Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

farba na motor

Tuning technických častí vozidla, motor, podvozok atď...

Moderátor: George

Re: farba na motor

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Jún 08, 2007 12:24 pm

Někde tu musí být starý příspěvek od George i s fotkama. Po vyleštění to vypadá nádherně, ale popis prací mě úplně odradil!
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod 323.Hans.626 » Pia Jún 08, 2007 3:02 pm

Já jsem právě koukal že Stritt má na GFku to ventilový víko taky parádně vyleštěný, proto mě napadlo, jestli někdo nemá s něčím konkrétním zkušenost. S tou vrtačkou je to sice dobrý, ale na ty záhyby si myslím je lepší to dělat růčo 8)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod PUMA » Ned Júl 29, 2007 11:24 am

Postup lestenia je velmi jednoduchy :o) , staci pol dna lestit veko 1000kou smirglom a potom uz len dolestit 3Mpastou
Obrázok
Obrázok užívateľa
PUMA
Prispievateľ
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Ned Júl 10, 2005 5:51 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod 323.Hans.626 » Ned Júl 29, 2007 8:43 pm

PUMA píše:Postup lestenia je velmi jednoduchy :o) , staci pol dna lestit veko 1000kou smirglom a potom uz len dolestit 3Mpastou

3M pasta?? To zní zajímavě :o) ... ještě mi doma nějaká zbyla 8)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod 323.Hans.626 » Štv Sep 06, 2007 4:08 pm

tak už jsem to tou 3M pastou v motoru GF zkoušel, docela to pomáhá. Ale je to příšerná práce. Zatím jsem zkusil jenom vodorovný plochy bez záhybů, na některých místech se dokonce začal objevovat oslnivý lesk :lol :lol . Ale jenom na některých. Částečně jsem i zkoušel záhyby, ale to mi ještě moc dobře nešlo. Až se budu zase rejpat v motoru tak hodím nějaký foto. Ale je to běh na strašně dlouhou trať 8)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Strit » Uto Sep 11, 2007 12:10 am

323.Hans.626 píše:Já jsem právě koukal že Stritt má na GFku to ventilový víko taky parádně vyleštěný, proto mě napadlo, jestli někdo nemá s něčím konkrétním zkušenost. S tou vrtačkou je to sice dobrý, ale na ty záhyby si myslím je lepší to dělat růčo 8)

Nejdřív jsem to musel obrousit šmirglem pod vodou a pak za pomoci soustruhu a filcového kotouče jsem to leštil lapovací pastou (zelená hmota) Škoda že jsem na to neměl víc času, bylo by to možná i lepší, páč jsem měl víko sundané jen díky tomu, že auto bylo na dílně na výměně rozvodů a přes víkend mechanik nemakal. V minulosti jsem si leštil ráfky na mašině a ty byly jak zrcadlo :o)
Obrázok užívateľa
Strit
Opytovateľ
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 10:14 pm
Bydlisko: Krupka

Poslaťod 323.Hans.626 » Uto Sep 11, 2007 9:25 pm

Strit píše:
323.Hans.626 píše:Já jsem právě koukal že Stritt má na GFku to ventilový víko taky parádně vyleštěný, proto mě napadlo, jestli někdo nemá s něčím konkrétním zkušenost. S tou vrtačkou je to sice dobrý, ale na ty záhyby si myslím je lepší to dělat růčo 8)

Nejdřív jsem to musel obrousit šmirglem pod vodou a pak za pomoci soustruhu a filcového kotouče jsem to leštil lapovací pastou (zelená hmota) Škoda že jsem na to neměl víc času, bylo by to možná i lepší, páč jsem měl víko sundané jen díky tomu, že auto bylo na dílně na výměně rozvodů a přes víkend mechanik nemakal. V minulosti jsem si leštil ráfky na mašině a ty byly jak zrcadlo :o)

dík moc za cenné rady, taky jsem to napřed zkoušel jemným šmirglem... a potom 3M pastou... Právě že se mi moc nechce jenom kvůli tomuhle sundavat ventilový víko. Už jsem vymyslel jak se dostat do nepřístupných záhybů. U GF je jich docela dost... to třeba u 323 1.3 HB to tak hrozný nebude, tam je úplně jednoduchý víko bez záhybů... mno budu se snažit a budu průběžně informovat (s fotodokumentací) jak jsem na tom :o) . Zatím na to žel nemám čas :ko
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod peter306 » Pon Jan 28, 2008 9:19 pm

Mazdár :D. A nerozmýšlal si vyleštit to viko? jeden človek z tohto klubu to ma aj odfotene a vyzera to super.Ja si to idem spravit na jar,sice bude stym roboty ale ak bude vysledný efekt ako ho ma on tak to stoji zato
Mazda 6 2,3i Sport, 166 žrebcov
peter306
Komunikátor
 
Príspevky: 551
Registrovaný: Ned Sep 16, 2007 12:09 pm
Bydlisko: Zvolen
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod peter306 » Pon Jan 28, 2008 9:23 pm

aha ako citam tak chalan sa uz aj ozval.Ja to budem ale robit od hrubsieho zrna az po jamne a potom tou pastou
Mazda 6 2,3i Sport, 166 žrebcov
peter306
Komunikátor
 
Príspevky: 551
Registrovaný: Ned Sep 16, 2007 12:09 pm
Bydlisko: Zvolen
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod 323.Hans.626 » Uto Jan 29, 2008 10:44 pm

já vím... tuším že to má Stritt na 626GF proto se mi to tak líbí... hnedka jak se oteplí tak se do toho zas pustím... teď jsem bohužel dost v časové tísni :)
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Predchádzajúci

Späť na Technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť