Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nove brzdove kotuce

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Nove brzdove kotuce

Poslaťod Rurkar » Str Máj 23, 2007 3:07 pm

Caute vsetci scem sa pochvalit novymi kotucami,

Zacalo to tym ze sa mi ozyval duty zvuk od laveho predneho kolesa. Myslel som ze to budu dosticky a tak som si zadovazil nove a ked som vsetko porozoberal zistil som ze kotuc je na vrchu prasknuty.
Tak mi neostavalo nic ine iba kupit nove kotuce.

Kedze som mal zalusk na vrtanymi ktore som nezohnal tak som si povedal, ze by nebol az taky problem z normalnych vrtane spravit.


Urobil som si sablonu dohodol sa s kamosom co ma strojarsku firmu a pustil sa do vrtania na stojanovej vrtacke.
Zabralo to kopec casu ale myslim si ze vysledok je celkom fajn.


Nastal cas uz len najst si cas a kotuce pomenit.
Ten nastal minulu sobotu kedy som vsetko porozoberal a dokladne pocistil a to co bolo od hrdze aj pofarbil.



Precistil a prelestil som aj capiky strmena i kolicky na dosticky a dostalo to nielen vzhadovy efekt ale aj funkcny.


Obrázok
Auto ma ovela lepsiu zotrvacnost krasne brzdi a co je hlavne nehuci pri brzdeni...tak som zo sebou spokojny, ze som zase pre seba a moju mazdicku nieco spravil
:hura :hura :hura
Naposledy upravil Rurkar dňa Štv Máj 31, 2007 11:47 am, celkovo upravené 3
Obrázok užívateľa
Rurkar
Pisateľ
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia Sep 08, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Strážske

Poslaťod Enzo » Str Máj 23, 2007 3:20 pm

Si mohol kupit kotuce OMP a boli by vrtane aj drazkove hned od vyroby. A stali cca 6800 Sk. Mam ich na aute.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Enzo » Str Máj 23, 2007 3:35 pm

kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod yano » Str Máj 23, 2007 5:34 pm

Enzo píše:http://www.autodoplnky.cz/picture/shop/ ... _small.jpg


Tiez dost dobra znacka[/img]


hmm na 2.0 V6 maju tiez? ja som zhanal par mesiacov dozadu a vzdy to bolo OK mame, a nakoniec sorry nemame.

inak gratulujem, ak sa tesis ;-) Ale neviem, akosi by som tomu sam neveril ze navrtat povodne seriove kotuce, predsa len pri tak zivotne dolezitom komponente by som si nedovolil sahat do cohokolvek takto. nehovoriac ze ak nahodou budes mat nedajboze nehodu, co si na to povedia v poistovni.
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod Rurkar » Str Máj 23, 2007 7:35 pm

yano píše:
Enzo píše:http://www.autodoplnky.cz/picture/shop/ ... _small.jpg


Tiez dost dobra znacka[/img]


hmm na 2.0 V6 maju tiez? ja som zhanal par mesiacov dozadu a vzdy to bolo OK mame, a nakoniec sorry nemame.

inak gratulujem, ak sa tesis ;-) Ale neviem, akosi by som tomu sam neveril ze navrtat povodne seriove kotuce, predsa len pri tak zivotne dolezitom komponente by som si nedovolil sahat do cohokolvek takto. nehovoriac ze ak nahodou budes mat nedajboze nehodu, co si na to povedia v poistovni.


no neviem ale ako strojar s tym problem nemam..nemyslim ze otvor o priemer 3,8mm na ploche medzery medzi rebrami je az taka zataz na samotnu strukturu kotuca..
Inac tie co ponukaju na stranke akym postupom podla teba boli spravene...jednoducho odliate, vyfrezovane zarovnane hrany a potom vrtane...to je to iste.

mozem to hodit prepocitat cez program a to budu zaujimave vysledky :mrk
Obrázok užívateľa
Rurkar
Pisateľ
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia Sep 08, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Strážske

Poslaťod Enzo » Str Máj 23, 2007 9:52 pm

Tu islo o to, ze klasicky neventilovany kotuc ma v sebe take prepazky. Dolezite je trafit sa medzi ne pri vrtani otvorov.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Ivan BA » Str Máj 23, 2007 9:55 pm

Hovorí sa, že perforácia materiálu sa robí aj na zvýšenie pevnosti - tzv. odľahčením materiálu.
Používa sa aj v lietadlách.
Každý to pozná na princípe toaletného papieru. Nikdy sa neodtrhne v odľahčenej časti :lol
Ale ja som len elektrikár a verím, že Ti to navŕtali OK a že to robil niekto skúsený.
Je to efektné a poškodenia by som sa nebál.
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod toudyy » Str Máj 23, 2007 10:12 pm

akoze zo zaciatku budu tie kotuce v pohode ale pockaj par tisic km. Taketo upravy za "par korun" som mal vzdy rad. Nech ti to sluzi
toudyy
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia Apr 06, 2007 5:06 pm

Poslaťod EDU » Str Máj 23, 2007 10:21 pm

tak su veci na svete ktore nepochopim, rotujuce teleso porusit jak po stranke strukturalnej celistvosti, vyvazenia a naviac tepelnym sokom pri trieskovom obrabani, .....

no tak toto si do toho programu napis... skus aj metodu konecnych prvkov alebo objemov, len nezabudni do simulacie pridat mierne nestandartne tepelne podmienku, nedokonale oddialenie standartnych strmenov a razy od beznych dier....

take preju jenom to nejlepsi...
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod pete » Str Máj 23, 2007 11:13 pm

mna by zaujimalo, akym sposobom sa kotuce po vrtani vyvazili?
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod Enzo » Štv Máj 24, 2007 8:09 am

Ked su vyvrtane rovnomerne v nejakej mustre, tak netreba nic vyvazovat.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod yano » Štv Máj 24, 2007 9:07 am

Enzo píše:Ked su vyvrtane rovnomerne v nejakej mustre, tak netreba nic vyvazovat.


to by ma zaujimalo ako dosiahnes taku presnost, ak som dobre videl on mal len nakreslene fixou kam sa ma vrtat...
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod Rurkar » Štv Máj 24, 2007 9:07 am

EDU píše:tak su veci na svete ktore nepochopim, rotujuce teleso porusit jak po stranke strukturalnej celistvosti, vyvazenia a naviac tepelnym sokom pri trieskovom obrabani, .....

no tak toto si do toho programu napis... skus aj metodu konecnych prvkov alebo objemov, len nezabudni do simulacie pridat mierne nestandartne tepelne podmienku, nedokonale oddialenie standartnych strmenov a razy od beznych dier....

take preju jenom to nejlepsi...



Diery boli vrtane v rovnakych pomeroch pod 1 stupnom oproti osi a boli postupne od stredu osi vyosovane na co som pouzil sablonu aby sadli do ventilacnych otvorov, a co sa tyka strukturalnych zmien neviem zeby sa pri trieskovom opracovani menila struktura materialu ked vrtanie je dokoncovaci proces obrabania materialu, vrtal som sam a pomalymi otackami ktore hoc by neviem ako chcel kotuc zohriat na zmenu struktury nedokazu.

Mozno sa to zda ako neviem aky zasah ale ja si to nemyslim. Chcel by som nasledne vydiet vyvazovat kotuc ako by sa to dalo spravit. Preto sa diery robia sumerne oproti osi, aby to potrebene nebolo. Necitim zeby mi to hadzalo alebo triaslo volantom.

Program ktorym to mozem dat spocitat je COSMOS, ked si najdem cas hodim to tam, na skole som prepocitaval odliatky a zvarovane konstrukcie pasovych podvozkov rypadiel a zeriavov tam sa uz dalo hovorit o pnutiach a strukturalnych zmenach dosledku uprav.
Naposledy upravil Rurkar dňa Štv Máj 24, 2007 9:19 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Rurkar
Pisateľ
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia Sep 08, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Strážske

Poslaťod Rurkar » Štv Máj 24, 2007 9:16 am

toudyy píše:akoze zo zaciatku budu tie kotuce v pohode ale pockaj par tisic km. Taketo upravy za "par korun" som mal vzdy rad. Nech ti to sluzi


Akoze udaj dovod,...co sa stane po par tisic km?..Nech sa daco dozviem nove?

Nemyslim ze som prave na styl ,,plyn - brzda´´ z toho som uz vyrastol, takym stylom by som znicil aj neviem ake super kotuce nemyslis?
Obrázok užívateľa
Rurkar
Pisateľ
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia Sep 08, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Strážske

Poslaťod Rurkar » Štv Máj 24, 2007 9:25 am

Presnost som urobil sablonou a to fixou som si uz len nastavil pre vrtanie.
Naposledy upravil Rurkar dňa Štv Máj 31, 2007 11:49 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Rurkar
Pisateľ
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia Sep 08, 2006 1:08 pm
Bydlisko: Strážske

Ďalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť