Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda CX-30 vŕzgajúca / hrkotajúca palubná doska

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda CX-30 vŕzgajúca / hrkotajúca palubná doska

Poslaťod Vladar » Uto Feb 08, 2022 9:09 am

Dobrý deň,

máte prosím skúsenosť s vŕzgajúcou palubnou doskou na mazde CX30, resp. viete mi poradiť ako problém odstrániť? V novembri minulý rok som kúpil novú mazdu cx30. Prvé týždne bolo všetko v poriadku, ale od januára mi začína pri prejazde nerovnosťami niečo vŕzgať/hrkotať v pravej časti palubnej dosky. Hrkotanie je najsilnejšie počas doby kým sa nezohreje motor a interiér. Po cca 20 km je hrkotanie oveľa nižšie, takmer až žiadne. Predpokladám, že to môže súvisieť s chladom v týchto mesiacoch a pravdepodobne niektoré plasty pod palubnou doskou sú citlivé na zimu, resp. tam možno chýbajú nejaké podložky. Taktiež pri prudšom odbočení sa mi pravdepodobne v prednom pravom stĺpiku pohybuje nejaký uvoľnený kúsok železnej súčiastky, ktorý sa posúva a naráža na iný kov. Pri bežnom odbočovaní je všetko v poriadku. Chystám sa s tým do servisu aby sa na to pozreli, ale obávam sa, že keď prídem s vyhriatym autom, tak hrkotajúce plasty "zmäknú" a nebude nič počuť. Uvítam Vaše skúsenosti a názory na tento problém. Ďakujem.
Vladar
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Feb 07, 2022 11:24 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť