Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 - vypadky xenonov

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 - vypadky xenonov

Poslaťod TRULY » Štv Mar 20, 2014 6:15 pm

Zdarvim.
Nieco som už čítal na na nete, tak sa chcem spýtať ohladom vypadavania svetlometov. Teda zrejme je niečo v neporiadku so samotným štarterom svetla. Svetla su nastavene tak, že sa zapnu same aj ked su vypnute. Xenon lavy naskočí na 99% ale ten pravý vkuse vypadáva. Niekedy ho stačí vypnut zapnut, inokedy vypnut cele auto, a niekedy sa proste nezapne vôbec.

Napadá vas nieč?
Je štarter sučastou svetla?
+ pomohlo by zrušiť automaticke zapínanie-? spravím to len cez diagnostiku§?
TRULY
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon Dec 02, 2013 3:15 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Pia Mar 21, 2014 2:20 pm

Zkus vyměnit výbojku. Mně to dělalo taky, taky bylo podezření na startér, ale vyměnila se výbojka a byl klid. Dělalo mi to na předchozí M6 z roku 2003. Na současné mám trvalé svícení a výbojky stále původní a ještě slušně svítí, ikdyž už by pomohla jejich výměna.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TRULY » Sob Mar 22, 2014 4:42 pm

je tam nejaka specialna? Meni sa to tazko?
TRULY
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon Dec 02, 2013 3:15 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Sob Mar 22, 2014 7:00 pm

Jestli se nepletu, tak typ výbojky je D2S a výměnu bych nechal na servise. Osobně jsem to řešil v servise, tak nevím, jak je to náročné.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť