Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kia vs. Mazda

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Kia vs. Mazda

Poslaťod Joseph » Pia Sep 21, 2007 1:54 pm

Rozhodol som sa skoncovat so znackou mazda a chcel by som zamenit mazdu za Kiu. Je to domaca znacka a pozdava sa mi od nich model Ceed, pocul uz niekto pouzitelne informacie o tomto aute?

Ake ma plusy a minusy?

Na co si treba dat pozor?

Kazda informacia stoji za pozornost.
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod dabel » Pia Sep 21, 2007 1:57 pm

Ceed je super auto, chybu Jozko nespravis. Az na ten malinko opajcovany design (zboku Mazda3), ale inak jej nie je moc co vytknut - a to nedokazali ani extremne zaujati nemecki novinari ;) . Ak by som kupoval auto v tej triede, bol by Ceed u mna VELMI vysoko na zozname kandidatov.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Pia Sep 21, 2007 2:02 pm

U mna tiez. Hlavne sa mi pozdava ta 7 rocna zaruka, aj ked je mi jasne, ze z vacsej casti je to marketing, ale aj tak...
Jozko, kludne by som siel do toho.

Jo, este sa mi osobne moc nepozdavala cena, sa mi zdala dost vysoko nasadena, ale to uz je individualna zalezitost...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Rainbow » Pia Sep 21, 2007 5:31 pm

Mne tiez nukali Ceed. Ale muselo by to byt na leasing. Tak som radsej kupil staru Mazdu v hotovosti a este mi ostalo :)
Ta 7-rocna zaruka ma vtedy zaujala, ale jej podmienky som necital. Urcite to pred kupou urob, aby si sa potom nedivil.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod mosat1 » Pia Sep 21, 2007 6:55 pm

No vyzera to na skvele auticko. Takze suhlasim s predchadzajucimi nazormi, ze to je rozumna volba.
Mazda 6 GG, 2.0, 2003
mosat1
Prispievateľ
 
Príspevky: 344
Registrovaný: Štv Sep 13, 2007 9:45 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Kris » Pia Sep 21, 2007 7:17 pm

Je to stale nizsia trieda... mat pokrcene kolena a nedostatocne ergonomicke sedenie cestou hore dole SR a blizkom okoli by ma uz nebavilo...xedos 6 je stara rozoga ale stale ma lepsie sedenie..
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Zuzana » Sob Sep 22, 2007 7:56 am

tak teda chlapci :shock KIA cee´d je fakt dobre auticko, uz skoro 3 mesiace ho denno-denne prehanam po dialnici KE-PO a spat, je to benzin 1,6 a je v pohode :zerute:
Kris - vobec by si sa v nom nekrcil, za volantom mas pohodlie a mozes si nastavit sedadlo, ako chces, ja ho mam trosku vyssie a som ako na "trone"-tak mi to vy hovuje, takze nie nizsia trieda, ale povedzme ze ta stredna (ako je aj 323-stale patri do vozoveho parku)
Tomas - mas pravdu, cena je dost vysoka a ja "nadsadena", este treba v interieri vselico vylepsit, a hlavne mi chyba tempomatm snad casom...
Dabel - suhlasim, fakt dobre auto :jupi
Joseph - no neviem na co si mas dat pozor, je to "ine" auto ako mazda (ved ako inak?) na ceste skor stoji ake sedi (323 krasne sedela :jo )je to predsa len o cosi vyssie auto, ale inak pohoda, akurat ta cena...ale kazde auto s patricnou vybavou nieco stoji... :(
Obrázok užívateľa
Zuzana
VIP 2007
 
Príspevky: 1089
Registrovaný: Štv Aug 11, 2005 1:16 pm
Bydlisko: Košice

Poslaťod Kris » Sob Sep 22, 2007 10:30 am

Ja neteoretizujem..auto som chytil do ruky a pekne som ho prehnal po Bratislave. Tazko sa to presne definuje co je problem..kto raz jazdi na sedane, nepojde uz do favoritackeho levelu nech je akokolvek prespekulovany.
Je to asi super auto atd.atd.vsetko berem..ale ako vravim ked si zvyknes ze tvoj voz ma 4,5 metra..tak proste neprejdes na 3,5...tot moj postoj. :o:
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Doktor » Sob Sep 22, 2007 6:07 pm

Joseph píše: Je to domaca znacka


Jozko, hadam nie si z Koreje, to ze sa vyraba u Janka Slotu, neznamena, ze je slovenska..

Inak auto je OK, nebal by som sa ani dieselu.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Antitalent » Sob Sep 22, 2007 11:46 pm

O tom vozítku jsem slyšel a četl jen dobré. I se mi líbí. Je tu šance, že začnu výrobkům od KIA říkat "auto" :o)
Antitalent
Komunikátor
 
Príspevky: 680
Registrovaný: Ned Feb 18, 2007 12:55 am

Poslaťod Sedvo » Ned Sep 23, 2007 10:36 am

Nevím jak v SR,ale v ČR je cena více než konkurenceschopná, je to jedno z nejlevnějších aut ve své třídě. Asi bych volil naftu 1.6 85 kw. Pěkně táhne a celkově je to povedené auto.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod 323.Hans.626 » Ned Sep 23, 2007 1:09 pm

jako alternativu k tomuhle autu bych viděl Hyundai I30 (mají stejnou podvozkovou platformu i motory... jsou to vlastně dvojčata :ho: ) jináč já jsem slyšel též jen samou chválu... o to víc mě překvapily neslavné výsledky v anketě J.D. Power kde skončila Kia i Hyundai daleko za japonskou a evropskou konkurencí, tak nevím :o) Každopádně se mi to jeví jako zajímavá volba.
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod dabel » Ned Sep 23, 2007 6:08 pm

Hansi, Korejci na sebe makaju a este pred 5 rokmi by som Korejca rozhodne nekupil - teraz ale mam pocit, ze dobehli europsku konkurenciu.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod 323.Hans.626 » Uto Sep 25, 2007 11:32 am

dabel píše:Hansi, Korejci na sebe makaju a este pred 5 rokmi by som Korejca rozhodne nekupil - teraz ale mam pocit, ze dobehli europsku konkurenciu.

jj vo tom nepochybuju to je jasný, že korejec před 5-10 rokama je něco úplně jiného než dnes... mě se taky líbí a koupil bych si jej rozhodně radši než Hitlerwágen gruppe :ho: :ho: akorát povídám že ty výsledky jsou nějaký divný... že mě moc nepřesvědčily.
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Enzo » Štv Sep 27, 2007 11:29 pm

Jedine co by mi vadilo je asi krajina povodu. Ale su to asi len predsudky
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Ďalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť