Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Novy olej pre V6

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Poslaťod Zoran » Str Mar 21, 2007 11:53 pm

Sedvo píše:OMV?
malinky regionalny hrac v ramci svetoveho trhu s ropnymi produktami...
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Sedvo » Štv Mar 22, 2007 10:12 am

Zoran píše:
Sedvo píše:OMV?
malinky regionalny hrac v ramci svetoveho trhu s ropnymi produktami...


To jo, ale kvalita a spol. by mě zajímalo. Kluci v práci si oleje od OMV vychvalují. Lejí to do všech aut a i zákazníci jsou spokojení.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Štv Mar 22, 2007 11:13 am

Zoran píše:
TomAnt píše:
Zoran píše:A mimochodom ked sa do toho hlbsie pozrieme PC je Bckovy produkt od Castrolu resp od BP... Asi tak ako Madit od Mollu...

Toto ma hlbsie zaujima, dodaj prosim linky, podklady, proste nieco na zaklade coho sa to tvrdenie zaklada... celkom by som si pocital, ake su vlastne na pozadi vztahy... Dik vopred...
http://en.wikipedia.org/wiki/British_Petroleum_Canada


BP retail operations disappeared from Canada in the early 1980s and replaced by Petro Canada outlets.

"BP maloobchodne operacie zmizli z Kanady v zaciatku 80tych rokov a boli nahradene filialkami petro canada.... - inac povedane nazvova vymena v ramci kralovskych firiem comonwealthu.


Zoran sorry, ale podla mna si to nie celkom pochopil. Mozno sa ale ja mylim...

Podla toho co citam sa proste BP stiahlo z trhu (nemohlo konkurovat?) a Petro Canada SKUPILO ich povodne cerpacky a pod...

Alebo inac, podla linky co si poslal, dovolim si spravit presnejsi preklad:

BP Canada began operations in 1948 and for many years was in retail operations until Petro-Canada emerged in 1975
BP Canada zacala posobit v roku 1948 a po dlhe roky posobila v maloobchode, az do prichodu Petro Canada v roku 1975.

BP retail operations disappeared from Canada in the early 1980s and replaced by Petro Canada outlets.
Maloobchodny predaj BP v Kanade bol ukonceny v ranych 80tych rokoch a bol nahradeny prevadzkami Petro Canada.

A co sa pise na strankach o Petro Canada?

http://en.wikipedia.org/wiki/Petro-Canada

Petro-Canada was founded as a Crown Corporation in 1975 by an act of Parliament. Most of the original Petro-Canada stations were British Petroleum Canada (BP Canada) dealers, and BP disappeared from the retail scene in Canada soon after. Later, Petro-Canada acquired the Canadian retail stations of Gulf and Fina.

Petro-Canada bola zalozena ako Kralovska Korporacia v roku 1975 zakonom schvalenym Parlamentom (mysli sa britsky parlament). Vacsina povodnych Petro-Canada cerpaciek boli BP Canada predajcovia, a BP opustilo trh coskoro na to. Neskor Petro-Canada nadobudla este cerpacky Gulf-u a Fina-y.

Toto je JEDINA zmienka o BP v celej wiki o Petro-Canada. Myslim si, ze ak by Petro-Canada bola nejaka odnoz BP, tak by tam o tom bola aspon zmienka.

Takisto na wiki o BP http://en.wikipedia.org/wiki/British_Petroleum nie je jedina zmienka o Petro-Canada

Mne to takto pripada ako klasicke vstupenie na trh inej firmy a nasledne skupenie konkurenata/ov (BP, Gulf, Fina), ktori neboli schopni/nechceli konkurovat.

Takto som to vycital ja... Nepoznam ale celu historiu... Mozno to bolo cele uplne inac... Kazdopadne, nepresvedcil si ma a teda pre vyrok "PC je Bckovy produkt od Castrolu resp od BP" to ako argumenty vobec neberiem... Ked najdes nieco ine, hod zasa linku :mrk
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Štv Mar 22, 2007 11:31 am

Je to zle pochopeny anglicky text, je jasne napisane, ze P-C je samostatna firma, ktora nahradila BP, ktora odisla z CND trhu. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Black » Štv Mar 22, 2007 11:56 am

Já PC nebudu měnit a budu ji mít v obou Mazdách, vždycky předtím jsem měla Castrol, ale s PC jsem spokojená daleko víc a měnit opravdu nehodlám.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Štv Mar 22, 2007 12:03 pm

Black píše:Já PC nebudu měnit a budu ji mít v obou Mazdách, vždycky předtím jsem měla Castrol, ale s PC jsem spokojená daleko víc a měnit opravdu nehodlám.


Nuti ta niekto?
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Black » Štv Mar 22, 2007 5:00 pm

Steve píše:
Black píše:Já PC nebudu měnit a budu ji mít v obou Mazdách, vždycky předtím jsem měla Castrol, ale s PC jsem spokojená daleko víc a měnit opravdu nehodlám.


Nuti ta niekto?
Ne, ale svůj názor snad tady vyjádřit mohu :roll :koule .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Štv Mar 22, 2007 5:10 pm

Black píše:
Steve píše:
Black píše:Já PC nebudu měnit a budu ji mít v obou Mazdách, vždycky předtím jsem měla Castrol, ale s PC jsem spokojená daleko víc a měnit opravdu nehodlám.


Nuti ta niekto?
Ne, ale svůj názor snad tady vyjádřit mohu :roll :koule .


Sak jasne, v pohode, len by som chcel trosku k teme. :) A niekedy si nedala na Castrol dopustit no.. :o) ALe ja viem, plati "casy se meni, co bylo tenkrat, to uz neni".
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Black » Štv Mar 22, 2007 5:11 pm

Steve píše:
Black píše:
Steve píše:
Black píše:Já PC nebudu měnit a budu ji mít v obou Mazdách, vždycky předtím jsem měla Castrol, ale s PC jsem spokojená daleko víc a měnit opravdu nehodlám.


Nuti ta niekto?
Ne, ale svůj názor snad tady vyjádřit mohu :roll :koule .


Sak jasne, v pohode, len by som chcel trosku k teme. :) A niekedy si nedala na Castrol dopustit no.. :o) ALe ja viem, plati "casy se meni, co bylo tenkrat, to uz neni".
Pokud bych nepoužívala PC, tak se zase vrátím ke Castrolu i s ním byly moje mazdy spokojené. Na Castrol nedám taky dodnes dopustit :mrk .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod bagrb » Uto Apr 24, 2007 8:52 pm

Sedvo píše:I ten Valvoline, co psal Steve nebude špatný. Díval jsem se na specifikaci co lejou do M6 a cena vychází na 860,- kč. To je docela úspora oproti Castrolu, který mi tam lejou.

Ahoj,
planuju ted menit olej a byl mi nekolika lidmi doporucen prave valvoline synpower 5w40. Nevim vsak zda je to ale do M6 vhodne...
Sedvo, prosim, do jake specifikace ses koukal, ze je mozne dat tento olej do M6?
Steve, jsou tve zkusennosti s timto olejem stala pozitivni?
diky
-bb-
Kazda M6 neni Atenza ;-)
Obrázok užívateľa
bagrb
Pisateľ
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Sob Nov 25, 2006 11:52 pm
Bydlisko: Praha / Opava

Poslaťod Bootleg » Uto Apr 24, 2007 9:16 pm

Bagrb, na oleji som uz najazdil asi 4000 km a dojmy su stale skvele, neubuda, motor ide zjavne tichsie, pravidelne kontrolujem aj stav hlavy a krasne na seba viaze vsetky necistoty (vnutro hlav a vackove hriadele vyzeraju, ako keby mal motor 10tis km). Takisto ho pri najblizsej vymene planujem naliat do Mazdy6, je to az neuveritelne, aka je to zmena oproti konkurencii.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Sedvo » Uto Apr 24, 2007 10:11 pm

Hlavně podle specifikací, co má Castrol, který mi tam lejou, tak Valvoline má stejný. Ale já mám naftu. Tak nevím, co pasuje tobě. Zatím zůstavám u castrolu. Valvoline dám do 626 GF, ale asi jenom 10W 40, protože už trochu papká olejíček.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Bootleg » Uto Apr 24, 2007 10:15 pm

Castrol asi nema rovnake specifikacie, nakolko valvoline je SM.. Castrol som videl max. SL :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod misko42 » Uto Apr 24, 2007 10:18 pm

Ja mam v oboch mazdickach olej Shell 10w40 a spokojnost.Aj ked predtym bol v BJecku PC a s tim bola vo vyssich otackach onieco tisia.V mrkacke neviem posudit kedze som hned z bazaru isiel do servisu a dal tam olej od Shella,zohnal som ho lacnejsie okolo 1800sk za 5l.A taktiez iny benzin ako v pover alebo v pover racing netankujem :-)

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Sedvo » Uto Apr 24, 2007 10:19 pm

Steve píše:Castrol asi nema rovnake specifikacie, nakolko valvoline je SM.. Castrol som videl max. SL :)


Nějak jsem to dokonale nestudoval, protože do M6 mi lejou 5W-30, ale do GF lejem 5W-40 softec a Valvoline má podobné specifikace, teda aspoň myslím. A mělo by být jedno jestli je to castrol nebo valvoline, motoru by to uškodit nemělo.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť