Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

valvoline maxlife

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

valvoline maxlife

Poslaťod misko42 » Str Okt 03, 2007 8:24 am

pred par mesiacmi som v mrkacke menil olej, mal som tam predtym Shell Helix 10w 40, teraz som tam dal na radu steve Valvoline MaxLife tiez 10w 40 a musim povedat ze je to lepsie. Mam s nim uz najazdene vyse 3000 km, a ziadny ubytok oleja, a olej ma aj peknu farbu taku tuuu "olejovu" s tym shellom som mal po takejto dobe uz nieco spapkane asi tak do pol rysky,a olej mal uz taku ciernu farbu... a podstatna vec ze ten Valvoline je o polovicu lacnejsi ako ten Shell... takze vdaka STEVE :palec :drunk

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod TomAnt » Str Okt 03, 2007 3:44 pm

Moja otazka:

Co je lepsie, ked motor zacina byt v motore cierny po case, alebo je stale rovnaky pekny cistucky, napriek tomu ze predtym byval iny olej cierny?

Poprosim seriozne odpovede aj s vysvetlenim...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Str Okt 03, 2007 5:00 pm

Misko, som rad, ze je to OK. My ho ideme o par dni naliat do Pajera 2.5 TD, tak uvidime.

Tom, oba extremy nie su dobre, ten olej sa zafarbuje, len to nieje az tak vidno ako v pripade prepaleneho oleja. Neznamena to, ze svoje funkcie neplni minimalne tak, alebo lepsie, ako olej, ktory "ma byt" cierny. :) Mimo to, tento olej bol vyvijany specialne pre starsie motory, ked das do noveho auta novy olej, tiez nieje po 3tis km cierny ako uhol. :wink
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť