Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Spojazdnenie klimy...

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Spojazdnenie klimy...

Poslaťod mirec1xxx » Pia Júl 02, 2004 11:19 am

Zdravim vsetkych,
chcel by som sa poradit ako postupovat pri spojazdneni klimatizacie.
Nedavno som kupil 323 S 1.8, 84kw, rv 1/96, 113 000km, a klimatizacia sa mi zda ze skoro vobec nechladi. Po zapnuti, sa rozbehne kompresor,(citit to aj tym ze na volnobehu trosicku klesnu otacky), ale po prejdeni par km(10-15 min.) to pri vent. naplno+vnut. cirkulacii ani omylom nefuka vzduch s teplotou nizsou ako 25 C. Najskor by asi v prvom kroku pomohla vymena naplne R134a spojena s kontrolou netesnosti. Kedze ani ta napln nieje najlacnejsia, neviete ci predavaju spray, s ktorym by som to vedel zistit este s touto starou naplnou(ak tam teda este nejaka je :-))) ) Ak by som zohnal ten spray a po nastriekani celeho chladiaceho traktu v ktorom cirkuluje chlad. napln zistil ze nic neunika, dal by som to servisu na doplnenie+finalne skontrolovanie netesnosti.
Po mechanickej aj elektrickej stranke sa mi zda ze klimoska funguje.
Neviete mi takisto poradit aj seriozny servis na klimy, s ktorym mate dobre skusenosti???
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Hosť » Pia Júl 02, 2004 11:41 am

v servisu kde doplnují auta, ti předtím než tam začnou plnit chladivo R134 ti to naplní vduchem zda to těsní a neuniká helium sondou ti projdou celý trakt, kondenzátor a pak teprve ti naplní chladivo. celá procedura stojí od 750-1200 kč dle servisu. nezkoušej tam ale u někoho dát chladivo do ledničky, tomu chzbí olej který maže kompresor a přijdeš o něj a nový přijde na 30000kč.
Hosť
 

Poslaťod mirec1xxx » Pia Júl 02, 2004 11:59 am

Neboj sa niesom blondak, aby som tam rval napln z chladnicky.
Jednak na to nemam ani potrebne vybavenie, a ani taky srandista niesom...
Skusim to teda v servise.
Ak ma niekdo skusenosti bud v Blave alebo v okoli dajte mi pls.
vediet kde mi to seriozne vedia skontrolovat a vymenit.

PS: Autopalace bude asi az posledna varianta...
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod mirec1xxx » Pia Júl 02, 2004 12:01 pm

Ak som sa predchadzajucim prispevkom dotkol niekoho, ktoreho farba
ochlpenia hlavy je blond farby, tak sa mu tymto vopred ospravedlnujem...
:-))
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Pia Júl 02, 2004 5:32 pm

Ak by sem nakukol Rudo alias MazTech, ten by Ti urcite poradil. Skusim sa s nim cez vikend spojit a pripadne Ti dam nanho kontakt.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod mirec1xxx » Pia Júl 02, 2004 9:53 pm

Diky moc, to by bolo super. Tak teda budem cakat...
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod xMiso » Uto Júl 27, 2004 2:35 pm

mirec1xxx píše:Diky moc, to by bolo super. Tak teda budem cakat...



Cafte!
ja mam presne ten isty problem.
Dozvedeli ste sa nieco viac?

Ď

Miso
xMiso
 

Poslaťod marianko » Uto Júl 27, 2004 2:58 pm

mozno sa ti stalo ze tam nemas chladiacu zmes.mozes to skusit tak ze tam kde sa klima naplnuje je taky ventil ktory ma bud modru alebo ciernu farbu.skus trosku a opatrne zatlacit ten ventil a ked tam nebude silny tlak tak tam, nemas alebo mas malo "freonu".podla mna bude chyba na 95%tam .ak nie tak mi zavolaj mam kamarata v blave v petrzalke ktory ti to spravi.0905 237 898
marianko
Opytovateľ
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto Júl 27, 2004 2:26 pm
Bydlisko: velky meder

Poslaťod matrix26 » Uto Júl 27, 2004 6:02 pm

pokud cítíš že po zapnutí klimy to zpomal motor tak jede kompresor Ok, Kdyby tam nebyla vůbec žádná nápln tak to ani nesepne kompresor je tam vpředu nějaký čidlo pod tou bakulou nebo kde. budeš tam mít asi málo náplně. Pod 10% to už nechladí jen jede ale vzduch tak max 20C. takže doplnit u někoho max cena tak kolem 1000Kč vč. kontroly těsnosti a ost.
ex Mazda 626 GE r.v. 1994.0i 16V HB slonová kost
ex Mazda 626 GF r.v. 1998 2,0i 16V HB modrá met.
(ex Opel frontera 2.5TDS r.v. 1998 uprava OFF červená)
ex Mazda 626 GF2 r.v. 2001 2,0 i 16V stříbrná met.
Mazda Tribute EP r.v. 2001 2,0 16V stříbrná met.
Obrázok užívateľa
matrix26
Prispievateľ
 
Príspevky: 461
Registrovaný: Uto Mar 16, 2004 2:00 am
Bydlisko: Uh. Hradiště

Poslaťod Rudo, Mazda » Str Aug 18, 2004 10:48 am

Ahoj.Ak Ti to stále nefunguje,yavolaj mi na tel.0905262556.Len tak na okraj:ak tam máš originál Mazda klimu,t.z.že kompresor od Japonca,NESMIE sa doplnit do systému obyčajný olej .Prečo?To vieme my od Mazdy,tak ako Mikrosoft pozná zvláštnosti svojich programov.Obyčajný znamená používaný v klimatizáciách Eu,Fr,Ita,atd.autách.
Rudo, Mazda
 

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť