Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ako na dialnici?

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Ako na dialnici?

Poslaťod Joseph » Str Aug 16, 2006 3:17 am

Znova som sa neudrzal a isiel som po dialnici 130, stale si hovorim, ze pojdem maximalne do 100 aby som nezvysoval prilis spotrebu ale nikdy sa neviem zdrzat pri malej rychlosti, ked sa uz rozbehnem neviem zastavit alebo sa na niekoho zavesim sledujem ho ale nakoniec ho aj tak predbehnem, potom sa este tak utesujem, ze aspon budem skor doma, ved cas su peniaze...

Tiez sa mi zda ze kluckovat cez pomaly pruh je dokonca nebezpecnejsie ako ist rychlo, kazdeho ignorovat a obijst tak potencialne havarie s pomalymi vodicmi.

Zaujimalo by ma ake mate vy skusenosti s rychlostami a predbiehanim na dialnici?
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod Pavel Rittich » Str Aug 16, 2006 7:36 am

Někde už je ten pravej pruh tak rozmlácenej, že nezbývá nic jiného, než do rychlého. A v tom se pomalu jet nedá.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Enzo » Str Aug 16, 2006 7:48 am

Tiez nejako podvedome ma taha chodit rychlejsie. Chodit rychlejsie ako 130.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Berry » Str Aug 16, 2006 9:23 am

130 po dálnici je nechutný courák. Hlavně když člověk jede delší trasu (vzdálenost nad 200 km) a spěchá na jednačku. Čas je drahý. A pokud má vozítko pod kapotou víc než 180 čilých koníků, ani je nelze udržet v couráku 8-)
PS: Nemluvím o Demiu. To mám pro radost, ježdění po městě, nákupy atd.
Obrázok užívateľa
Berry
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Pia Feb 25, 2005 9:52 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ

Poslaťod EDU » Str Aug 16, 2006 9:35 am

abych nejezdil moc rychle jsem v aktualne pouzivane navigaci objevil funkci hlidat rychlost. Ke kazde silnici je tam k dispozici dovolena rychlost. nastavil jsem toleranci na +5 kmh a hned jak to prezenu, tak jeci. Pravda na dalnici jsem si nechal 135 a druhe varovani na 155. normalne jezdim mezi tema dvema :-). Ten Comprex se nezda...:-)
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Michal 4WS » Str Aug 16, 2006 4:17 pm

EDU píše:abych nejezdil moc rychle jsem v aktualne pouzivane navigaci objevil funkci hlidat rychlost. Ke kazde silnici je tam k dispozici dovolena rychlost. nastavil jsem toleranci na +5 kmh a hned jak to prezenu, tak jeci. Pravda na dalnici jsem si nechal 135 a druhe varovani na 155. normalne jezdim mezi tema dvema :-). Ten Comprex se nezda...:-)

:shock :shock :shock :shock :shock
Tak to teda nie . . . :mrk
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod yano » Str Aug 16, 2006 4:21 pm

JosephBSG píše:Znova som sa neudrzal a isiel som po dialnici 130, stale si hovorim, ze pojdem maximalne do 100 aby som nezvysoval prilis spotrebu ale nikdy sa neviem zdrzat pri malej rychlosti, ked sa uz rozbehnem neviem zastavit alebo sa na niekoho zavesim sledujem ho ale nakoniec ho aj tak predbehnem, potom sa este tak utesujem, ze aspon budem skor doma, ved cas su peniaze...

Tiez sa mi zda ze kluckovat cez pomaly pruh je dokonca nebezpecnejsie ako ist rychlo, kazdeho ignorovat a obijst tak potencialne havarie s pomalymi vodicmi.

Zaujimalo by ma ake mate vy skusenosti s rychlostami a predbiehanim na dialnici?


ked idem pod 160 mam pocit ze cuvam. v 100 by som asi zaspal. mne vyhovujuca rychlost je tak 180-200. nad 200 mi uz fuka do auta lebo mam bezramove skla a to nie je moc prijemne, tak to ked tak len sem tam ked je prazdna dialnica a mam chut :-)
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod Michal 4WS » Str Aug 16, 2006 5:19 pm

yano píše:
JosephBSG píše:Znova som sa neudrzal a isiel som po dialnici 130, stale si hovorim, ze pojdem maximalne do 100 aby som nezvysoval prilis spotrebu ale nikdy sa neviem zdrzat pri malej rychlosti, ked sa uz rozbehnem neviem zastavit alebo sa na niekoho zavesim sledujem ho ale nakoniec ho aj tak predbehnem, potom sa este tak utesujem, ze aspon budem skor doma, ved cas su peniaze...

Tiez sa mi zda ze kluckovat cez pomaly pruh je dokonca nebezpecnejsie ako ist rychlo, kazdeho ignorovat a obijst tak potencialne havarie s pomalymi vodicmi.

Zaujimalo by ma ake mate vy skusenosti s rychlostami a predbiehanim na dialnici?


ked idem pod 160 mam pocit ze cuvam. v 100 by som asi zaspal. mne vyhovujuca rychlost je tak 180-200. nad 200 mi uz fuka do auta lebo mam bezramove skla a to nie je moc prijemne, tak to ked tak len sem tam ked je prazdna dialnica a mam chut :-)


:koule :koule :koule :koule :koule
190 a viac nemôžem ísť ......
.... strach nedovolí :spik2
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Zuzana » Str Aug 16, 2006 9:24 pm

Yano a co tak lietanie nad dialnicou? :mrk Neskusal si? 8-) ono ani tie dialnice nie su v takom stave ze mozes po nich "lietat", alebo hovoris o tych zahranicnych? :ha:
Obrázok užívateľa
Zuzana
VIP 2007
 
Príspevky: 1089
Registrovaný: Štv Aug 11, 2005 1:16 pm
Bydlisko: Košice

Poslaťod Michal 4WS » Str Aug 16, 2006 9:26 pm

Zuzana píše:Yano a co tak lietanie nad dialnicou? :mrk Neskusal si? 8-) ono ani tie dialnice nie su v takom stave ze mozes po nich "lietat", alebo hovoris o tych zahranicnych? :ha:

Na auto mu treba nálepku : "Nejazdím rýchlo, lietam nísko" ! :spik2
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod EDU » Str Aug 16, 2006 11:32 pm

Michal 4WS píše:
yano píše:
JosephBSG píše:Znova som sa neudrzal a isiel som po dialnici 130, stale si hovorim, ze pojdem maximalne do 100 aby som nezvysoval prilis spotrebu ale nikdy sa neviem zdrzat pri malej rychlosti, ked sa uz rozbehnem neviem zastavit alebo sa na niekoho zavesim sledujem ho ale nakoniec ho aj tak predbehnem, potom sa este tak utesujem, ze aspon budem skor doma, ved cas su peniaze...

Tiez sa mi zda ze kluckovat cez pomaly pruh je dokonca nebezpecnejsie ako ist rychlo, kazdeho ignorovat a obijst tak potencialne havarie s pomalymi vodicmi.

Zaujimalo by ma ake mate vy skusenosti s rychlostami a predbiehanim na dialnici?


ked idem pod 160 mam pocit ze cuvam. v 100 by som asi zaspal. mne vyhovujuca rychlost je tak 180-200. nad 200 mi uz fuka do auta lebo mam bezramove skla a to nie je moc prijemne, tak to ked tak len sem tam ked je prazdna dialnica a mam chut :-)


:koule :koule :koule :koule :koule
190 a viac nemôžem ísť ......
.... strach nedovolí :spik2


to nechapu, tak kdyz uz kaslu na predpisy tak zasadne jedu co to da. Sluzebni fabka umela odhadem 215 tacho (tam uz asi nebyli cisla) a tolik jsem jel. 50 km na dalnici u drazdan, a pak az do CH (teda do Bregenensu (A) ) si to oddechlo 10 minut na pumpe. Jinak je li omezeni, jezdim tacho tolik kolik je na znacce omezeni rychlosti. dopocitavat ani cumet na GPS me nabavi.
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Aug 17, 2006 8:10 am

Úž jsem se kdysi zmiňoval: na staré Majdě se mi kdysi v pouhých 80 km/hod přetrhlo táhlo, které drží geometrii zadního koal. Netušil jsem, že je shnilé, měl jsem to auto krátce. Nemáte ponětí, co to udělá! Kolo začne lítat pod blatníkem zepředu dozadu a zpátky, zadek zleva doprava. Udržet auto aspoň trochu rovně a dobrzdit trvalo děsných pár vteřin, ale zpocenej jsem byl až na ....... :prdel! Jasně, že se človek nemůže bát, že se pod ním auto rozpadně, ale při 130-140km/hod si na to vždycky vzpomenu a řeknu si, že by mi tahle rychlost mohla stačit.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Berry » Štv Aug 17, 2006 8:53 am

:koule Tak to je snad všem jasný, že pořádně kopnout do vrtule je možné jen u zcela spolehlivého, nejlépe zánovního vozu. Pokud člověk jede v postarším nebo řádně neprověřeném voze, je opatrnost zcela na místě! Při sebemenším podezření na prohnilé, rzí sežrané nebo občas kolabující součástky - výjezdy max. do 50 km vzdálenosti a max. 50kou :twisted
Obrázok užívateľa
Berry
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Pia Feb 25, 2005 9:52 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ

Poslaťod Lubos1 » Štv Aug 17, 2006 10:34 am

Jazdim vzdy maximalne povolena rychlost + 30 km/h, aby mi nezobrali vodicak. V meste si vacsinou davam pozor a pre istotu idem pod 80 tacho, normalne cesty 110 - 120 tacho a dialnice do 180 tacho, v Rakusku do 160 8-)
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod yano » Štv Aug 17, 2006 10:42 am

Zuzana píše:Yano a co tak lietanie nad dialnicou? :mrk Neskusal si? 8-) ono ani tie dialnice nie su v takom stave ze mozes po nich "lietat", alebo hovoris o tych zahranicnych? :ha:


o nasich, da sa to v pohode ked sa drzis v rychlom pruhu a vsetkych vyblikas tak mas vacsinou volnu cestu.
samozrejme len vecer a v noci, cez den sa cez 200 chodi len tazko a uvaris brzdy, ja som uz dva krat zvlnil kotuce, lebo sem tam musis prudko zbrzdit a z 200 na 120 podradenim brzdit neodporucam :-D
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Ďalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť