Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda Xedos 6

Tuning technických častí vozidla, motor, podvozok atď...

Moderátor: George

Mazda Xedos 6

Poslaťod MaceK » Štv Aug 27, 2009 1:17 am

cauteee poradte cim si mozem vysperkovat 144 koniku na mojemom 2.0 V6 ? nadherne tahne ale ja mam rad nieco ostrejsie turbo, ciptuning ? alebo nieco ine ? dakujem
MaceK
Opytovateľ
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Štv Aug 27, 2009 12:58 am

Poslaťod TomAnt » Štv Aug 27, 2009 7:37 am

Cimkolvek, na co mas dost penazi. Na cip zabudni, z tohto motora cipom nedostanes "nic".
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod MaceK » Štv Aug 27, 2009 2:30 pm

jake chces povidat ze V6 2.0 neni dobry motor na zvysovanie vykonu ? ja som myslle ze V6 je perfektna na toto 1 turbo na 3 valce t.j. 2 turba na motor uz s nim zamava, kamosi toto spravili a dostali s toho perfektnych 350 kW ..... 2 twinturba .... neprestavitelna sila ale tych penazi co to spapkalo iba motor 5500 €. Co mi teda poradite aky je vas nazor na V6 2.0 montovany do Xedos 6 :lol
MaceK
Opytovateľ
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Štv Aug 27, 2009 12:58 am

Poslaťod TomAnt » Štv Aug 27, 2009 2:46 pm

Ja som hovoril o cipe, nie o turbe. Samozrejme, turbo je OK.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod MaceK » Štv Aug 27, 2009 4:37 pm

aha super teda a nevies o nejakej stranke kde su zoznami turb na mazdu alebo nejake portubia vyfukove pripravene na turbo ? dakujem
MaceK
Opytovateľ
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Štv Aug 27, 2009 12:58 am

Poslaťod Epicure » Štv Aug 27, 2009 5:25 pm

No, v jednej téme sa pýtaš, že aké turbo do X6, kolko to bude stáť atď a v druhej napíšeš, že to tvoji kamaráti spravili. Spravili tam dokonca twinturbo, koplo im to 350 kW a stálo ich to 5500€. Tak sa spýtaj tvojich kamošov, čo, ako a za kolko. Nie? Keď už s tým majú takéto skúsenosti. Tak ti velmi radi poradia, ukážu know-how.

Ale ja osobne, kebyže mám 3 vrecia zlata a 10 vriec času a chcem sa pustiť do krutého mega super turbo extra giant tunenia práve Xedosa 6, tak by som spravil asi toto:
dal by som tam komplet motor, prevodovku, náhon a nápravy napr. z imprezy sti. Motor máš taký, že s ním už nič nemusíš robiť.

Avšak:
1.) je to podla mňa úplná hlúposť dávať do X6 turbo, prípadne twin turbo
2.) dávať do X6 vnútornosti stička

Pretože si asi neuvedomuješ, že to o čom ty snívaš je TOTÁLNA prestavba auta. Náprav, podvozku, riadenia, upraviť tuhosť karosérie a XY vecí, o čom asi ani netušíš. Za tie prachy, čo by si do toho musel dať si kúpiš takú sviňu že by sa ti hlava zatočila. Samozrejme sa bavíme o autách typu M, Sti, Evo, R, RS(nemyslím mŕtvu škodovku, ale Audi) a podobne. A ďalšia vec, že je VÉÉÉÉÉLMI otázne, kto by ti všetky tieto úpravy vedel PROFESIONÁLNE spraviť a opäť sme u toho, že za kolko a kolko by to trvalo..

Už tu pár expertov, ako ty bolo. Len väčšinou to zostane iba ako nereálny sen, pretože keď si triezvo uvažujúci človek, tak si to po vypočutí pre a proti v momente rozmyslíš.

A ruku na srdce, kebyže máš zbytočných napr. 4,000 € + 4000 € (nadobúdacia cena xedosa) a máš prudko športového ducha, tak si nekúpiš Xedosa. Alebo sa mýlim?
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod MaceK » Štv Aug 27, 2009 5:35 pm

pekne pises ..... mam sportoveho ducha len .... tady je velke len jak som prvykrat videl Xedos 6 hned som sa zamiloval tady ide o srdcovu zalezitost .... na cestach najdes vela STi, EVO a co ja viem co ale najdes nekde nabruseny Xedos 6 ??? ktory sa bude s tymito autami rovnat ? cas mam lebo pracujem v takom servise zo par kamaratmi takze priestory, vybavenie je a peniaze su a budu ale mi nebude a ked sa tento projekt podari kazdy kto ma rad Mazdy bude slintat .... snad :o) no nechcem nic ineee len Mazda Xedos 6 .... toto je srdcova zalezitost
MaceK
Opytovateľ
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Štv Aug 27, 2009 12:58 am

Poslaťod Epicure » Štv Aug 27, 2009 5:53 pm

Tak to áno. Pokial to berieš takto, tak ti vážne držím palce. Viem čo to je, keď si blázen do jedného auta a nakoniec to auto máš doma v garáži :o)

A teraz toto ma zaujíma:
Ako chceš spraviť náhon? Necháš ho na predku? A čo spojka? Prevodovka? Ono je dosť možné, že niektoré komponenty, čo sú stavané na taký výkon ani nezoženieš pre tvojho tátoša. Stále si myslím, že keď chceš mať kasňu X6 a výkonovo podobnú charakteristiku ako Sti, tak by si tam mohol šupnúť techniku zo subaru. Asi najschodnejšia cesta (je to velký hardcore, ale asi lepšia cesta).

Ja sa tiež pohrávam s myšlienkou swapu motora, ale ja som za atmosféru, nejakú V6 3,0i automat... Ale to je hudba budúcnosti (možno raz). To by som chcel, ale či to zrealizujem, je vo hviezdach...
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod MaceK » Štv Aug 27, 2009 6:17 pm

nad tym som rozmyslal sprvit s toho stvorkolku lebo predokolka neviuzije taky vykon na plno a myslim ze predne pneu by dlho nedrzali :o) to by mi pohol aj niekto poradit ci by to bolo mozne skrizit Imprezu zo Xedosom :o) s toho by mohol vzniknut perfektny hybrit ale to bude nehorazne peniaze stat pocitam stym ze cez moj rozpocet pojdeme ale tymto by sme ho asi prekrocili hodne .... mozne keby sa podari zohnat impreza po havarii ktora by mala nedotknute hnacie ustrojensto za maly peniaz to by bolo dost realne ale cely motor zo vsetkym dat do Xedosa to nie ..... to auto by doslo o dusu a to by som zrovna mohol kupit STi :o) potreboval by som nejakych expertou ktori maju skusenosti s takuto prestavbou od zakladu ...... tak ale ked na tym uvazujem boal vyrobena alebo upravene Mazda Xedos 6 na okruhove preteky ? s toho by sa mozno dalo vychadzat co tam pouzili a ked ano tak ohladne spojky atd by to bolo vyriesene ...... zostava len hladat :?:
MaceK
Opytovateľ
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Štv Aug 27, 2009 12:58 am

Poslaťod MaceK » Štv Aug 27, 2009 6:22 pm

este nieco mohol by mi niekto zohnat nakresi, vykrese Xedos 6 hlavne motora a podvozku dakujem ja to uz zhanam dlho a stale nic ...
MaceK
Opytovateľ
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Štv Aug 27, 2009 12:58 am

Poslaťod Sinister » Štv Aug 27, 2009 10:17 pm

na rovinu ti poviem velaštastia, ja som nad tym tiež dlho uvažoval ale ked som zistil čo všetko to obnaša aby to ten motor aj vydržal a čo to stoji... :crazy
ale inak ked maš kreativitu a šikovne ruky spraviť sa tam da vela :) ja idem po novom zmuchlovať ledkove zadne svetla na stýl nových Audi tak uvidim ako to dopadne hh
=== Mazda Xedos 9 --MCE-- 2,3l ... V6 ... 210hp ===
Obrázok
Obrázok užívateľa
Sinister
Forum Guru
 
Príspevky: 1095
Registrovaný: Uto Okt 07, 2008 12:27 am
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod asfethan » Ned Sep 27, 2009 12:32 am

Sinister uz ma Xedosika pojazdneho? Tusim som tu niekde videl ze si mal buracku. Ak vsak uz jazdis tak som len rad. :) Chcel by som vidiet Tvoje Xko nazivo, aby som mal inspiraciu pre moje :D

Hmm, podla mna by si MaceK najprv mohol skusit sportovy podvozok a podobne srandy. Celkovo znizit auto. Dalej spravit zvody - vyrobit sportove. So zvodami uz aj cely vyfukovy system (taktiez sportovy). Sportovy vzduchovy filter, pozor nemyslim sisku. Pokial toto spravis a prevezies sa na svojom aute, povies si wau. :)

Moj osobny nazor je ze drasticky zvysovat vykon pre auto s nahonom na prednu napravu sa neoplati a nie je to rozumne. Tot vsio :) Resp. max 180-200koni pre "prednokolku" staci :P
Mazda Xedos 6 (Obrázok)
Obrázok užívateľa
asfethan
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Str Aug 12, 2009 10:50 am
Bydlisko: Raccoon City
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod sandydeejay » Uto Nov 10, 2009 3:45 pm

Ahoj neda mi sem nepridat link na Turbo kit original pre tento motor ako aj pre ford Probe 2.0i V6 - 24 valve. http://www.xedos-shop.de/product_info.p ... umbau.html

ostatne posudte sami
Obrázok užívateľa
sandydeejay
Opytovateľ
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Sob Okt 04, 2008 9:45 pm
Bydlisko: BA a HR
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Uto Nov 10, 2009 4:15 pm

Hm az na to, ze to nie je turbo kit, ale len vyfukove potrubie od zvodov :)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Epicure » Uto Nov 10, 2009 4:54 pm

Bis zu 12 PS Leistungszuwachs - trošku malý nárast výkonu na turbo kit :lol
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť