Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

brzdový kotouč

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

brzdový kotouč

Poslaťod Lily » Štv Sep 09, 2004 1:53 pm

Chci se zeptat, při brždění se mi auto "cuká" ze strany na stranu, jsou cítit vibrace i ve volantu, je to nepříjemný pocit. Když pustím volant tak to zabrdí, aniž by mi to auto odlítlo někam mimo do strany, tak si myslím, že geometrie to nebude ale je cítit to cukání. To budou asi v háji brzdové kotouče, že ano? Jestli se zkroutily nebo co :? Jenže v posledních dnech to při brzdění při větších rychlostech (cca 80km/h) začalo pořádně hučet. Tak se chci zeptat jestli to ještě nějakou dobu vydrží a jestli tím nic neriskuji? Díky předem za rady :wink:
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod Šola » Štv Sep 09, 2004 1:59 pm

Záleží na tom jak moc jsou skroucený :? Třeba by to ještě šlo stočit(záleží na tlouštce kotoučů) 8) Nebo je máš prasklé,protože jsou už moc slabé(opotřebené).Jestli máš kotouče chlazené,tak můžou být sjeté až na doraz-čili na žebrování(taky jsem to už viděl) :lol:
Obrázok užívateľa
Šola
Pisateľ
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Pon Aug 30, 2004 9:22 am
Bydlisko: Trutnov

Poslaťod matrix26 » Štv Sep 09, 2004 2:00 pm

Lily toho tam může být víc, od sjetých destiček ty bych omrkl první, zvlněnékotouče, satčili by srovnat na soustruhu ale musí mít určitou tlouštku . lepší je dát asi novýa le ta cena.
ex Mazda 626 GE r.v. 1994.0i 16V HB slonová kost
ex Mazda 626 GF r.v. 1998 2,0i 16V HB modrá met.
(ex Opel frontera 2.5TDS r.v. 1998 uprava OFF červená)
ex Mazda 626 GF2 r.v. 2001 2,0 i 16V stříbrná met.
Mazda Tribute EP r.v. 2001 2,0 16V stříbrná met.
Obrázok užívateľa
matrix26
Prispievateľ
 
Príspevky: 461
Registrovaný: Uto Mar 16, 2004 2:00 am
Bydlisko: Uh. Hradiště

Poslaťod Lily » Štv Sep 09, 2004 3:12 pm

Šola: kotoučené chlazené určitě nemám. A jak to vypadá, když jsou prasklé? To už by ale na nich nešlo jezdit ne?

matrix26: destičky to nejsou, ty jsou v pohodě, to vím. Koutouče byly trochu jeté už v únoru, proto jsem to odhadovala na to, že mi říkají definitivně sbohem. Mám za to, že je budu muset vyměnit a samozřejmě i ty destičky. Prý když se dávají nové kotouče, měly by se dát i nové destičky. V jednom servise chtějí cca 3.500,- i s prací. A v Mazdě? Tam mi to spočítali na necelých 8.000,-Kč :lol:

Šlo mi hlavně o to, jestli to vydrží cestu na sraz a zpět, abych někde nezůstala po cestě :roll:
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod Šola » Štv Sep 09, 2004 4:07 pm

Na cestě určitě vyset nezůstaneš,když jsou prasklý jsou tam vidět drážky od středu ven.Když tam nebudou tak je ten kotouč křivý,tak je nech slíznout.Nové kotouče znamenají i nové destičky(samozřejmost) 8)
Obrázok užívateľa
Šola
Pisateľ
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Pon Aug 30, 2004 9:22 am
Bydlisko: Trutnov

Poslaťod Honza » Štv Sep 09, 2004 4:07 pm

Lily píše:Šola: kotoučené chlazené určitě nemám. A jak to vypadá, když jsou prasklé? To už by ale na nich nešlo jezdit ne?

matrix26: destičky to nejsou, ty jsou v pohodě, to vím. Koutouče byly trochu jeté už v únoru, proto jsem to odhadovala na to, že mi říkají definitivně sbohem. Mám za to, že je budu muset vyměnit a samozřejmě i ty destičky. Prý když se dávají nové kotouče, měly by se dát i nové destičky. V jednom servise chtějí cca 3.500,- i s prací. A v Mazdě? Tam mi to spočítali na necelých 8.000,-Kč :lol:

Šlo mi hlavně o to, jestli to vydrží cestu na sraz a zpět, abych někde nezůstala po cestě :roll:


Kotouče chlazené určitě máš..ty vepředu jistě..Taky jsem hned po koupi musel měnit přední i s destičkama,protože jeden byl prasklej..strašně to mlátilo a navíc to při tom bouchání neustále zapínalo abs..Cena byla taky kolem 3.500,-..Hlavně nic nenechávej soustružit a podobný hovadiny..to se snad dělalo za krále klacka na škodovkách,ale pokud je kotouč tak vyhřátej že se zkroutí,tak patří vyhodit..
Každopádně já bych ho nechal vyměnit co nejdřív a nikam bych s tím nejel..ale do srazu to už asi nestihneš,tak hodně štěstí.. :wink:
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Lily » Štv Sep 09, 2004 4:20 pm

tak je mám teda chlazený a nevím o tom :oops: To jste mě moc nepotěšili, spíše vystrašili. Ale snad to dojede tam a zpět :roll:
Samozřejmě je nechám vyhodit a dám nové. Jakékoliv úpravy by stejně bylo asi jen dočasné řešení. Ale do srazu to opravdu nestihnu :x
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod matrix26 » Pia Sep 10, 2004 6:31 am

Chlazené poznáš tak že mají uprostřed mezeru a v ní takové žebrování. každopádně když destičky víš jaký jsou tak ty kotouče teda vyyměn. Jostojí to tak 2500 jeden plus práce a destičky cca 3500 jedna strana. v mazdě. no v mazdě t daí nějaký orig. jinde třeba nějaký polský tak co je lepší když jezdíš rychle raději bych bral Mazdu na brzdy a řízení.
ex Mazda 626 GE r.v. 1994.0i 16V HB slonová kost
ex Mazda 626 GF r.v. 1998 2,0i 16V HB modrá met.
(ex Opel frontera 2.5TDS r.v. 1998 uprava OFF červená)
ex Mazda 626 GF2 r.v. 2001 2,0 i 16V stříbrná met.
Mazda Tribute EP r.v. 2001 2,0 16V stříbrná met.
Obrázok užívateľa
matrix26
Prispievateľ
 
Príspevky: 461
Registrovaný: Uto Mar 16, 2004 2:00 am
Bydlisko: Uh. Hradiště

Poslaťod Lily » Pia Sep 10, 2004 9:59 am

jo, jo, jezdím řekněme svižně a hodně brzdím, ale popravdě řečeno teď jsem tam měla kotouče i destičky z Mazdy , ale jak brzdí to je hrůza. Přece jenom tohle auto není malý fiatek a když ho pořádně rozpohybuju tak chci, aby mě taky zastavilo a nemělo brzdnou dráhu jak rozjetý kamion. Zkusím druhovýrobu a uvidím. Horší už to snad ani nemůže být :roll:
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod Šola » Pia Sep 10, 2004 5:06 pm

To je fakt.... :P Já bych potřeboval brzdy z Porschete 911GT
Obrázok užívateľa
Šola
Pisateľ
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Pon Aug 30, 2004 9:22 am
Bydlisko: Trutnov

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron