Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Rumunska mazda, alebo Dacia? Hm...

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Poslaťod dochtor » Štv Aug 10, 2006 2:39 pm

Steve píše:Nic to nemeni na fakte, ze aj tu sa siria dezinformacie. Ale ok, nech je to teda boxer.

Asi by to chcelo presunut do inej sekcie... Neviem, nasiel som taketo:
The boxer engine, also known as a horizontally opposed engine, in which the corresponding pistons reach top dead centre simultaneously, thus balancing each other with respect to momentum. Flat engines with four or fewer cylinders are most commonly boxer engines.
The 180° V engine, in which corresponding pistons share a crank pin, and thus each will reach top dead centre half a crankshaft revolution after the other. Flat engines with more than six cylinders are most commonly V engines.
In German, the term for flat engine is boxermotor, which includes both types, not just those known as boxer engines in English.

Rozumiem tomu tak, ze pokial je to dvojvalec, tak to viac menej musi byt boxer (teda piesty sa pohybuju vzhladom na klukovku symetricky) aby sa to az tak velmi netriaslo :lol
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod Bootleg » Štv Aug 10, 2006 2:46 pm

Nie, no, ja sa nechcem hadat za kazdu cenu.. wikipedia je dobra vec.. len.. no nechajme to.. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod dochtor » Štv Aug 10, 2006 3:02 pm

Steve píše:Nie, no, ja sa nechcem hadat za kazdu cenu.. wikipedia je dobra vec.. len.. no nechajme to.. :)

Steve, je sa nechcem hadat vobec a uz vobec sirit dezinformacie :ha:
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod Doktor » Štv Aug 10, 2006 3:47 pm

Steve píše:Nic to nemeni na fakte, ze aj tu sa siria dezinformacie. Ale ok, nech je to teda boxer.


To je samozrejme ľudový názov, Steve, pravý boxer má dve kľuky a na jeden valec dva piesty. Flat engine, ako toto, je vlastne vidlicový motor s uhlom zovretia 180 stupňov. Je mi jasné, že použitím ľudového názvu (chcel som sa priblížiť masám) som hrubo urazil tvoje technické vzdelanie. :mrk
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Doktor » Štv Aug 10, 2006 3:51 pm

Steve píše:Nie, no, ja sa nechcem hadat za kazdu cenu.. wikipedia je dobra vec.. len.. no nechajme to.. :)


Steve, myslím, že hlavná veta z tej wikipedie je toto:

In German, the term for flat engine is boxermotor, which includes both types, not just those known as boxer engines in English

Keby si k svojmu tvrdeniu, že nemáme pravdu (ktoré je mimochodom správne), priložil ešte niečo na vyswvetlenie, že prečo, tak by si nebol braný ako hádkostroj. :lol
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod dochtor » Štv Aug 10, 2006 4:04 pm

Doktor píše:
Steve píše:Nie, no, ja sa nechcem hadat za kazdu cenu.. wikipedia je dobra vec.. len.. no nechajme to.. :)


Steve, myslím, že hlavná veta z tej wikipedie je toto:

In German, the term for flat engine is boxermotor, which includes both types, not just those known as boxer engines in English

Keby si k svojmu tvrdeniu, že nemáme pravdu (ktoré je mimochodom správne), priložil ešte niečo na vyswvetlenie, že prečo, tak by si nebol braný ako hádkostroj. :lol

Ďakujem Doktore, sám bysom to krajšie nenapísal :ha:
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod Zoran » Pon Aug 14, 2006 4:14 pm

Ta znacka na CORSE je BEOGRAD - Srbsko, cize ziadne RUMUNSKO!!!!

to STEVE: k tym dezinformaciam, nedavno si tu presviedcal o tych cirych svetlach 626 a nakoniec sa z toho vykluli svetla z hondy.... cize?
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lomaxx » Str Aug 23, 2006 4:05 pm

Buďte rádi, aspoň nemají čas na dělání děcek. :pray
To je jazda, s vozom Mazda!!!
Lomaxx
Opytovateľ
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Str Jún 21, 2006 1:45 pm
Bydlisko: Ostrava

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť