Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Konečne už mám taký základ tuningu

Máte novú Mazdu? Opravenú? Upravenú? Podeľte sa o svoju radosť...

Re: Konečne už mám taký základ tuningu

Poslaťod Zoran » Ned Júl 09, 2006 10:56 pm

oldboy píše:Takže vo svojej a na svojej Mazde 323 f už mám koberce presne tvarované z hliníkového plechu, pedále Tenzo R, koženú manžetu na radiacej páke Sabelt, madlo radiacej páky Bottari R.evolution, číre bočné smerovky, elektróny Keskin Tuning, zadné krídlo s tretím brzdovým svetlom. Už ma čaká len športový vzduchový filter, vytiahnuť kapotu, stroboskopy, neóny v interiéry na osvetlenie koberčekov, predný a zadný nárazník, prahy, volant, audio....
uz ti doli smerovky??? Mne este hajzlici nevolali...
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Enzo » Pon Júl 10, 2006 8:19 am

Mne z Cobry tiez este neposlali smerovky. Uz je to pomaly mesiac. :neane
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod TomAnt » Pon Júl 10, 2006 9:04 am

Enzo píše:Mne z Cobry tiez este neposlali smerovky. Uz je to pomaly mesiac. :neane

Potom ked vam na znak ospravedlnenia pribalia jedny zadarmo, tak si ich prosim :ho: :lol
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod oldboy » Pon Júl 10, 2006 9:26 am

Páni ja si pre tovar chodím do Cobry vždy osobne. Inak tie smerovky som mal do týždňa. Treba tam zavolať a vypýtať si majiteľa, on tam už spraví poriadok. Občas jeho zamestnanci na niečo zabudnú. Už sa mi to tiež stalo.
oldboy
Opytovateľ
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon Mar 27, 2006 3:57 pm
Bydlisko: Šaľa, SR

Poslaťod Enzo » Pon Júl 10, 2006 10:17 am

Idem volat.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Honza » Pon Júl 10, 2006 12:41 pm

George píše:já si radši místo neonů koupím lepší a menší volant a místo protažený kapoty a stroboskopů si koupím skořepiny s pásama. Ale každému co jeho jest :o) .


Vole ještě nedávno měls MHCčko a svítícího delfína na palubce a teď tady hoň machry :lol :lol
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod TomAnt » Pon Júl 10, 2006 12:42 pm

Honza píše:
George píše:já si radši místo neonů koupím lepší a menší volant a místo protažený kapoty a stroboskopů si koupím skořepiny s pásama. Ale každému co jeho jest :o) .


Vole ještě nedávno měls MHCčko a svítícího delfína na palubce a teď tady hoň machry :lol :lol

:chacha pamataaaaaaaam....
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Beaver » Pon Júl 10, 2006 8:50 pm

oldboy píše:Dva dni som tu nebola a už sa tu rozprúdila veľká debata o tuningu. Môj názor je, že mne sa tuning páči... a komu sa nepáči nech si ho na aute nerobí, je to jeho vec. Ja budem na auto dávať aj lepšie brzdy, aj nastaviteľný podvozok a iné veci, ale taktiež sa mi na ňom páčia aj iné ako sériové pedále, iné ako gumené koberce a pod. Kto chce jazdiť na sériovom aute je to jeho vec. A fotky budú, komu sa nebudú páčiť jeho vec... zajtra ich odošem adminovi. Verím, že tu je aj pár ľudí, ktorým sa tuning páči. A ja na aute veci z Tesca nemám. Koberce ma vyšli len plech 1700,- madlo 1500,- manžeta 1600,- pedále 1200,- nepíšem to preto aby som machroval, ale aby ste mali pojem o cenách oproti Tescu. Prosím nerozvíjať ďalej tému o cenách, ktoé som uviedol.


No a to prave neni tuning, ale styling - tj. aby auto vypadalo odlisne. Aby taky oproti serii odlisne jezdilo, tj. akcelerovalo, brzdilo, drzelo v zatacce apod. je potreba na nem spachat tuning - ten pravy. Ve svete tuningu pak naraznik z carbonu nebo vyfuk z titanu neni na aute proto, aby vypadal kuuul, ale aby snizil vahu a blow off valve se tam nedava proto, aby "to melo zvuk jako ve faaast end fjuuuriiis", ale aby se vam po prerazeni neroztacelo turbo zbytecne dlouho.

Za zaklad tuningu proto maximalne uznam, kdyz si nekdo na auto lupne vzduchovej filtr a pohraje si rozumne s vyfukem (tim nemyslim, ze bezhlave vyreze a vyhaze vsechno na co prijde) a ne kdyz placne do auta manzetu kolem radici paky a vymeni pedaly :mrk
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod TomAnt » Pon Júl 10, 2006 9:40 pm

Aaaaa blow off... som nevedel ze to ma taku funkciu :ho: Bo ma to celkom zaujima, lebo mne vyhadzuje compressor bypass solenoid ventil ci aka suciastka chybu na PC a teda ze to na otackomeri vidim. Ked dam nohu z plynu, tak mi brutal rychlo padaju otacky a teda mu potom "dlhsie" (odhad mozno desatina az dve sekundy) trva, kym sa zasa dostanu na spravnu uroven. Nieco ako to ked sa turbo zbytocne dlho roztaca ak som dobre pochopil... No... ten ventil som uz zohnal, mal by prist v kratkom case dobierkou...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lobo » Pon Júl 10, 2006 11:30 pm

TomAnt> a koupil si Blow off nebo Pop off ventil?
jaky je vyrobce? je to klasicky pruzinkovy mechanismus nebo membranovy?
Obrázok užívateľa
Lobo
Komunikátor
 
Príspevky: 562
Registrovaný: Ned Jan 29, 2006 9:53 pm
Bydlisko: Praha/Mlada Boleslav

Poslaťod TomAnt » Uto Júl 11, 2006 9:33 am

Lobo píše:TomAnt> a koupil si Blow off nebo Pop off ventil?
jaky je vyrobce? je to klasicky pruzinkovy mechanismus nebo membranovy?

Este som nekupil nic, ma to prist na dobierku. A vsetko co o tom viem je jeden obrazok zo servisneho manualu a to ze do toho idu dva farebne kable, jeden cerveno-cierny a jeden zlto-modry. Viac o tom neviem, som len uzivatel :ho: A upozornujem na fakt, ze ja mam kompresor a nie turbo...

Jo a beriem samozrejme nie novy original... z nejakej buracky :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lobo » Uto Júl 11, 2006 1:04 pm

TomAnt píše:
Lobo píše:TomAnt> a koupil si Blow off nebo Pop off ventil?
jaky je vyrobce? je to klasicky pruzinkovy mechanismus nebo membranovy?

Este som nekupil nic, ma to prist na dobierku. A vsetko co o tom viem je jeden obrazok zo servisneho manualu a to ze do toho idu dva farebne kable, jeden cerveno-cierny a jeden zlto-modry. Viac o tom neviem, som len uzivatel :ho: A upozornujem na fakt, ze ja mam kompresor a nie turbo...

Jo a beriem samozrejme nie novy original... z nejakej buracky :ho:


:shock :lol :lol :lol
Obrázok užívateľa
Lobo
Komunikátor
 
Príspevky: 562
Registrovaný: Ned Jan 29, 2006 9:53 pm
Bydlisko: Praha/Mlada Boleslav

Poslaťod Beaver » Uto Júl 11, 2006 7:02 pm

TomAnt píše:
Lobo píše:TomAnt> a koupil si Blow off nebo Pop off ventil?
jaky je vyrobce? je to klasicky pruzinkovy mechanismus nebo membranovy?

Este som nekupil nic, ma to prist na dobierku. A vsetko co o tom viem je jeden obrazok zo servisneho manualu a to ze do toho idu dva farebne kable, jeden cerveno-cierny a jeden zlto-modry. Viac o tom neviem, som len uzivatel :ho: A upozornujem na fakt, ze ja mam kompresor a nie turbo...

Jo a beriem samozrejme nie novy original... z nejakej buracky :ho:


Rad bych upozornil na skutecnost, ze do BLOW OFF VALVE nejdou zadny dratky. Nikdy. A pak je tu jeste fakt, ze BOV na dyzlmotoru obvykle jaksi nefunguje, on totiz dyzl postrada skrtici klapku :o)

BOV:
Obrázok


Ten tvuj solenoid valve je neco odlisnyho, to je ventil, kterej ovlada tok vzduchu (obvykle podtlakovym vedenim) podle toho jestli do nej jde proud. Nemusi teda ridit jen tok vzduchu, klidne i vody (tusim ze zrovna u Toyoty ho mam jako ventil do topeni).

SOLENOID VALVE:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod TomAnt » Uto Júl 11, 2006 7:08 pm

:jo
mne to len tak napadlo kvoli tomu ze to plni podobnu funkciu. Solenoid ventilov mam po aute celkom dost kopu, ale tento jeden je na kompresorovej casti...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod aniel » Pon Júl 24, 2006 11:32 am

presiel som si celych 7 stranok tohto topicu a stale som nenasiel fotky tej "pudingovej" mazdy...
aniel
Prispievateľ
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Pon Nov 07, 2005 12:47 am

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa pochváliť...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť