jen o trochu a jen proto, ze pri serizovani mu byl urvan sroubek... ale ze by to svitilo az tak blbe? A pravy taky nic moc. A to jsou zarovky relativne novy... Hm.

Všeobecně je známo že GD svítí dobře na dálku (svítí všechny čtyři žárovky) ale na tlumený svítí blbě. Nic se ti nezdá.Je to tak. Jediný možnosti jak to zpravit je, že si buď koupíš jiný auto a nebo si koupíš žárovky který mají +50% na svítivosti.Ać se to nezdá tak tyhle žárovky dokážou hodně pomoc a stojí okolo 350 kč/pár (H4 - dvouvlákna)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Str Sep 01, 2004 9:35 am

Tak neviem. Moja GD svieti jak drak, priblizne ako moje GFko s H7ckami ziarovkami. Ale fakt neviem, ci ma teraz silnejsie alebo obycajne ziarovky. Ked som ju daval tatkovi, boli tam Silverstarky, ale fakt neviem, ci ich uz tatko menil alebo nie. Kazdopadne zovseobecnenie "GD svietia slabo" by som nerobil.
Napr. Primera '93, ktoru som mal medzi GD a GF svietila ovela slabsie (H4) ako obe Mazdy
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod George » Str Sep 01, 2004 8:30 pm

No nevím. Gd s normálníma žárovkama na blízko prostě nesvítí dobře! Ale možná sem jen moc náročnej – kdo ví.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Štv Sep 02, 2004 7:50 pm

George píše:No nevím. Gd s normálníma žárovkama na blízko prostě nesvítí dobře! Ale možná sem jen moc náročnej – kdo ví.

No ja tam mam (diky tomu, zeto je amer. verze) ty amer. zarovky HB1 a sviti mi to jak das...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Gothic » Pia Sep 03, 2004 7:56 am

Hm, tak jsem vcera vymenil zarovky............a nic. Sviti to furt divne....nebo se mi to fakt jen zda.
Otazka - existuje nejaky roztok, kterym se daji zevnitr vyplachnout lampy? Pry je mam dost spinave.
Diky.
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť