Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nova Mazda6 2.0i - zabeh noveho motora

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Poslaťod Black » Ned Aug 13, 2006 12:32 pm

Maco222 píše:No vies, ono sa nepokazi auto, ale v dnesnej dobe je na 90% problem s elektronikou, ze by sa kazil motor, alebo nejake ine mechanicke casti, to je skor vynimka. Ale aj take bolo ze 270CDI najhorsi motor na svete.. ale zas si musim zachovat aj nejaku loajalnost k znacke, tak nepoviem vsetko :)
OK to probereme soukromě v Brně a když budu někdy já a nebo někdo ze známých kupovat Mercedesa, tak jen u tebe :mrk .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Maco222 » Ned Aug 13, 2006 12:35 pm

Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Gib » Ned Aug 13, 2006 5:29 pm

PePa píše:Tak ja som ten pocit zažil už 2x a je to naozaj nepopísateľné.
Prajem veľa bezproblémových km :lol
:zhuleny:


Diky moc!!! :lol
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod misko42 » Pon Aug 14, 2006 10:05 am

ja som to niekde cital v nejakom casopise ze tie minulogeneracne modely boli chybne presnejsie cca 57 % zo vsetkych vyrobenych aut tak to vyhlasil zevraj mercedes. A jeden znamy mal takeho mercedesa E-cko a vraj mercedes robieva party pre zakaznikov takychto a bolo na nej nejak 60 ludi a z tych ze 50 povedalo ze si uz mercedes nikdy nekupia. Vraj potrebuju auto na jazdenie a nie na to aby jazdili s nim len zo servisu do servisu. Teraz to E-cko dal prec a kupil new audi a 8 a na to si nestazuje,len pochvaluje.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Maco222 » Pon Aug 14, 2006 10:09 am

No vies, najradsej mam take reci ludi ze si to nikdy nekupia a penetraciu zakaznikov mame na urovni 89%, co je myslim dost vysoke vzladom na problemy ake niektori maju..
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod misko42 » Pon Aug 14, 2006 10:13 am

sestra teraz rozmysla nad kupou new auta bud bmw radu 1, audi a3 alebo mercedes c sportcoupe vsetko ale diesel. Jake tam mate ceny? lebo tusim spominala nieco u toho mercedesa ze 1 040 000,- sk sa mi zda. a vraj nedava mercedes vobec zlavy. ako to je u vas?

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Maco222 » Pon Aug 14, 2006 10:19 am

misko42 píše:sestra teraz rozmysla nad kupou new auta bud bmw radu 1, audi a3 alebo mercedes c sportcoupe vsetko ale diesel. Jake tam mate ceny? lebo tusim spominala nieco u toho mercedesa ze 1 040 000,- sk sa mi zda. a vraj nedava mercedes vobec zlavy. ako to je u vas?

Napis mi SS..
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Doktor » Pon Aug 14, 2006 5:32 pm

misko42 píše:sestra teraz rozmysla nad kupou new auta bud bmw radu 1, audi a3 alebo mercedes c sportcoupe vsetko ale diesel. Jake tam mate ceny? lebo tusim spominala nieco u toho mercedesa ze 1 040 000,- sk sa mi zda. a vraj nedava mercedes vobec zlavy. ako to je u vas?


Co furt mate vsetci s tymi zlavami? Tak bud na to mam alebo nie...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Maco222 » Pon Aug 14, 2006 5:56 pm

Doktor píše:
misko42 píše:sestra teraz rozmysla nad kupou new auta bud bmw radu 1, audi a3 alebo mercedes c sportcoupe vsetko ale diesel. Jake tam mate ceny? lebo tusim spominala nieco u toho mercedesa ze 1 040 000,- sk sa mi zda. a vraj nedava mercedes vobec zlavy. ako to je u vas?


Co furt mate vsetci s tymi zlavami? Tak bud na to mam alebo nie...

Ale to je narodny sport.. proste kopec ludi inak neodide, kym mu nieco nedas.. na 1,5 mega auto mu staci radio za 4.000,- a je spokojny..
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod misko42 » Uto Aug 15, 2006 10:05 am

presne tak, hoci aj siltovka za 150,- sk s napisom znacky auta :lol

To je tak lebo ked vies ze mozu dat zlavu tak preco nevyuzit,mazda moze dat az 8 percent ale to nedavaju,najviac ti daju 3-4. A v bmw mozu dat 7% zlavu a to ked kupis auto za 1,5 mega tak ti to uroby v celku dost aj ked na to mas tak preco by si platil navyse???

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod EDU » Uto Aug 15, 2006 10:21 am

Jasne, nepreplacet. Radeji tlacit zigula nez jezdit v aute bez slevy...:-)
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Bootleg » Uto Aug 15, 2006 10:34 am

No ale zasa ked kupis Mazdu 6 v cene Mazdy 3, tak to potesi.. :wink
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod EDU » Uto Aug 15, 2006 10:43 am

jasnacka, vzdyt pisu ze bez slevy ani cukrik. At se obchodnici snazi. Pred koupi muzu byt arogantni ja, po koupi vetsinou obchodik. Nejvic ten co nedal slevu... HeHE
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod mpv » Pon Aug 21, 2006 12:00 pm

Doktor píše:
Gib píše:
Ahoj,
ano v Mazde mi hovorili, ze mi daju k autu asi liter oleja. Nevenoval som tomu pozornost lebo som to bral ako "pozornost podniku" ;) Vobec nic nepovedali o nejakom uniku oleja pri zabehu auta - zatial. Auto si idem zobrat tento piatok :hura , tak mozno to povedia, uvidim... ak nie spytam sa. Kazdopadne beriem faceliftovu verziu, takze to mozno ani nebude potrebne ak to v nej uz odstranili ako pises...

Inak mozes ten unik oleja pri zabehu nejak vysvetlit? Preco sa to stracalo a potom po zabehu predpokladam uz nie?

Dik!


Olej sa pri zabehu straca, lebo si este sada motor (kruzky hlavne). Z predfaceliftovanych verzii (a asi aj po) na to trpeli hlavne benziny 2,3 lebo tam je blok od Fordu. Kazdopadne bracha ju ma, a ani kvapka doteraz. V principe je to problem vsetkych motorov, ktory sa ale u Mazdy moc neobjavuje. Treba ho zabehnut s citom a bude OK.


Diky, ze si to vysvetlil. Ja som bol prec.
zoom zoom
Obrázok užívateľa
mpv
VIP 2006
 
Príspevky: 223
Registrovaný: Sob Máj 13, 2006 12:34 pm
Bydlisko: Stupava

Poslaťod Gib » Ned Sep 03, 2006 11:17 pm

mpv píše:
Doktor píše:
Gib píše:
Ahoj,
ano v Mazde mi hovorili, ze mi daju k autu asi liter oleja. Nevenoval som tomu pozornost lebo som to bral ako "pozornost podniku" ;) Vobec nic nepovedali o nejakom uniku oleja pri zabehu auta - zatial. Auto si idem zobrat tento piatok :hura , tak mozno to povedia, uvidim... ak nie spytam sa. Kazdopadne beriem faceliftovu verziu, takze to mozno ani nebude potrebne ak to v nej uz odstranili ako pises...

Inak mozes ten unik oleja pri zabehu nejak vysvetlit? Preco sa to stracalo a potom po zabehu predpokladam uz nie?

Dik!


Olej sa pri zabehu straca, lebo si este sada motor (kruzky hlavne). Z predfaceliftovanych verzii (a asi aj po) na to trpeli hlavne benziny 2,3 lebo tam je blok od Fordu. Kazdopadne bracha ju ma, a ani kvapka doteraz. V principe je to problem vsetkych motorov, ktory sa ale u Mazdy moc neobjavuje. Treba ho zabehnut s citom a bude OK.


Diky, ze si to vysvetlil. Ja som bol prec.


V pohode ... aj ja som bol prec ... mam po dovoske (Vysoke Tatry + Chorvatsko). Mazdicka ma teraz cca 3200km a snazil som sa jazdit presne podla toho, co sme tu rozoberali. Priznam sa ale, ze par krat sa mi ju podarilo vytocit aj to 4000-4500 rpm. Ale to boli naozaj asi len 3-4 vynimky a bolo to uz po 1000km, tak verim, ze jej to velmi neuskodilo ;)

K tomu oleju este:
Po 500km som kontroloval olej a zdalo sa mi, ze ho je malo. Preco? No lebo bol velmi cisty a naozaj som ho videl pod riskou. Tak som tam dolial asi 2 deci. Potom som olej kontroloval znovu asi v 1000km a to iste. Nedalo mi to, tak som tycku poriadne vysusil, ponoril a potom prstom presiel odkial je mastna. A prekvapenie bolo na svete kua! Oleju bolo bohate nad riskou full. Ano ano, moja chyba! Volal som do Mazdy, ze ci je problem, ked som dolial cca 2dcl oleja a teraz je na riskou full. Povedali, ze by to nemal byt problem.
Kazdopadne ma zaujimaju aj vase nazory.
Moze sa nejak negativne prejavit vyssi obsah oleja na chode motora? Ak ano, ako? Co sa moze pokazit, ak vobec nieco?

Dik!
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron