Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Koupe mazda 626Ge a nake dotazy.

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Koupe mazda 626Ge a nake dotazy.

Poslaťod Proky » Str Sep 08, 2004 8:56 am

Zdarvim vsechny priznivce.

Vcera jsem zakoupil mazdu 626 GE r.v. 92 2.0i 16v vse v elektrice.

Mam par dotazu, pri vymene zarovicek pod ovladaci mlhovek je nuten rozebirat palubovku? Nebo to jde lehce vycvaknout a vyndat.

Dale jesem se chtel zeptat, pri dnesnim chladnejsim rane, jsem mel mazdu zahratou na provozni teplotu behem 3 minut, i pri bezne jizde se mi dost casto spoustel ventilator. Je to normalni, nebo muze byt zasekly termostat?
Proky
 

Poslaťod Proky » Str Sep 08, 2004 8:59 am

ma to i klimatizaci, a chladic klimatizace je pred chladicem motoru, mozna i to je duvod casteho spousteni, ale to je asi divne.
Proky
 

Poslaťod Bootleg » Str Sep 08, 2004 9:03 am

Vymena ziarovky v tlacidle hmloviek je vec torchu komplikovanejsia, je potrebne dat dolu cely cierny panel, pricom musis dat dole bocnu cast, cast spod volantu a stredovu cast spod rucnej brzdy. Potom odsrubujes hlavny cierny panel s tlacidlami (tie sruby musis hladat) a potom jednoducho vytiahnes panel von, ale pozor, este stale su napojene kable k tlacidlam. Potom si najdi svoje tlacidlo, odpoj kabel a zhora a zdola su take uchyty, tie stisni a vysun tlacidlo smerom k tebe. Nakoniec najdes ziarovku naboku tlacidla, no ta ziarovka je velmi mala a dostanes ju iba v Mazde. Mam ich zopar, mozem doniest na zraz, ak sa tam chystas.

Ohladom teploty, kde ukazuje rucicka na teplomeri chladiacej kvapaliny? Moze to byt termostat, ale asi to skor bude chladic, ktory je mozno upchaty a nedokaze odvadzat dostatocne mnozstvo tepla. :?:

Este ohladom tlacidla, mozno to vyberies aj bez rozoberania panelu, ked vopchas dva velmi tenke a pevne ploche srubovaky nad a pod tlacidlo a stlacis ich smerok k sebe a zaroven tahas von. Mozno to pojde, nikdy som to neskusal, nechcel som poskodit panel. :wink:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Proky » Str Sep 08, 2004 9:18 am

Dnes rano, pred cestou do prace jsem to zkousel, vyndat podarilo se mi sejmout krytku, videl jsem ty dva cvoky, taky jsem premisel. ze by to slo kousek vytahnout, nesvtit mi asi 2.

Teplota je kousicek za pulku, jen me udivila ta rychlost jak tam vystoupala. Pak se drzi stale stejne.

Koukal jsem na fridex je celkem cisty, takze chladic bude snad ok.

Tech cidel teplot je asi vic, kdyby byl otevreny jen maly okruh, bez chladice, tak je to v mziku prehraty. dle toho soudim, ze termostat bude ok.
Vody je take dost.

Ted jsem zjistil ,ze naky dobrak mi urval antena, ktera je v zadnim blatniku, je asi elektricka:o(( Mam GLX vybavu. Dalsi prace.

Dalsi zavada, nestehuje se okenko u spolujezdce, zadna snaha ani jednim tlacitkem jak u ridice tak u spolujezdce.
Proky
 

Poslaťod matrix26 » Str Sep 08, 2004 10:05 am

To Steve - no nějakou 2 ks bych si vzal když je vemeš na sraz. nesvítí mi pravá starna, tlačítko okna a ostř. světel.

To Proky - jak psal steve jde to tak vytáhnout, odděláš krytku tlačítku apak to vytáhneš nahoře a dole jsou ty cvoky takže je musíš nadzvednout a vytáhnout celé tlačítko. Jo ta teplota celkm nastoupá rychle ale pak se z pulkou ukazatele ustálí a je stále setjná, a pak dle klimy a teploty to spíná a vypíná vent. dokonce i kdž dojedeš a zastavíš.
ex Mazda 626 GE r.v. 1994.0i 16V HB slonová kost
ex Mazda 626 GF r.v. 1998 2,0i 16V HB modrá met.
(ex Opel frontera 2.5TDS r.v. 1998 uprava OFF červená)
ex Mazda 626 GF2 r.v. 2001 2,0 i 16V stříbrná met.
Mazda Tribute EP r.v. 2001 2,0 16V stříbrná met.
Obrázok užívateľa
matrix26
Prispievateľ
 
Príspevky: 461
Registrovaný: Uto Mar 16, 2004 2:00 am
Bydlisko: Uh. Hradiště

Poslaťod Proky » Str Sep 08, 2004 10:16 am

Ano asi tak.
Tak zatim diky.
Proky
 

Poslaťod Bootleg » Str Sep 08, 2004 12:14 pm

matrix26: bohuzial, uz nie som na mieste, kde mam diely a o 30 min vyrazam na cestu, takze zo ziaroviek asi nic.. ved uvidime na mieste.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť